Side De Nerede Kalınır?(Çözülmüş)

Side Kalınacak Yerler ve Oteller

 • Side’de Nerede Kalınır?
 • Acanthus Cennet Barut Collection.
 • Barut Hemera Otel.
 • Side Alegria Hotel Spa.
 • Q Spa Resort.
 • New Garden Side.
 • Lemon Boutique Otel.
 • Side’de Nerede Kalınır? Side birçok konaklama çeşidineev sahipliği yapıyor. 7 ve 5 yıldızlı oteller, sadece yetişkinlere hizmet veren tatil köyleri, butik oteller ve kamping alanları Side’de bulabileceğiniz alternatifler arasında. Benim tavsiyem erken rezervasyon dönemlerini iyi değerlendirmeniz.

Side nin neyi meşhur?

Side ‘ nin en meşhur yemeklerinin başında sac kavurması geliyor. Mutlaka denemelisiniz. Bunun dışında arapaşı, sebzeli kebap, patlıcan reçeli, turunç reçeli, laba, hibeş gibi farklı lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Sideye Ne zaman gidilir?

Side kış aylarında da oldukça keyiflidir. Çay bahçelerinde oturarak kitap okuyabilir, bisiklet kiralayarak çevreyi gezebilir, ülkemizin en ünlü antik kentlerinden biri olan Side Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Kış aylarında birçok şehirde kar yağarken siz Side’de güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Side hangi ile bağlıdır?

Side, Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı mahalledir.

Side den ne alınır?

Side ‘de yöre halkının yaptığı turunç ve patlıcan reçellerini satın alabilirsiniz. Kışlık pek çok ürünü bulabilirsiniz. Semt pazarında taze meyve ve sebze bulabilirsiniz. Tekstil ürünleri, kıyafetler ve yöreye özgü işlemeli örtüler satın alabilirsiniz.

You might be interested:  Dilvin Mağazaları Istanbul Nerede?(Çözüm bulundu)

Side pazarı ne zaman?

Side ‘de her cumartesi günü semt pazarı kurulmaktadır. Pazarda yörede yetişen taze sebze ve meyvelerin yanı sıra yöre halkının evlerinde hazırladığı peynir, yoğurt, salça, erişte, köy ekmeği gibi ürünleri de bulabilirsiniz.

Side’de ne zaman denize girilir?

Side ‘de Akdeniz iklimi hakim olduğu için Mayıs ayından itibaren bölgede tatil hareketliliği başlamaktadır. Konaklama tesislerinin dolmaya başladığı bu aylarda bölgede deniz turizmi de oldukça hızlı bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Antalya Havalimanı Side’ye nasıl gidilir?

Antalya Havalimanı ‘ndan Side ‘ ye ulaşım için 600 numaralı otobüse binip terminalde inebilir, buradan sık aralıklarla hareket eden Manavgat – Side minibüslerine binebilirsiniz. Dilerseniz havalimanından araç kiralayabilir veya transfer ayarlayarak ortalama 1,5 saatte Side ‘ ye varabilirsiniz.

Ankara Side hangi yol?

Ankara ‘dan Side’ye Ulaşım Ankara üzerinden yola çıkmış iseniz, D715 karayolunu kullanarak Konya’ya ulaşmanız ve ardından güney yönündeki Seydişehir’e doğru ilerlemeniz ve Akseki’ye vardıktan sonra anayol üzerinden D695 karayoluna girmeniz gerekir.

Side Antik Kenti hangi uygarlığa aittir?

Side MÖ VII. yüzyılda bir yerleşim merkezi olmuştur. MÖ VI. yüzyılda tüm Pamfilya ile birlikte Lidya Krallığı’nın egemenliğine girmiş, Lidya Krallığı’nın 547/46’da yıkılışından sonra Perslerin hâkimiyeti altına girmiştir. Bu devirde özgürlüğünü bir ölçüde koruyan kent, kendi adına sikke basmıştır.

Side ismi nereden gelir?

Antik kent kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda 400 m. genişliğinde, 1 km. uzunluğunda bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Side ‘nin M.Ö. Nar anlamına gelen “ Side ” ismini Anadolu’nun en eski halkının dili olan Luviceden almıştır.

Side Antik Kenti kime ait?

Aynı zamanda Hint Avrupa dilleri arasında yer alıyor. Side antik kenti M.Ö. 7. yy’da kurulmuş olan tarihin en önemli yerleşim yerleri içerisinde bulunmaktadır. Pamfilya bölgesine ait olan bu tarihi kent, ilk imparatorluk Lidya Krallığı girmiş ve uzun yıllar bu hükümdarlık içerisinde kalmıştır.

You might be interested:  Istanbul Çavuşbaşı Nereye Bağlı?(Çözüm bulundu)

Side Antik Kenti ücretli mi?

Antik Kentte, Side Müzesi ve Antik Tiyatro dışındaki ziyaretler ücretsizdir. Side Müzesi 25, Antik Tiyatro 45 TL karşılığında ziyaret ediliyor. 15 Nisan-2 Ekim tarihleri arasında 08:30-19:30, 03 Ekim-14 Nisan tarihleri arasında 08:30-17:30 saatleri arasında haftanın istediğiniz günü ziyaret edebilirsiniz.

Antalya Side ne yapılır?

Side Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

 1. Apollo Tapınağı 5.066. Tarihi Yerler • Eski Kalıntılar.
 2. Side Anfi Tiyatrosu. 3.246. Eski Kalıntılar.
 3. Side Müzesi. 1.288. Özel Müzeler.
 4. Side Antik Kenti. 301. Eski Kalıntılar.
 5. Monumental Fountain (Nymphaeum) 512.
 6. Vespasianus Anıtı 210.
 7. Aspendos Köprüsü 347.
 8. Tyche Tapınağı 120.

Antalya Side neler var?

Side Gezilecek Yerler

 • Side Antik Kenti. Side gezilecek yerler listenizde ilk sıraya eklemenizi önerdiğimiz Side Antik Kenti’nin MÖ 7. yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir.
 • Apollon Tapınağı
 • Side Müzesi.
 • Seleukia Antik Kenti.
 • Side Plajları
 • Köprülü Kanyon.
 • Altınbeşik Mağarası
 • Titreyengöl.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *