Istanbul Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Nerede?(Soru)

Okul, önce İstanbul Yüksekkaldırım’a, sonra yine ilk yeri olan İstanbul Azapkapı’ya, daha sonra 1913 yılında İstanbul Üsküdar’daki Paşalimanı’na taşındı. 1927 yılında İstanbul/Ortaköy’de “yan binalar” anlamına gelen Feriye Sarayı’na taşındı. Günümüzde bu binada Kabataş Erkek Lisesi hizmet vermektedir.

 • İTÜ Denizcilik Fakültesi İstanbul Tuzla ilçesinde Tuzla sahilinde bulunmaktadır. Anadolu yakasından gelenler için Kadıköy, Acıbadem, Altunizade, Göztepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy Rıhtım’ dan kalkıp E-5’ten devam eden 130A ‘ya binerek İTÜ Denizcilik Fakültesi durağında indiğinizde İTÜ Denizcilik Fakültesi’ne ulaşabilirsiniz.

Denizcilik Fakültesi nerelerde var?

Türkiyede Denizcilik Eğitimi Veren Tüm Fakülteler

 • Bülent Ecevit Üniversitesi – Denizcilik Fakültesi.
 • Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi.
 • İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi.
 • İstanbul Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi.
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi – Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi.

Iuc DUIM nedir?

İÜC / DUİM. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Denizcilik Kulübü Resmi Instagram Hesabıdır.

ITÜ Denizcilik Fakültesi hangi bölümler var?

Denizcilik Fakültesi ‘ nde; Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği (Çift Diploma), Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği, Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği (Çift Diploma) olmak üzere 4 program bulunmaktadır.

ITÜ Denizcilik fakültesi hangi kampüste?

16.5 hektarlık alana sahip Tuzla Kampüsü ‘nde modern ekipmanlarla donatılmış eğitim havuzu ile Denizcilik Fakültesi bulunmaktadır.

You might be interested:  Toki Istanbul Kayaşehir Kura Çekilişi Ne Zaman 2019?(Doğru cevap)

Denizcilik Üniversitesi hangi illerde var?

Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • BARTIN ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)
 • ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (2 Yıllık)

Kaptan olmak için hangi bölüm okunmalı?

Kaptan olmak için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünden lisans derecesi ile mezun olmak şartı bulunmaktadır. Staj dönemini tamamladıktan sonra Denizcilik Müsteşarlığı’nın yaptığı Gemi Adamları Yeterlilik Sınavından başarı ile geçmek gerekmektedir.

DUIM ne iş yapar?

Deniz ulaştırma işletme mühendisi, gemideki tüm mühendislik ekipmanlarının bakımı ve işletilmesinden sorumlu olan mürettebatın önemli bir üyesidir. Lisanslı denizci olarak çalışan deniz ulaştırma işletme mühendisinin gemideki iş statüsü üst sıralarda yer alır ve bazı durumlarda kaptan ile eşit görevler paylaşır.

DUIM mezunları ne iş yapar?

Genellikle Denizcilik ve Taşımacılık sektöründe çalışırlar. Sektörlerin operasyon,lojistik,ulaştırma,taşıma/nakliye,alım-satım, kiralama, sigorta gibi departmanlarında görev alırlar. Yüke gemi; gemiye yük bulurlar. Limanlarda çalışabilirler.

Deniz Ulastirma ve işletme 2 yıllık ne iş yapar?

Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü mezunları, gemilerde ithalat ve ihracat ürünlerinin nakliyesini yapar ve nakliyeyi sağlayacak kadroların organize edilmesini sağlar. Bu kişilerin aynı zamanda ikna edici yeteneğinin yüksek olması, yaratıcılık ve girişimcilik özelliklerinin ön planda olması gerekir.

Deniz işletmeciliği ve yönetimi ne kadar maaş alır?

Eminim bu yazıda en çok denizcilik işletmeleri yönetimi mezununun ne kadar maaş aldığını merak ediyorsunuzdur. Yaptığım araştırmalara göre hemen hemen bütün bölümlerde olduğu gibi yeni mezun bir denizcilik işletmecisi ortalama 3500-3800 TL gibi bir maaşla işe başlıyor.

Denizcilik Fakültesi Sayısal mı?

Eşit ağırlık puanına göre öğrenci kabul eden bu bölüm 4 yıllık bir programdır. 4 yıllık yani 8 yarıyıllık eğitim boyunca öğrencilere hem yönetim olarak hem de gemi faaliyetleri olarak çeşitli eğitimler verilir.

You might be interested:  Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Kim?(Soru)

Denizcilik hangi bölümden alıyor?

denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Lojistik Yönetimi bölümlerinde öğretim verilmektedir.

ITÜ Maçka Kampüsü hangi bölümler?

Maçka Kampüsü ‘nde İşletme Fakültesi, İngilizce Hazırlık Okulu, Dil ve İnkilap Tarihi Bölümü, Türk Müziği Konservatuarı, İTÜ Vakfı ofisleri ve İTÜ Sosyal Tesisleri bulunmaktadır. Sosyal tesis, yabancı ve yerli misafirler için otel, lokanta, açık yüzme havuzu ve tenis kortları olanaklarina sahiptir.

ITÜ Tuzla kampüsünde hangi bölümler var?

Yerleşkelerimiz

 • Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi.
 • Elektrik-Elektronik Fakültesi.
 • Fen-Edebiyat Fakültesi.
 • Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi.
 • İnşaat Fakültesi.
 • Kimya-Metalürji Fakültesi.
 • Maden Fakültesi.
 • Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi.

ITÜ Denizcilik Fakültesi paralı mı?

İTÜ ‘deki bir yıllık hazırlık eğitim-öğrenim ücreti 7700 TL tutarındadır. İTÜ ‘deki diğer yıllarda ödenecek olan ücretler ise; 1. yıl güz döneminde 6.250 TL, 3. ve 4. yıllarda da her yıl için 12.500 TL olacaktır. Ödemeler, eğitimin ABD’deki kısmı için SUNYMC’a, Türkiye’deki kısmı için ise İTÜ ‘ye yapılır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *