Marmaris Kızkumuna Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

 • Nasıl Gidilir?: Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Kızkumu’na gitmek isteyenlerin kullanabileceği en iyi ve en rahat güzergah Datça yoludur. Datça yoluna girdikten sonra yaklaşık olarak 15 km ilerleyip Bozburun yol ayırımına varın ve bu yol ayırımından sonra Bozburun, Orhaniye istikametine doğru dönüş yapın.

Kızkumu Plajı Ücretli mi?

Kızkumu Plajı Giriş Ücreti Marmaris ilçesi Orhaniye’de yer alan Kızkumu Plajı için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kızkumu Plajına giriş ücretsizdir. Fakat burada araçları park etmek için otopark bulunmamaktadır.

Kızkumunda denize girilir mi?

Orhaniye’de öncelikle muhteşem deniz, güneş ve kumsallarda deniz keyfi sürebilirsiniz. Kızkumu plajı’nda çok eğlenceli ve keyifli zaman geçireceğiniz kesin. Körfezin orta kısmında bir ada mevcut ve adanın tepe kısmında Bybassos Krallığı’na ait olduğu düşünülen bir kale kalıntısı var.

Kızkumu denizi nerede?

Kızkumu – Marmaris / Muğla. Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bu yer de denizin üzerinde yürüme imkanını ziyaretçilerine sunan bu oluşum ortalama 600 metre uzunluğunda. Bu bölgede yürüyen insanlara tepeden baktığınızda sanki deniz üzerinde yürüyormuş gibi görüyorsunuz.

Marmaris Orhaniye dolmuş nereden kalkıyor?

Kızkumu’na Marmaris merkezden hareket eden Orhaniye dolmuşları ile ulaşmanız mümkündür. Eğer özel aracınız ile Kızkumu’na ulaşmak isterseniz Marmaris – Datça karayolunun 29. kilometresinde, “Hisarönü- Orhaniye -Selimiye” sapağından girip yaklaşık 5 km ilerlediğinizde Orhaniye Kızkumu’na ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Izmir Otoyolu Hangi Köylerden Geçecek?(Soru)

Kızkumu hikayesi nedir?

Havanın karanlık olması nedeniyle yolunu kaybeden prenses, eteğindeki kumlar bitince boğularak yaşamını yitirir. Marmaris Kızkumu ile ilgili diğer efsane ise güzel bir prensesin imkansız aşkıyla ilgili. Kralın kızı fakir bir balıkçıya aşık olur ancak babası evlenmelerine karşı çıkar.

Kızkumu Efsanesi Nedir?

Kız eteğine kumları doldurur ve şimdiki gördüğünüz Kızkumu Plajı’nda o yükselen suyun olduğu yerde hem kaçar hem eteğindeki kumları döker. Eteğindeki kumları döktükçe karşı kıyıya geçmesi kolaylaşır. Fakat efsanenin acı kısmı burası işte; Kızın eteğindeki kumlar tükenir ve yüzmeyi bilmeyen kız oracıkta boğularak ölür.

Bördübet koyunda denize girilir mi?

Bördübet Koyu, ormanın ve denizin sizi rahatlatacağı; gece yıldızları çıplak gözle dahi izleyebileceğiniz büyüleyicilikte olan doğal bir tatil cenneti olarak bilinmekle beraber, Kız Kumu Plajı ve Bayır Köyü gibi etkileyici bölgelerin de bulunduğu bir alandır.

Orhaniye de nerede denize girilir?

Orhaniye Gezilecek Yerler

 • Ücretli Plaj Yerleri.
 • İncir Plaj & Bungalov.
 • Albatros Plaj, Restoran & Otel.
 • Marimar Plaj & Bungalov.
 • Erine Beach Club.
 • Kerdime Plaj, Restoran & Motel.
 • Çatlak Plaj & Kamping.
 • Ücretsiz Plaj Yerleri.

Kızkumu nasıl oluştu?

Kumul hareketleri sonucunda karadan başlayıp koyu ikiye bölen bir sığlık oluşmuş. Yaklaşık 600 metrelik şeride Kızkumu deniyor. Bir de efsanesi var. “Sevgilisine ulaşmak isteyen kız eteğine kum koymuş ve denizi doldurarak ilerlemiş.

Akyaka da nerede denize girilir?

Akçapınar Plajı, Akyaka Liman İskelesi’nin tam karşısında yer alıyor. Bu plaja ulaşım için Kadın Azmağı üzerinde yer alan tahta köprüyü kullanabilirsiniz. Kumlu bir yapıda olan deniz son derece sığ. Özellikle çocuklu aileler ya da yüzmeyi yeni öğrenenler için muhteşem bir alan.

Marmaris içmeler plajı nasıl?

İçmeler Halk Plajı Marmaris ‘e 8 kilometre mesafede bulunan İçmeler Plajı yabancı turistlerin en çok tercih ettiği plajlardan biridir. Birçok su sporunun yapıldığı İçmeler ‘de adım başı işletme görebilmek mümkündür. Sahili yumuşak kum ile çevrili denizi ise gayet sakin ve yüzmek için ideal sıcaklıktadır.

You might be interested:  Ankara Sinpaş Marina Evleri Nerede?(Doğru cevap)

Kızıl Kum nerede?

Kızılkum, Kazakistan ve Özbekistan arasında bulunan bir çöl. Yaklaşık olarak 300 bin km² yüz ölçümüyle dünyanın en büyük çölleri arasında yer alır.

Orhaniyede nerede yemek yenir?

Orhaniye’de Ne Yenir? | 8 Restoran Önerisi

 • Kaptanköy Motel Restoran.
 • Martı Marina Orhaniye – Mistral Restoran.
 • Sakin Vadi Winehouse.
 • Orhaniye İncir Restaurant.
 • Meryem Yemek Evi.
 • Hidayet’in Yeri Deniz Restaurant.
 • Wembley Restaurant & Bar.
 • The Backstage Restaurant.

Muğla Orhaniye nereye bağlı?

Orhaniye, Muğla ‘nın Menteşe ilçesinin mahallesidir.

Orhaniye nereye bağlı?

Orhaniye, Muğla’nın& Marmaris ilçesine bağlı, sımsıcak Akdeniz ikliminin etkisinde şirin mi şirin bir turizm beldesi. Marmaris’in 30 km güneybatısında ve Turgut’tan 2,5 kilometre sonra yer alan Orhaniye, Hisarönü Körfezi’nin önemli turist ve yat demirleme bölgesinden biri.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *