Marmaris Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Kleopatra Plajı‘na nasıl gidilir? Marmaris üzerinden bölgeye ulaşım mevcuttur. Çamlık iskelesinden de kumsala düzenli olarak tekne seferleri yapılmaktadır. Kleopatra Plajı ulaşım için öncelikle Çamlık Köyü daha sonra Çamlık Plajına ulaşım sağlanmaktadır.

  • Kleopatra plajına ulaşım şekilleri: Kleopatra plajına ulaşım deniz yolu ile vardır Marmaris ilçe merkezine geldikten sonra Sedir adasına giden dolmuş tekneleri yada taksi tekneleri kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kleopatra Plajına nasıl gidilir?

Sedir Adasına nasıl gidilir Sedir Adası ‘na en yakın havalimanı Muğla’nın Dalaman ilçesinde. Dalaman Havalimanı, Sedir Adası ‘na 90 km uzaklıkta. Dalaman Havalimanı’ndan MUTTAŞ ya da HAVAŞ’ın Marmaris servislerine binip Akyaka Kavşağı’nda inerek otostop, taksi gibi seçeneklerle adaya ulaşabilirsiniz.

Kleopatra plajı ücretli mi?

Her yıl çok sayıda turisti ağırlayan Kleopatra Plajına girişler ücretsizdir. Bu plaja gelen kişiler ise şezlong ve plaj şemsiyesi ve benzer eşyaları ücretleri ile birlikte satın alabilirler. Plajda aynı zamanda her 50 metrede bir sahil büfeler yer alıyor.

Marmaris merkezden Sedir Adasına Nasıl Gidilir?

Marmaris ya da Akyaka’dan 20 dakikada ulaşabileceğiniz Çamlı köyünden kalkan tekneler ile 30 dakikada Sedir Adası ‘na gidebiliyorsunuz. Sabah 08:00 ve Akşam 19:00 arasında her 20 dakikada bir karşılıklı seferler yapan bu teknelerin 2018 yılı için kişi başı gidiş -dönüş ücreti 25 TL.

You might be interested:  Istanbul Sakarya Karasu Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Sedir Adası tekne turu nereden kalkar?

Tekne Çamlı köyünden sabah saat 10:30’da kalkmaktadır. Ücretsiz servisler sizi otelinizden/bulunduğunuz yerden 09:15-09:45 arası alarak, 20-30 dakikalık bir yolculuk ile tekneye götürmektedir. Sedir Adası Kleopatra Plajı Turu na Marmaris’den kalkan tekne bulunmamaktadır.

Iztuzu plajına nasıl gidilir?

Plaja karadan ve deniz üzerinden ulaşım yapılmaktadır. Plaja giden tekne dolmuşlar ve minibüsler bulunur. Sabah saat 09.30’dan itibaren tekne dolmuşlar hizmet verir. Araçlarda doldukça hareket eden tekne dolmuşlar Dalyan merkezden İztuzu Plajı ‘na hareket eder.

Sedir Adası’na nasıl gidilir 2021?

Sedir Adası, çoğunlukla Marmaris sanılsa da aslında Ula ilçesine bağlı. Gökova körfezinde yer alan adaya ulaşım için ilk iki seçenek Akyaka’dan kalkan tekne turları ve Marmarise bağlı Çamlı Köyü’nden kalkan dolmuş tekneler. Adaya giriş için müze kart yeterli oluyor. Müze kartınız yoksa 30 tl ücret ödemeniz gerekiyor.

Kleopatra Plajı kaç TL?

Kleopatra Plajı Giriş ücreti (2020) Kleopatra Plajı ‘na giriş için herhangi bir ücret ödenmemekte yani ücretsiz bir şekilde plaja girilebilmektedir. Bununla birlikte plaj sahasında bulunan şezlong, şemsiye gibi deniz ekipmanları için ortalama olarak 20-30- TL arasında değişen ücretler ödenmektedir.

Patara plajı ücretli mi?

Kaş ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Patara Plajına giriş ücreti kişi başı 7.5 lira olarak belirlenmiştir. Bu yalnızca giriş ücretidir. Caretta Caretta Kaplumbağaların da doğal yaşam alanı olan bu plaj sabah 08:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu saatler dışında plaja girilmiyor.

Kleopatra Plajı derin mi?

Suyu çok soğuk ve derin ayrıca denizin dibi taşlı.

Muğla Sedir Adası nerede?

Kedrai Antik Kenti ya da en yaygın adıyla “ Sedir Adası ”, Ula ilçesi sınırlarındaki Gökova ( Keramos )Körfezinin doğusunda yaklaşık 800m.lik kıyı uzunluğuna sahip, kumsalı, çoğu ayakta kalmış arkeolojik kalıntılarla bütünleşmiş zengin doğal dokusuyla I.derece Arkeolojik ve I.Derece Doğal Sit Alanı, aynı zamanda Özel

You might be interested:  Istanbul Halkalı Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Sedir adasında denize girilir mi?

Sedir Adası Giriş Ücreti Sedir (Kleopatra) Adası ‘na ve Kleopatra Plajı’na kişi başı 30 TL gibi bir ücret karşılığında girebilmeniz mümkün. Müze Kart sahipleri ise adayı ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. Şezlongların ücretsiz olduğu plajda, şemsiyeler için 20 TL gibi bir ücret ediyorsunuz.

Kleopatra Adası nerede?

Kleopatra Adası, Muğla’nın ilçesi olan Marmaris ilçesinin 16 kilometre kuzeyinde bulunan bir adadır. Daha çok Kleopatra Adası olarak bilinse de diğer bir ismi Sedir Adası ‘dır. Ada Kleopatra ismini ise altın renkli kumsalından almıştır.

Marmaris tekne turu nereden kalkıyor?

Marmaris çıkışlı günübirlik tekne turlarının büyük çoğunluğu Marmaris merkezinden, Kordon caddesi üzerindeki tekne bağlama yerlerinden yapılıyor. Ayrıca İçmeler bölgesindeki iskelelerden de tekneler kalkıyor.

Sedir Adası kaç para?

Giriş ücreti 75 tl ama müze kartınız var ise ücretsiz 0_18 yaş çocuklar ücretsiz tekne ile geçiliyor tekne ücreti yetişkinler için gidiş dönüş kişi başı 60 tl.

Sedir Adası’nda nerede kalınır?

Sedir Adası yakınındaki oteller

  • Miracle Akyaka. Sedir Adası ile 5,7 kilometre.
  • Turnali Bungalov. Sedir Adası ile 5,2 kilometre.
  • Defne Pansiyon. Sedir Adası ile 5,9 kilometre.
  • Sakligol Evleri. Sedir Adası ile 5,1 kilometre.
  • VİLLA. Sedir Adası ile 5,5 kilometre.
  • Ersalpark Ekin Dere Evleri.
  • Ayka Otel.
  • Iskelem Otel.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *