Martı Istanbul Kart Nasıl Kullanılır?(Çözülmüş)

Martı elektrikli scooter ağı İBB’ye ait bir sistem değil. Martı projesi özel bir firma tarafından yürütülür ve dolayısıyla Martılarda İstanbul kart geçerli değildir.

Istanbul Martı nasıl kullanılır?

Harita üzerinden siz en yakın Martı ‘yı bularak başlayı tıklatın. Scooter üzerinde bulunan barkodu akıllı telefonunuza okutun. Uygulamadan gelen şifreyi Martı üzerinde bulunan kilidi açmak için girin. Kilit açıldıktan sonra scooter kullanıma hazır olacaktır.

Martı nasıl kullanılır ödeme?

Uygulama üzerinden kredi kartı giriş işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ardından kredi kartından uygulamaya para aktarmanız gerekiyor. Yüklediğiniz para ile Martı ‘nızı kiralayabilir ve ulaşıma başlayabilirsiniz.

Martı ücreti ne kadar 2021 istanbul?

Martı saati kac para? Bugüne kadar Martı ile yolculuğa başlamak için 3 TL ve her 1 dakika için 0,75 TL ödemeniz gerekiyordu. Yapılan fiyat değişikliği ile birlikte Martı ‘nın başlangıç ücreti 1,99 TL oldu. Her 1 dakika için ise 0,59 TL ücret talep ediliyor.

Martı nasil Kiralanir?

Martı scooter kiralama yapabilmek için telefonlarınıza Martı uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama üzerinden gerekli kayıt bilgilerinizi doldurup banka ya da kredi kartınızı uygulamaya tanımladığınız taktirde üye işlemleriniz tamamlanır ve kiralamaya hazır duruma gelirsiniz.

Martı gaz nasıl kullanılır?

1. Sana en yakın Martı ‘yı bul ve üzerindeki QR kodunu okutarak sürüşe başla. 2. Bir ayağını Martı ‘nın üzerine koy ve diğer ayağınla Martı ‘yı birkaç kez it, artık gaz butonuna bastığında Martı harekete geçecektir.

You might be interested:  Ankara Aştiye Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Martı kaç km yol gider?

Saatte en fazla 18 km hızla gidebilirsiniz.

Martı banka kartı geçerli mi?

Martı Cüzdan, Martı ‘nın Kullanıcı’lara ödeme kolaylığı sağlayan bir ödeme yöntemidir. Kullanıcılar, bu Sözleşme’yi kabul etmekle Uygulama üzerinden Martı Cüzdan hesabı oluşturacaklardır. Kullanıcı, Martı Cüzdan’a yalnızca kredi kartları ve banka kartları aracılığıyla tutar ekleyebilir.

Martı nasil alinir?

Her Yerde.

  1. Martı uygulamasını ücretsiz indir. Saniyeler içinde kaydol.
  2. En yakınındaki Martıyı bul. Haritada Martılar seni bekliyor.
  3. QR Kodu okut ve Kilidi aç Sürüşün keyfini çıkar.
  4. Kurallara uygun park et. Sürüşünü bitir. Türkçe.

Martı scooter kime ait?

Martı, Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından kurulan; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir, Ordu ve Gaziantep’te hizmet veren scooter paylaşım sistemi. Faaliyetlerine 2019 yılında başlayan ve ilk başta sadece İstanbul’da hizmet veren sistem, Şubat 2020’de Ankara’da da kullanıma sunulmuştur.

Martı motor kaç TL?

Bu tasarım tercihi hakkında bütün gün konuşabiliriz ama eminim ki yazıya tıklamanızın sebebi Martı ‘nın yeşili değil. Siz de tıpkı benim gibi Martı Motor ‘un nasıl kullanıldığını veya ne gibi kuralları olduğunu merak ediyorsunuz. Gelin açılışı 3.99 TL olan ve dakika başı 1.49 TL yazan Martı Motor ‘a birlikte göz atalım.

Martı bisiklet ne kadar?

Martı ‘nın elektrikli bisikletleri 1,99 TL açılış ücretine sahip. Kullanılan her dakika için ise tıpkı elektrikli scooter modellerinde de olduğu gibi 0,59 TL ücret talep ediliyor. Martı ‘nın kullanıcılarına alternatifler sunması ise oldukça sevindirici.

Çorlu Martı scooter nasil kiralanır?

MARTI SCOOTER NASIL KİRALANIR? Martıyı kullanmak için; iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak mevcut durumda olan mobil uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Harita üzerinden size yakın olan Martı ‘yı bularak başla seçeneğine tıkladıktan sonra scooter üzerinde bulunan kodu akıllı telefonunuza okutunuz.

You might be interested:  Marmaris Kızkumu Plajı Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Elektrikli scooter nereden kiralanır?

Elektrikli scooter kiralama hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, öncelikle kiralama yapan firmaların hangisinden faydalanacaksınız onun mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. En yaygın uygulama şu an Martı olduğu için benim örneklerim Martı üzerinden olacak. Bütün firmaların da uygulamaları zaten birbirine benziyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *