Minyatür Istanbul Hangi Semtte?(Mükemmel cevap)

İstanbul içinde kısa bir sürede Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarında tur atmak isteyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok ideal bir mekan. Haliç kıyılarında, Sütlüce semtinde bulunuyor. Aynı zamanda 60.000 metrekarelik alanı ile dünyanın en geniş alanına kurulmuş bir minyatür park özelliğine sahip.

Miniatürk giriş ücreti ne kadar?

Tam bilet ücreti: 7,5 TL. İndirimli: Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş bilet ücreti: 3 TL. Yabancı (turist) ziyaretçi giriş bilet ücreti: 15 TL.

Minyatür park nerede?

Miniatürk Beyoğlu Belediyesine bağlı Sütlüce semtindedir. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST belediye otobüsü yada dolmuşla ulaşılabilir. Eminönü’nden kalkan 47, 47E,47Ç ve 47N hatları da Miniatürk’e ulaşım için diğer bir yöntemdir.

Miniatürk’ün içinde neler var?

İstanbul Eserleri

  • Kırk Çeşmeler Su Sistemi.
  • Baştarda 1657.
  • Taksim Cumhuriyet Anıtı
  • Aya İrini Kilisesi.
  • Sultan I. Ahmed Türbesi.
  • Alman Çeşmesi.
  • Mısır Dikilitaşı
  • Burmalı Sütun.

Minyatür açık mı?

Müzemiz, her gün 9.00 – 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Miniatürk giriş biletlerini buradan satın alabilirsiniz. Tam Bilet Ücreti Kredi kartı ve nakit TL geçerlidir.

Miniatürk giriş ücreti ne kadar 2021?

Giriş Ücretleri ( 2021 ) Miniatürk Girişleri ücretlidir. Tam bilet ücreti 10 TL’dir. Öğrenci ve öğretmenler için 5 TL, Asker ve polis için 5 TL, Yabancı uyruklular için ise 20 TL’dir.

You might be interested:  Bodrum Havaalanından Gümüşlüğe Nasıl Gidilir?

Miniatürk hangi durakta inilir?

Metrobüs ile gelecek olan ziyaretçilerimiz, Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST (Seyrantepe-Topkapı) Belediye Otobüsüne veya dolmuşuna binip Miniatürk durağında inerek buraya ulaşabilirler.

Miniatürk hangi ilçeye bağlı?

İstanbul içinde kısa bir sürede Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarında tur atmak isteyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok ideal bir mekan. Haliç kıyılarında, Sütlüce semtinde bulunuyor.

Miniatürk e müze kart geçerli mi?

* Müze kart burada geçerli değildir.

Panorama 1453 giriş ücreti ne kadar?

Panorama 1453 Tarih Müzesine ziyaretler ücretlidir. Öğrenci, öğretmen ve askeri personel 5 TL; Yetişkinler 10 TL, yabancı uyruklular 20 TL bilet ücreti karşılığında müzeyi gezebilirler. Müzede müze kart geçerli değildir ve dövizle ödeme kabul edilmiyor.

Miniatürkte kaç eser var?

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniaturk’te, 57 eser İstanbul’dan, 51 eser Anadolu’dan, 12 eser ise bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere, toplam 120 sabit eser sergilenmektedir.

Miniatürk ne kadar zamanda gezilir?

Miniatürk Kaç Saatte Gezilir? Eğer Parktaki restoran ve hediyelik eşya mağazasına uğramadan bir gezi planı yapıyorsanız, Miniatürk gezisi için 1 saat fazlasıyla yeterli olacaktır. Ancak çocuklarınız ile Miniatürk ‘ü ziyaret ediyorsanız en azından 2 saatinizi ayırın deriz.

Miniatürk ne zaman açılıyor?

Özel Günler Dini Bayramların arife ve birinci günü ile her yıl 31 Aralık ve 1 Ocak günleri müze kapalıdır.

Panorama 1453 ne zaman açık?

Müzemiz, her gün 08.00 – 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *