Istanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesine Nasıl Gidilir?(Soru)

Fatih bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ BEYAZIT KAMPÜSÜ adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 28T, 32A, 71T, 72T, 89C.
  2. Tren: MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M1A, M1B.
  4. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-40.
  • Tramvay ile Beyazıt-Kapalıçarşı durağında indiğinizde İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz. Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattına binerek Beyazıt-Kapalıçarşı durağında inerek İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.

Istanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü hangi durak?

Ü. Beyazıt Kampüsü ‘ne ulaşmak için; yaklaşık 9 dakika Osmanbey durağına yürümeli ve buradan M2 Yenikapı metrosuna binmelisiniz. Metrodan Vezneciler durağında inip yürüyerek kampüse ulaşabilirsiniz.

Istanbul Üniversitesi’ne giden otobüsler?

Bu Otobüs hatları İstanbul Üniversitesi yakınından geçiyor: 28T, 30D, 39Y, 41Y, 46T, 86V.

Beyazıt Kampusu nerede?

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi, İstanbul’un Fatih ilçesi Beyazıt Meydanı’nda yer alan bir yerleşkedir.

Istanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsünde hangi bölümler var?

Ana yerleşkenin en ünlü bölümü ise üniversitelerin sembolü haline gelen ana kapıdır. Beyazıt kampüsünde bulunan fakülteler ise: Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesidir.

You might be interested:  Istanbul Çukur Nerede Çekiliyor?(Çözünme)

Istanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü hangi durak?

34BZ metrobüs hattını kullanarak Avcılar Merkez Üniversite Kampüs durağında inerek İstanbul Üniversitesi -Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkemize ulaşabilirsiniz.

Istanbul Üniversitesi Vatan yerleşkesi nasıl gidilir?

Fatih bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İstanbul Üniversitesi Auzef Vatan Binası adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 146T, 28, 35D, 39D, 41ST, 87, HVİST-12, MR11.
  2. Tren: MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M1A, M1B.
  4. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-40, MİNİBÜS: B-37.

Istanbul üniversitesi tam olarak nerede?

İstanbul Üniversitesi 41.012100 enlem ve 28.963949 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Süleymaniye Mh. ve Fatih ilçesine bağlıdır. İstanbul Üniversitesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İstanbul Üniversitesi posta kodu 34200.

Metro ile Beyazıt’a nasıl gidilir?

Ayrıca, Beyazıt Meydanına tramvay ile gitmenizde mümkün bunun için T1 Kabataş – Bağcılar tramvay hattına binerek – Beyazıt durağında inebilirsiniz. Beyazıt’a metro ile gitmek isterseniz, M2 Yenikapı – Hacıosman metro hattından Vezneciler durağına, oradan kısa bir yürüme mesafesiyle de meydana ulaşabiliyorsunuz.

Mecidiyeköyden Maltepe Üniversitesine nasıl gidilir?

Mecidiyeköy’den Maltepe Kampüsü’ne gitmek için; öncelikle meydandan yaklaşık 7 dakika kadar yürümeli ve metrobüs noktasına gelmelisiniz. Buradan 34AS ya da 34G numaralı Söğütlüçeşme metrobüsüne binmeli ve Uzunçayır durağında inmelisiniz.

Beyazıt ne tarafta?

Beyazıt, İstanbul’un Avrupa Yakası ‘nda bulunan Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biridir.

Istanbul Üniversitesi iktisat fakültesi hangi semtte?

Beyazıt-Merkez Yerleşke Beyazıt-Merkez yerleşkede Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi ve Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi yer almaktadır.

Istanbul üniversitesi nereye taşındı?

İstanbul Üniversitesi -Cerrahpaşa’nın 26 Eylül’de Silivri açıklarında yaşanan depremde binaları hasar gören Avcılar Yerleşkesi’ndeki Veteriner Fakültesi ile Bakırköy Yerleşkesi’ndeki Sağlık Bilimleri Fakültesi, üniversitenin Büyükçekmece Yerleşkesi’ne taşınma işlemleri başladı.

You might be interested:  Bodrum Havaalanından Datçaya Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Istanbul üniversitesi kaç tane kampüsü var?

Rakamlarla İstanbul Üniversitesi – Akademik kadrosunda 6000 akademisyen bulunur. – Okulun 12 adet kampüsü vardır, bunların en büyükleri Beyazıt ve Avcılar kampüsleridir.

Istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Büyükçekmece yerleşkesinde hangi bölümler var?

Köse, Büyükçekmece Kampüsü’nde Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü, Biyo ve Nano Teknoloji Enstitüsü ile Teknik Bilimler Yüksekokulu’nun taşındığını belirtti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *