Marmaris Turgut Köyü Nasıl Gidilir?(Soru)

  • Bu efsane köyün adını duyup ta gitmek isteyen ve Marmaris Turgut Köyü nasıl gidilir sorusunun cevabını merak edenler için kısa bir yol tarifi yapalım. Turgut Köyü’ne gitmek için, Marmaris merkezi esas almalısınız. Çünkü minibüs seferleri buradan kalkıyor. Sabah 9 ve akşam 6 arasında her saat sefer yapılmaktadır.

Turgut köyü neresi?

Marmaris’e 40 dakika uzaklıkta olan Turgut Köyü, şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır. İlçenin güneybatısında yer alan Bayır kasabasından 9 km mesafededir. Marmaris turizmin en popüler duraklarından biri sayılmaktadır.

Turgut Şelalesi nereye bağlı?

Turgut Şelalesi Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Turgut Mahallesinde yer alır. Buraya Marmaris’ten minibüsler düzenli olarak gelmektedir.

Marmaris içmeler Turgut Şelalesi arası kaç km?

Turgut Şelalesi Fotoğrafları Marmaris Turgut şelalesi arası kaç kilometre derseniz yaklaşık 60 kilometre.

Seferihisar Turgut köyü nasıl gidilir?

SEFERİHİSAR TURGUT KÖYÜ ‘NE NASIL GİDİLİR İzmir’den Turgut ‘a direkt otobüs yok ama toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız öncelikle Fahrettin Altay’dan kalkan 730 numaralı otobüsler Ulamış’a ya da Urla’ya gitmeniz gerekiyor. İki yerden de geçen 732 numaralı belediye otobüsüne binerseniz Turgut ‘a ulaşabilirsiniz.

Marmaris Turgut köyü nereye bağlı?

Turgut Köyü Muğla ilinde yer almakta olup, Marmaris Köyleri semtinde bulunan Turgut Köyü Marmaris ilçesine bağlıdır.

Izmir lavanta bahçesi nerede?

Seferihisar Turgut Köyü lavanta turizmine daha yeni yeni başlayan bir yer olduğu için Isparta Kuyucak’taki gibi geniş bir alana yayılmış lavanta bahçeleri henüz yok. Fakat İzmir ‘in tek lavanta köyü olduğu için İzmir ve çevresinden gelenler yeterince ilgi gösteriyor.

You might be interested:  Göztepe Istanbul Nereye Bağlı?(Çözüm bulundu)

Turgut Şelalesi yandı mı?

Marmaris’te süren orman yangını Turgut Şelalesi ‘nin çevresini de küle çevirdi. Muğla’nın Marmaris ilçesinde, 8 gündür mücadele edilen orman yangını, bölgedeki yemyeşil ağaçlar ve berrak suyuyla hem doğa harikası hem de Marmaris’teki turistik noktalardan biri olan Turgut Şelalesi ‘nin çevresini de küle çevirdi.

Cennet Adası Plajı nasıl gidilir?

En yakın havaalanı olan Dalaman Havaalanı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Dalaman Havaalanı Marmaris merkeze yaklaşık 88 km civarında bulunuyor. Marmaris üzerinden Cennet Adası ise yaklaşık 30 dakika sürüyor. Dilerseniz tekne turları ile de Cennet Adası ‘na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Köyceğiz Şelalesi Nerede?

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi ile Akyaka ilçesi arasında yol üzerinde bulunan Toparlar Mahallesi’nde yer almaktadır.

Selimiye Marmaris arası kaç kilometre?

Kendi aracıyla ulaşmak isteyenler için bazı yol bilgileri şöyle: Marmaris – Selimiye arası yaklaşık 45 kilometre ve 40 dakika sürmektedir.

Lavanta zamanı ne zamandır?

LAVANTA ZAMANI NE ZAMAN? Lavantalar normal şartlarda Haziran ayında çiçeklenmeye başlıyor ve Temmuz’un 2. haftası hasat ediliyor. Hasat parça parça devam ettiğinden Temmuz ortasına kadar tarlaları görebilme şansınız oluyor. Yani köyün en güzel hallerini görmek için en ideal zaman Haziran sonu – Temmuz başı.

Isparta lavanta bahçesi nerede?

Lavanta bahçeleri Keçiborlu İlçesi’ne bağlı Kuyucak Köyü’nde bulunmaktadır. Isparta İl Merkezine 50 km mesafede olan Kuyucak Köyü, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na 25 km, Antalya-İstanbul Karayolu’na 10 km uzaklıktadır. Köy, yüksek konumu ile Burdur Gölü manzarasının seyredilebildiği bir alandır.

Lavanta hasadı ne zaman yapılır?

Normal şartlarda lavantalar Haziran ayında çiçeklenmeye başlıyor, Temmuz’un ikinci haftasıda da hasat ediliyor. Yani köyün en güzel hallerini görmek için en ideal zaman Haziran sonu ve Temmuz başı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *