Müteahhitlik Belgesi Nasıl Alınır Antalya?(En iyi çözüm)

  • Geçici müteahhitlik belgesi de aynı şekilde il müdürlüğüne başvuru yapılarak alınır. İkametgah, Genel tapu kaydı, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Belediye onaylı proje ve belge ücretinin dekontuyla başvuru yapılmalıdır.

Müteahhitlik belgesi nasıl çıkar?

Müteahhitlik yetki belgesi almak isteyen kişiler kendilerinin bulundukları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvuruda bulunabilir. Bu başvuru sırasında kişinin müteahhitlik başvurusu adı altında bir başvuru formu doldurması gerekir. Bu başvuru formu dilekçe olarak doldurulup belge talebinde bulunulur.

Müteahhit belgesi hangi sınıf sorgulama?

Daha önceden mevcut olan Yapı Müteahhidi Yetki Belge Numarası https://yambis.csb.gov.tr web adresinden “Vatandaş Girişi” butonuna tıklanarak öğrenilebilir. Gerçek kişi ve Geçici Müteahhitler için TC Kimlik Numarası, Şirketler için ise Vergi Numarası ile sorgulama yapılabilmektedir.

Müteahhitlik belgesi kaç m2 için geçerlidir?

Geçici müteahhitlik belgesinin tek ruhsatta üstlenebileceği inşaat alanı 500 metrekare ve en çok 2 katlı olacak şekilde ve bir defaya mahsus olacak şekilde verilmektedir.

Müteahhitlik belgesi için kimler başvurabilir?

Kimler müteahhit olabilir? Ticaret odasına kaydını müteahhit olarak tescil ettirmiş bulunan 18 yaşını doldurmuş her T.C. vatandaşı yapı müteahhidi olabiliyor.

Müteahhitlik belgesi devredilir mi?

(8) Yetki belgesi numarası veya grubu iptal edilen yapı müteahhidi, yapı ruhsatı alınmış mevcut işleri tamamlamanın dışında, iptal süresince bu Yönetmelik kapsamında yeni yapım işi üstlenemez. (9) Yetki belgesi numarası başkası tarafından veya başkası adına kullanılamaz veyahut devredilemez.

You might be interested:  Formula 1 Istanbul Park 2005 Kim Kazandı?

Müteahhitlik belgesi ne kadar sürede çıkar?

Müteahhitler sınıflandırmalar ile birlikte artık iş miktarlarının üzerinde ise iş alamayacaklar. Yetki sınıfları her müteahhit için 5 yıl geçerli olacak. Belge süresi dolan müteahhit 5 yılın sonunda belge yenilemesi için yeniden müracaat yapabilecek.

H Grubu müteahhit kaç m2 iş yapabilir?

Müteahhitliği yeni başlayanlar için H Sınıfı Müteahhitlik Belgesi düzenlenecek. H sınıfı müteahhitler, başta kentsel dönüşüm olmak üzere her alanda inşaat yapamayacak. Bu belgeye sahip olan yapı müteahhitlerinin yapacakları inşaat alanı en fazla 1116 m2 olacak.

H Grubu müteahhit hangi işleri yapabilir?

böylelikle artık h sınıfı müteahhitlik yetki belgesine sahip firmalar da kentsel dönüşüm kapsamında inşaat yapabilecek ve bundan sonraki süreçte herkes yetki belgesi sınıfına göre boş arsada yapılacak inşaatın aynısını kentsel dönüşüm kapsamındaki inşaat yerlerinde de yapabilecekler.

Müteahhitlik sınıfı nasıl öğrenilir?

Müteahhitlik Numarası www.csb.gov.tr internet sitesinden öğreniliyor. başlığı altında müteahhit sorgulama işlemi yapılması gerekmektedir. Şahıs Firmaları hem TC No ile hem de Vergi numaraları ile, Şirketler ise Vergi Numarası ile sorgulama yaptığında Müteahhitlik Numarasına ulaşılacaktır.

H sınıfı müteahhitlik belgesi kaç günde çıkar?

Bakanlığa müracaat ederek 25 gün sonra müteahhitlik sınıfınız belli oluyor.

H sınıfı müteahhitlik belgesi kaç para?

H grubu yetki belgesi grup tayin / itiraz / yenileme / aktivasyon ücreti 275,00 TL(döner sermaye kodu 790), Başvurunun komisyon tarafından uygun görülmesi halinde H grubu yetki belgesi kayıt ücreti 1.100 TL (döner sermaye kodu 798), olmak üzere toplam tutar 3.875,00 TL’dir.

Müteahhit belgesi nasıl alınır 2020?

Müteahhitlik yetki belgesi alabilmek için öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekir. Müteahhitlik belgesine sahip olmayı istediğinizi belirten bir dilekçe yazarak başvurunu formunu doldurmalısınız.

Müteahhitlik belgesi için neler gerekli?

– (Kendi arsası üzerine yapı yapacak olan gerçek ve tüzel kişiler için)

  • Başvuru dilekçesi.
  • Yetki Belgesi Başvuru Formu (EK-1).
  • Geçici Müteahhitliğe İlişkin Bilgilendirme Formu.
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
  • Tapu Fotokopisi (Müşterek tapularda ortaklardan noter onaylı muvafakatnamesi)
You might be interested:  Antalya Antik Kent Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Müteahhitlik belgesi kaç günde çıkar 2020?

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne eksiksiz belgeler ile başvurduğunuzda 15 gün sonra yetki belgeniz çıkar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *