Muğla 17°C

Zeybekoğlu’ndan Kadem Mete’ye Teşekkür


Zeybekoğlu’ndan Kadem Mete’ye Teşekkür
MUĞLA/POLİTİKA – CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programında Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik açıklamalarını eleştiren Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete’ye yanıt verdi.
Zeybekoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu başlıklar öne çıktı:
“İL BAŞKANINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Öncelikle AKP Muğla İl Başkanı’na teşekkür ediyorum. AKP Genel Başkanı’nın televizyon kanallarını parsel parsel kapladığı bir ortamda CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı canlı yayını izlemesi bizim ve ülkemiz adına olumlu bir gelişmedir.
“BELEDİYE BAŞKANLARINI ZORLA İSTİFA ETTİRDİLER”
Yerel yönetimlerdeki başarısızlıklarını seçimle gelmiş belediye başkanlarını zorla görevden istifa ettirerek gösteren AKP’nin CHP’li belediyelerimizden öğreneceği çok şey vardır. Çünkü Türkiye’nin yaşanacak şehirlerini yaratan, yaşadıkları şehirlere ihanet etmeyen belediyeler Cumhuriyet Halk Partili belediyelerdir. Örnek vermek gerekirse İzmir, Eskişehir, Aydın ve tabi ki bizimde yaşadığımız Muğla yaşanacak ve en çok ziyaret edilen şehirlerdir. Yeşili, mavisi, doğayı ve çevreyi koruyan hizmetleri, vatandaş odaklı, vatandaşa derman olan projeleri ile Cumhuriyet Halk partili belediyeler Türkiye’nin nefes aldığı şehirler yaratır.
“MUĞLA İLE TEKİRDAĞ’I BİRBİRİNE EKLEDİ”
Genel Başkanımız katıldığı bir televizyon programında bu kadar başarılı belediye başkanlarına sahip olmanın dezavantajını yaşayarak Muğla Büyükşehir ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyelerimizin hizmetlerini birbirine eklemiştir. Muğla Büyükşehir Belediye’miz hükümetin yanlış tarım politikalarına inat üreten köylüye destek olmak için 907 dönüm arazide mera ıslahı yapmıştır. Tekirdağ Büyükşehir Belediye’mizin de mera projesi vardır ve 11 okul projesi de yine bu belediyemize aittir. Birbirinden başarılı belediyelere ve belediye başkanlarına sahip olan Genel başkanımızın bütün bu hizmetleri tek bir kalemde hatırlaması mümkün değildir.
“GENEL BAŞKAN KANDIRILMAMIŞTIR”
İktidar partisi gibi halkın oyu ile gelen belediye başkanlarına bile tahammül edemeyen bir Genel Başkanımız yoktur. Bizim genel Başkanımız hiçbir zaman kandırılmamış, aldanmamıştır. Genel başkanlarını yalancı durumuna düşüren İzmir’de, Ankara’da havaalanını biz yaptık diye, Isparta, Malatya, Zonguldak üniversiteleri bizim zamanında yapıldı diye Genel başkanlarına metin hazırlayan, belki en trajikomiği biz iktidara geldikten sonra her eve buzdolabı girdi diyen iktidar tayfasıdır. AKP Muğla İl başkanına bir kez daha Genel Başkanı’mızın programını izlediği için teşekkür ediyor, 2019 yerel seçimlerine kadar bizim belediyelerimizin icraatlarından çok şey öğreneceklerine inanıyorum. Bizi izlemeye devam etsinler.