Marmaris Cennet Adasına Nasıl Gidilir?(Çözünme)

  • Cennet Adası Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Nasıl Gidilir Cennet Adasına Marmaris’ten tekne turları ile ya da yürüyerek ulaş abilirsiniz.

Cennet Adası’na nasıl gidilir?

Nasıl Gidilir? Günnücek ve sonrasında Yalancı Boğaz üzerinden Cennet Adasına gitmek için isterseniz öncelikle 8 km. kadar bir yolculuktan sonra Yalancı Boğaz isimli bölgeye gelip daha sonra buradan Cennet Adasına doğru yürüyüş yapabilirsiniz. İster aracınızla ister yürüyerek gitmek mümkün.

Cennet adasına arabayla nasıl gidilir?

Cennet Adası, Muğla ilinin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Cennet Adasına gitmek için, Marmaris Merkezden yaklaşık 8 km. kadar ilerledikten sonra Yalancı Boğaz’a ulaşılır. Arabayla da, dilerseniz harika bir doğa yürüyüşü yaparak Yalancı Boğaz’a ulaşabilirsiniz.

Cennet Adası Plajı nasıl gidilir?

En yakın havaalanı olan Dalaman Havaalanı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Dalaman Havaalanı Marmaris merkeze yaklaşık 88 km civarında bulunuyor. Marmaris üzerinden Cennet Adası ise yaklaşık 30 dakika sürüyor. Dilerseniz tekne turları ile de Cennet Adası ‘na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cennet Adası nereye bağlı?

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Cennet adası aslında bir yarımada olma özelliğine sahiptir. 1999 yılında bu bölge arkeolojik sit alanı olarak kabul edilmiştir. Adada Nimara Mağarası bulunur.

Cennet Adası Koyu nerede?

Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı olan Cennet Ada Koyu, Cunda’nın en güzel yerlerinden biridir.Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla göz dolduran Cennet Ada Koyu ‘nun fazla duymamış olabilirsiniz, fakat bu adaya yoğun bir ilgi vardır.

You might be interested:  Marmaris Selimiye'de Ne Yenir?(Çözüm bulundu)

Yalancı Boğaz nasıl gidilir?

Marmaris ile Yalancı Boğaz arası yaklaşık 10 km. Marmaris’in girişinde sola ayrılan bir yol var. Bu yolu garajların ve marinanın arkasından kıyıya paralel olarak takip edip, Günnük Ormanları arasından Yalancı Boğaz ‘a inebilirsiniz.

Marmaris içmeler plajı nasıl?

İçmeler Halk Plajı Marmaris ‘e 8 kilometre mesafede bulunan İçmeler Plajı yabancı turistlerin en çok tercih ettiği plajlardan biridir. Birçok su sporunun yapıldığı İçmeler ‘de adım başı işletme görebilmek mümkündür. Sahili yumuşak kum ile çevrili denizi ise gayet sakin ve yüzmek için ideal sıcaklıktadır.

Marmaris tekne turu nereden kalkıyor?

Marmaris çıkışlı günübirlik tekne turlarının büyük çoğunluğu Marmaris merkezinden, Kordon caddesi üzerindeki tekne bağlama yerlerinden yapılıyor. Ayrıca İçmeler bölgesindeki iskelelerden de tekneler kalkıyor.

Marmaris’te hangi koylara gidilir?

Marmaris Koyları & Marmaris Plajları

  • Marmaris Halk Plajı
  • Uzunyalı Plajı
  • İçmeler Plajı
  • İncekum Plajı
  • Kleopatra Plajı (Sedir Adası)
  • Kızkumu Plajı
  • Kumlubük Koyu.
  • Çiftlik Koyu.

Akyaka da nerede denize girilir?

Akçapınar Plajı, Akyaka Liman İskelesi’nin tam karşısında yer alıyor. Bu plaja ulaşım için Kadın Azmağı üzerinde yer alan tahta köprüyü kullanabilirsiniz. Kumlu bir yapıda olan deniz son derece sığ. Özellikle çocuklu aileler ya da yüzmeyi yeni öğrenenler için muhteşem bir alan.

Dişlice Adası nerede?

Dişlice Adası, Muğla ilinin Marmaris ilçesi Hisarönü körfezine ‘ne bağlıdır. Ada, Marmaris ilçesinde bulunan koylarında gizlenmiş küçük adacıklardan biridir.

Marmaris Çiftlik Koyu denizi nasıl?

El değmemiş doğası, tertemiz denizi, iri kumlu plajı ve sakinliğiyle Marmaris Çiftlik Koyu; bölgeye gelen tatilcilerin uğrak yerlerinden biri olma özelliği taşıyor. Bu plajda deniz, kum ve güneş üçlüsünün doyasıya tadını çıkarabilirsiniz. Plajın girişinde bir restoran ve otel olduğunu göreceksiniz.

You might be interested:  Kırıkkale Antalya Otobüs Bileti Ne Kadar?(Çözünme)

Sedir Adasına Nasıl Gidilir?

Sedir Adasına nasıl gidilir Sedir Adası ‘na en yakın havalimanı Muğla’nın Dalaman ilçesinde. Dalaman Havalimanı, Sedir Adası ‘na 90 km uzaklıkta. Dalaman Havalimanı’ndan MUTTAŞ ya da HAVAŞ’ın Marmaris servislerine binip Akyaka Kavşağı’nda inerek otostop, taksi gibi seçeneklerle adaya ulaşabilirsiniz.

Marmara Adası nerede?

Marmara Adası, Marmara Denizi’nin güneybatısında bulunan Marmara Adaları’nın en büyüğü ve Balıkesir’e bağlı olan bir adadır. Gökçeada’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük adası olup İstanbul’a deniz otobüsüyle 2,5 saat, gemiyle 5 saat; Erdek’e ise gemiyle 1 saat 45 dakika uzaklıktadır.

Marmaris Akvaryum Koyu nerede?

Akvaryum Koyu, Marmaris ‘e bağlı Zeytin Adası üzerinde bulunuyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *