Marmaris Kızkumu Plajı Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

 • Kızkumu Plajı nerede sorusunun cevabı Muğla Marmaris ilçesi olacaktır. Orhaniye Turgut ’tan yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kızkumu Plajı Giriş Ücreti Kızkumu Plajı giriş ücreti bulunmamaktadır. Burası halka açık bir plajdır.

Kızkumu Plajı Ücretli mi?

Kızkumu Plajı Giriş Ücreti Marmaris ilçesi Orhaniye’de yer alan Kızkumu Plajı için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kızkumu Plajına giriş ücretsizdir. Fakat burada araçları park etmek için otopark bulunmamaktadır.

Kızkumu plajında denize girilir mi?

Orhaniye’de öncelikle muhteşem deniz, güneş ve kumsallarda deniz keyfi sürebilirsiniz. Kızkumu plajı ‘nda çok eğlenceli ve keyifli zaman geçireceğiniz kesin. Orhaniye Körfezi yatçılar için de popüler bir konaklama ve demirleme yeri. Burada her sezon yatları görmek mümkün.

Marmaris Kızkumu Plajına nasıl gidilir?

Kızkumu ‘na Marmaris merkezden hareket eden Orhaniye dolmuşları ile ulaşmanız mümkündür. Eğer özel aracınız ile Kızkumu ‘na ulaşmak isterseniz Marmaris – Datça karayolunun 29. kilometresinde, “Hisarönü-Orhaniye-Selimiye” sapağından girip yaklaşık 5 km ilerlediğinizde Orhaniye Kızkumu ‘na ulaşabilirsiniz.

Kızkumu hangi ilçede?

Kızkumu – Marmaris / Muğla. Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bu yer de denizin üzerinde yürüme imkanını ziyaretçilerine sunan bu oluşum ortalama 600 metre uzunluğunda.

Kızkumu hikayesi nedir?

Havanın karanlık olması nedeniyle yolunu kaybeden prenses, eteğindeki kumlar bitince boğularak yaşamını yitirir. Marmaris Kızkumu ile ilgili diğer efsane ise güzel bir prensesin imkansız aşkıyla ilgili. Kralın kızı fakir bir balıkçıya aşık olur ancak babası evlenmelerine karşı çıkar.

You might be interested:  Nuh'un Ankara Makarnası Kimin?(Mükemmel cevap)

Kızkumu Efsanesi Nedir?

Kız eteğine kumları doldurur ve şimdiki gördüğünüz Kızkumu Plajı’nda o yükselen suyun olduğu yerde hem kaçar hem eteğindeki kumları döker. Eteğindeki kumları döktükçe karşı kıyıya geçmesi kolaylaşır. Fakat efsanenin acı kısmı burası işte; Kızın eteğindeki kumlar tükenir ve yüzmeyi bilmeyen kız oracıkta boğularak ölür.

Orhaniye de nerede denize girilir?

Orhaniye Gezilecek Yerler

 • Ücretli Plaj Yerleri.
 • İncir Plaj & Bungalov.
 • Albatros Plaj, Restoran & Otel.
 • Marimar Plaj & Bungalov.
 • Erine Beach Club.
 • Kerdime Plaj, Restoran & Motel.
 • Çatlak Plaj & Kamping.
 • Ücretsiz Plaj Yerleri.

Kızkumu nasıl oluştu?

Kumul hareketleri sonucunda karadan başlayıp koyu ikiye bölen bir sığlık oluşmuş. Yaklaşık 600 metrelik şeride Kızkumu deniyor. Bir de efsanesi var. “Sevgilisine ulaşmak isteyen kız eteğine kum koymuş ve denizi doldurarak ilerlemiş.

Marmaris de nerede denize girilir?

Marmaris ‘te nerede denize girmeli?

 • Marmaris İçmeler Plajı Marmaris ‘e 8 km uzaklıktaki İçmeler Plajı en popüler ve kalabalık plajlardan biri.
 • Turunç Koyu.
 • Kumlubük Koyu.
 • Amos Antik Kenti.
 • Gebekse Koyu.
 • Hisarönü Koyu.
 • Bördübet Koyu.
 • Sedir Adası

Hisar önü nerede?

Hisarönü, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir mahalle. Marmaris’in güneybatısında yer alan Hisarönü, Marmaris-Datça Karayolu üzerinde konumlanıyor.

Marmaris içmeler plajı nasıl?

İçmeler Halk Plajı Marmaris ‘e 8 kilometre mesafede bulunan İçmeler Plajı yabancı turistlerin en çok tercih ettiği plajlardan biridir. Birçok su sporunun yapıldığı İçmeler ‘de adım başı işletme görebilmek mümkündür. Sahili yumuşak kum ile çevrili denizi ise gayet sakin ve yüzmek için ideal sıcaklıktadır.

Akyaka da nerede denize girilir?

Akçapınar Plajı, Akyaka Liman İskelesi’nin tam karşısında yer alıyor. Bu plaja ulaşım için Kadın Azmağı üzerinde yer alan tahta köprüyü kullanabilirsiniz. Kumlu bir yapıda olan deniz son derece sığ. Özellikle çocuklu aileler ya da yüzmeyi yeni öğrenenler için muhteşem bir alan.

You might be interested:  Happiness Istanbul Mağaza Nerede?(Doğru cevap)

Kızıl Kum nerede?

Kızılkum, Kazakistan ve Özbekistan arasında bulunan bir çöl. Yaklaşık olarak 300 bin km² yüz ölçümüyle dünyanın en büyük çölleri arasında yer alır.

Orhaniye nerenin ilçesi?

Orhaniye hakkında: Orhaniye, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı küçük bir tatil beldesidir. Marmaris’in 30 kilometre güneybatısında, Hisarönü Körfezi kıyısında yer almaktadır.

Orhaniye nereye bağlı?

Orhaniye, Muğla’nın& Marmaris ilçesine bağlı, sımsıcak Akdeniz ikliminin etkisinde şirin mi şirin bir turizm beldesi. Marmaris’in 30 km güneybatısında ve Turgut’tan 2,5 kilometre sonra yer alan Orhaniye, Hisarönü Körfezi’nin önemli turist ve yat demirleme bölgesinden biri.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *