Yalancı Boğaz Marmaris Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Marmaris ile Yalancı Boğaz arası yaklaşık 10 km. Marmaris‘in girişinde sola ayrılan bir yol var. Bu yolu garajların ve marinanın arkasından kıyıya paralel olarak takip edip, Günnük Ormanları arasından Yalancı Boğaz‘a inebilirsiniz.

Cennet Koyu Marmaris Nasıl Gidilir?

Marmaris otogarı Marmaris ‘in hemen girişinde yer almaktadır. Buradan taksi ile cennet adasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca tekne turları ile de Cennet Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cennet Adası Koyu nerede?

Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı olan Cennet Ada Koyu, Cunda’nın en güzel yerlerinden biridir.Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla göz dolduran Cennet Ada Koyu ‘nun fazla duymamış olabilirsiniz, fakat bu adaya yoğun bir ilgi vardır.

Cennet Adası kimin?

Cennet Adası Hakkında Bilgi Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Cennet adası aslında bir yarımada olma özelliğine sahiptir. 1999 yılında bu bölge arkeolojik sit alanı olarak kabul edilmiştir.

Cennet Adası’na nasıl gidilir?

Nasıl Gidilir? Günnücek ve sonrasında Yalancı Boğaz üzerinden Cennet Adasına gitmek için isterseniz öncelikle 8 km. kadar bir yolculuktan sonra Yalancı Boğaz isimli bölgeye gelip daha sonra buradan Cennet Adasına doğru yürüyüş yapabilirsiniz. İster aracınızla ister yürüyerek gitmek mümkün.

Bodrum Cennet Koyu ücretli mi?

Koya girişler ücretsizdir. Yakınlarda otel olsa da kampçılar çadırı tercih etmektedir. Tamamen doğal olması nedeniyle tuvalet veya duş gibi yerler bulunmamaktadır.

You might be interested:  Ankara Kart Vize Nerede Yapılır?

Marmaris içmeler plajı nasıl?

İçmeler Halk Plajı Marmaris ‘e 8 kilometre mesafede bulunan İçmeler Plajı yabancı turistlerin en çok tercih ettiği plajlardan biridir. Birçok su sporunun yapıldığı İçmeler ‘de adım başı işletme görebilmek mümkündür. Sahili yumuşak kum ile çevrili denizi ise gayet sakin ve yüzmek için ideal sıcaklıktadır.

Patricia koyu nerede?

Patriça Koyu (Pateriça Koyu ), Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Alibey Adası olarak da bilinen Cunda Adası’nın kuzey ucunda yer alıyor. Pateriça aslında terk edilmiş durumdaki eski bir Rum köyü. Burada yer alan Patriça Koyu ( Patricia Koyu ), tertemiz denizi, sakinliği ve huzurlu atmosferiyle tam bir kaçamak yeri.

Balıkesir’in hangi ilçelerinde deniz var?

Hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunan Balıkesir, mavi bayraklı plajlarıyla ilgi çekiyor. Marmara kıyısında Erdek ilçesi, Ege kıyısında ise Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Gömeç ilçeleri çok sayıda plaja ev sahipliği yapıyor.

Marmaris Yalancı bogaz arası kaç km?

Marmaris ile Yalancı Boğaz arası yaklaşık 10 km.

Sedir Adasına Nasıl Gidilir?

Sedir Adasına nasıl gidilir Sedir Adası ‘na en yakın havalimanı Muğla’nın Dalaman ilçesinde. Dalaman Havalimanı, Sedir Adası ‘na 90 km uzaklıkta. Dalaman Havalimanı’ndan MUTTAŞ ya da HAVAŞ’ın Marmaris servislerine binip Akyaka Kavşağı’nda inerek otostop, taksi gibi seçeneklerle adaya ulaşabilirsiniz.

Marmaris Akvaryum Koyu nerede?

Akvaryum Koyu, Marmaris ‘e bağlı Zeytin Adası üzerinde bulunuyor.

Marmara Adası nerede?

Marmara Adası, Marmara Denizi’nin güneybatısında bulunan Marmara Adaları’nın en büyüğü ve Balıkesir’e bağlı olan bir adadır. Gökçeada’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük adası olup İstanbul’a deniz otobüsüyle 2,5 saat, gemiyle 5 saat; Erdek’e ise gemiyle 1 saat 45 dakika uzaklıktadır.

Dişlice Adası nerede?

Dişlice Adası, Muğla ilinin Marmaris ilçesi Hisarönü körfezine ‘ne bağlıdır. Ada, Marmaris ilçesinde bulunan koylarında gizlenmiş küçük adacıklardan biridir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *