Merter Istanbul Nereye Bağlı?

Merter, İstanbul‘un Güngören ve Bahçelievler arasında bir semttir. barındırır. Merter‘in komşuları: Güneyinde Zeytinburnu, Kuzeyinde Keresteciler sitesi ve Güngören, doğusunda Topkapı, batısında Bahçelievlerdir.

Merter Nerede, Nereye Bağlı | Gezilecek Yerler

  • Merter bir semttir. Marmara Bölgesinin en bilinen kenti İstanbul ilimizin Bahçelievler ilçesine bağlı ve aynı zamanda Güngören ‘ede çok yakın bir semttir. Bir tekstil bölgesi olarak bilinmektedir. Tekstil emekçilerinin yoğun olarak bulunduğu bir semttir.

Güngören Merter nereye bağlı?

Merter semti, Türkiye’nin en büyük kenti olan İstanbul ilimizin Bahçelievler ilçesinde yer almakta olup, Bahçelievler ilçesine bağlıdır. Güngören ve Bahçelievler arasında geniş bir alanı kapsar.

Merter hangi mahalleye bağlı?

Merter, İstanbul’da, Güngören ilçesinde yer alan bir semttir. Semt, E5 karayolu kenarında, Bakırköy, Zeytinburnu, Bahçelievler ilçelerinin Güngören ile kesiştiği noktadadır.

Merter adı nereden geliyor?

Merter. Merter semtinde daha önceleri Ahmet Merter ‘e ait ‘ Merter Çiftliği’ bulunuyordu. Rivayetlere göre bu geniş arazinin iskana açılması ile semt ‘ Merter ‘ olarak anılmaya başlamıştır.

İstanbul Güngören hangi yakada?

İstanbul ‘un Avrupa yakasındadır. Güneyde Bakırköy ve Bahçelievler, batıda Bağcılar, kuzeyde Esenler ve Bayrampaşa, doğuda ise Eyüp ile komşudur. Güngören ilçesi, 3 Haziran 1992’de yürürlüğe giren 3806 sayılı yasayla kurulmuştur. 11 mahalleden oluşmaktadır.

Merter Zeytinburnu arası kaç km?

güngören merter ile Zeytinburnu arasındaki kara yolu mesafesi ve kilometre cinsinden uzaklık 3.62 km ‘dir.

You might be interested:  Istanbul Ikindi Ne Zaman Okunur?(Çözülmüş)

Merter isminin anlamı nedir?

Türk Dil Kurumu’na göre Merter isminin anlamı şöyle; Sözünün eri kimse.

Cihangir ismi nereden geliyor?

Beyoğlu’nda bulunan bu semtin tarihi boyunca ünlü simaların ve sanatçıların uğrak noktası olduğu biliniyor, günümüzde ise gençler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor. Cihangir semtinin adını Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Cihangir ‘den aldığı biliniyor.

Etiler ismi nereden geliyor?

2. Etiler. 1950 yıllarının başında burada 192 villa yapımı için Etibank ortaklığıyla Etiler Yapı Kooperatifi kurulmuş ve bu sebepler ilçenin adı Etiler olarak kalmış.

İstanbul Güngören hangi semtte?

Güngören, İstanbul ‘un bir ilçesidir. İlin batı yarısında Çatalca Yarımadası’nda yer alır; Türkiye’nin 7 km kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. 3 Haziran 1992’de ilçe olan Güngören, doğuda Zeytinburnu, Esenler güneyde Bakırköy, batıda Bahçelievler ilçelerine komşudur.

İstanbul Güngören hangi adliye?

Bakırköy Adliyesi: Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Güngören ve Zeytinburnu olmak üzere 6 ilçeye hizmet vermektedir.

Güngören kaç dönüm?

Güngören ‘in güney ve güneybatısında Bahçelievler ve Bakırköy, güneydoğusunda Zeytinburnu, kuzey ve kuzeydoğusunda Esenler, batısında Bağcılar ilçeleri ile çevrilidir. Güngören ‘in yüzölçümü 839 hektardır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *