Marmaris Bozburun Yolu Nasıl?(EN iyi 5 ipucu)

 • Marmaris – Bozburun arası 50 kilometre olup yolculuk araba ile 55 dakika sürmektedir. Marmaris’e kara yolu ile ulaşım son derece konforludur. Marmaris’in içine girmeden Datça yolunu takip edip Hisarönü sapağından ayrılarak Bozburun’a ulaşabilirsiniz.

Marmaris’ten Bozburun a nasıl gidilir?

Marmaris – Bozburun arası 50 kilometre olup yolculuk araba ile 55 dakika sürmektedir. Marmaris ‘e kara yolu ile ulaşım son derece konforludur. Marmaris ‘in içine girmeden Datça yolunu takip edip Hisarönü sapağından ayrılarak Bozburun’a ulaşabilirsiniz.

Bozburun da ne yapılır?

Bozburun Gezilecek Yerler

 • Bozukkale Koyu ve Limanı
 • Loryma (Larymna) Antik Kenti.
 • 3. Bayır Köyü / Çiftlik Köyü
 • Kumlubük Koyu.
 • Amos Antik Kenti.
 • 6. Phoinix Antik Kenti.
 • 7. Orhaniye Köyü
 • 8. Kızkumu Plajı

Bozburun hangi havaalanına yakın?

Havayolunu tercih edecekseniz bölgeye en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı ‘dır. Yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta. Buraya ulaştıktan sonra isterseniz servislerle isterseniz de şehir içi ulaşım imkânlarını kullanarak Bozburun ‘a ulaşabilirsiniz.

Ege’de Bozburun nerede?

Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Bozburun, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlıdır. Muğla’nın önemli beldelerinden birisi olan Bozburun ile Marmaris ilçe merkezi arasında yaklaşık 49 kilometre bulunuyor. Türkiye’nin güneybatısında yer alan Bozburun adını da bölgede bulunan boz renkli dağlardan almaktadır.

You might be interested:  Istanbul Belediye Başkanı Kim Seçildi?(Mükemmel cevap)

Bozburun dolmuşu nereden kalkıyor?

Bozburun veya Selimiye minibüsleri ulaşabilirsiniz. Minibüslerin belli saatlerde kalktığına dikkat etmenizi rica ederiz. Bu minibüsler şehirlerarası terminalden veya Marmaris çarşısından kalkar. Minibüs şoförlerine otelinizin ismini söylemeniz yeterlidir.

Selimiye Marmaris arası kaç kilometre?

Kendi aracıyla ulaşmak isteyenler için bazı yol bilgileri şöyle: Marmaris – Selimiye arası yaklaşık 45 kilometre ve 40 dakika sürmektedir.

Bozburun da nerede yemek yenir?

Bozburun Yöresel Yemekleri | Ne, Nerede Yenir?

 • Kahvaltı 1.1 Bozburun Yat Kulübü
 • Tatlılar. *Çıtırmak. *Lokma Tatlısı *Dondurma. 1.1- Limon Ağacı Cafe.
 • Deniz Ürünleri. 3.1- Kandil Restoran. 3.2- Buena Vista Restoran. 3.3- Filika Restoran.
 • Salatalar.
 • Otlar. 5.1 – Kocabahçe Glam Camping.
 • Ev Yemekleri.

Bozburun Merkezde ne yapılır?

Bozburun ‘da doyasıya yüzmek isterseniz limandan günübirlik tekne turlarına katılmanızı tavsiye ederiz. Yaz aylarından her gün 10.00’da hareket eden teknelerle Ada Boğazı başta olmak üzere Serçe Limanı, Bozukkale, Üç Taş, Akvaryum, Dirsekbükü gibi eşsiz koyları keşfetme şansı bulabilirsiniz.

Bozburun da nerede yüzülür?

Orhaniye, Selimiye, Çiftlik, Kızkumu belde çevresinde denize girebileceğiniz cennet gibi koylardan sadece birkaçı. Bozburun koylarının birçoğu korunaklı yapısı sayesinde rüzgar almaz. Bu sayede yılın en az altı ayı sakin denizin keyfini sürebilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Marmaris Bozburun arası kaç km?

Dalaman Havalimanı Marmaris Arasında Havaş ve Muttaş shuttle hizmeti veriyor. Ama sadece Dalaman Havalimanı Marmaris Otogarı arasında. Marmaris Bozburun arası mesafe ise 50 km.

Dalaman Havalimanı Bozburun arası kaç saat?

Dalaman Havalimanı Bozburun Arası 140 km olup Dalaman Havaalanı Bozburun Transferiniz 2 saat 30 dk sürmektedir. Dalaman Bozburun Taksi Transfer hizmetlerinden yararlanırken en önemli şey hem kaliteli hizmet almak hem de kaliteli hizmeti ekonomik fiyatlarla almaktır.

You might be interested:  Istanbul Avrupa Yakasında Nereye Gidilir?(En iyi çözüm)

Dalaman Havaalanı ile Marmaris arası kaç km?

Dalaman havalimanı Marmaris arası yaklaşık 100 km ‘dir.

Bördübet koyunda denize girilir mi?

Bördübet Koyu, ormanın ve denizin sizi rahatlatacağı; gece yıldızları çıplak gözle dahi izleyebileceğiniz büyüleyicilikte olan doğal bir tatil cenneti olarak bilinmekle beraber, Kız Kumu Plajı ve Bayır Köyü gibi etkileyici bölgelerin de bulunduğu bir alandır.

Bozburun hangi ilçeye bağlı?

Bozburun hakkında: Türkiye’nin güneybatısında yer alan Bozburun, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bozburun nüfusu, 2019 yılı verilerine göre 2.105’tir. Türkiye’de yaz turizminin önemli duraklarından biri olan belde, Ege’deki diğer tatil beldelerine göre daha sakin ve doğal bir atmosfere sahiptir.

Bozburundan ne alınır?

Bozburun’dan Ne Alınır. Bölgede yetişen nane, kekik, adaçayı gibi otları taze ya da kurutulmuş olarak satın alabilirsiniz. Bozburun balını ve peksimetlerinin tadına bakabilir ve satın alabilirsiniz. Semt pazarlarından taze meyve ve sebze satın alabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *