Istanbul Uludağ Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

 • İstanbul’dan Uludağ’a nasıl gidilir derseniz E-5 ve TEM otoyollarını kullanarak gişelerden 90 km sonra Yalova-Bursa sapağından körfezi geçip Yalova’ya oradan 60 km sonrada Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Çekirge kavşağındaki tabelaları takip ederek Uludağ’a varabilirsiniz.

Istanbuldan Uludağ’a en kolay nasıl gidilir?

İstanbul’dan Uludağ’a nasıl gidilir derseniz E-5 ve TEM otoyollarını kullanarak gişelerden 90 km sonra Yalova-Bursa sapağından körfezi geçip Yalova’ya oradan 60 km sonrada Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Çekirge kavşağındaki tabelaları takip ederek Uludağ’a varabilirsiniz.

Günübirlik Uludağ’a nasıl gidilir?

Uludağ’a günübirlik gelmek isteyen ziyaretçiler, bölgeye ister özel araçlarıyla isterlerse de toplu taşım araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilmektedirler. İstanbul’dan gelen ziyaretçiler İDO deniz otobüsü kullanarak Güzelyalı terminalinde indikten sonra, buradan direkt olarak Uludağ’a giden araçlara binebilirler.

Uludağ a nasil gidilir?

Bursa’dan Uludağ Kayak Merkezine teleferik vasıtasıyla yaklaşık 30 dakikada içerisinde ulaşabilirsiniz. Teleferik’in Bursa istasyonuna kendi aracınız veya toplu taşıma ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bursa Otobüs Terminalinden 94 numaralı otobüs hattını kullanarak Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna ulaşılmaktadır.

Uludağ ne yapılabilir?

Uludağ ‘da Yapılacak 10 Şey

 • Mis Gibi Bir Dağ Kahvaltısı ile Güne Başlayın.
 • Kayak Pistlerinde Adrenalin ve Eğlence Dolu Bir Gün.
 • Teleferik ile Uludağ Manzarasının Tadını Çıkarın.
 • Karda Doğa Yürüyüşü Yapabilirsiniz.
 • Sucuk Ekmek İle Eğlenceye Küçük Bir Mola.
 • Sıcak Şarap ile İçiniz Isınsın.
You might be interested:  Ankara Gazi Mustafa Kemal Hastanesi Nerede?(En iyi çözüm)

Uludağ tam olarak nerededir?

Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır.

Günübirlik Uludağ gezisinde neler yapılır?

Her ne kadar günübirlik desek de, siz yine de en az 1 gecenizi Uludağ ‘da geçirmek isterseniz, Uludağ otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 1. 1 – Uludağ ‘a Ulaşım.
 2. 2 – Uludağ ‘da Kayak, Snowboard Ve Kar Kıyafeti Kiralama.
 3. 3 – Uludağ ‘da Kayak Pistleri.
 4. 4 – Uludağ ‘da Kayak Eğitimleri.
 5. 5 – Uludağ ‘da Yeme – İçme.

Uludağ softaboğan şelalesi nasıl gidilir?

Orman içerisinden patika yoldan yürüyerek gelebiliyorsunuz. Softaboğan Şelalesi ‘ne Nasıl Gidilir; Bursa’nın gizli kalmış güzelliklerinden biri olan bu şelaleye gelmek için, Uludağ ‘ın zirvesinde bulunan Çobankaya kamp alanından asfalt yola çıkarak Bakacak istikametine doğru yürüyünüz.

Uludağ’a giderken ne giyilir?

Uludağ’a giderken tercih edeceğiniz kürk detaylı bir mont sizi adeta yıldız yapacaktır. Kürk detaylı montların havası şüphesiz ki bir başkadır. Uludağ gibi kış turizm merkezlerinde kullanımı da oldukça iyi bir seçim olacaktır. İçine kullanacağınız bir boğazlı kazak kombini ile iyi bir tamamlayıcı olacaktır.

Uludağ otobüsleri nereden kalkıyor?

TOPHANE – ULUDAĞ minibüs / dolmuş hattının ilk durağı 1. Gelişim Oteller Bölgesi olup son durağı Uludağ Minibüsleri Durağı durağıdır. TOPHANE – ULUDAĞ (Bursa), her gün çalışıyor. Ek bilgi: TOPHANE – ULUDAĞ hattında 2 durak bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 10 dakika.

Uludağ teleferik nereye kadar gidiyor?

Bünyesinde 4 istasyon barındıran Bursa Teleferik ilk istasyon olarak Güney Bursa’da yer alan Yıldırım ilçesine yakın olan Teferrüç Mahallesi’ndeki Teferrüç istasyonundan kalkmakta ve Uludağ ‘daki oteller bölgesine ulaşmaktadır. 2014’te İtalyan şirket Leitner Ropeways tarafından altyapısı yenilenen teleferik hattı

You might be interested:  Istanbul Havalimanı Ne Zaman Açılıyor?(Mükemmel cevap)

Uludağ paralı mı?

Uludağ Milli Parkı Giriş Ücreti Uludağ Milli Parkına araçsız kişi başı ücreti 7 TL olmaktadır. Ayrıca motosiklet 14 TL, otomobil 21 TL, Minibüs 63 TL ve Çadır kurma 20 TL olmaktadır. Ayrıca karavan ile girmeniz de mümkündür. Bunun ücreti ise 30 TL’dir.

Uludaga gitmek serbest mi?

Ülke genelindeki yasaklardan muaf tutulan Uludağ, tam kapasite ile kayak turizmine devam ediyor Burada sokağa çıkması yasak olan 20 yaş altı kişiler orada ailesiyle kayak tatili yapabiliyor anlayacağınız, onlara bir kısıtlama yok.

Uludağ kayak merkezinde ne yapılır?

Her yıl birbirinden farklı uluslararası festivale ev sahipliği yapan kayak merkezinde gerçekleşen etkinliklerekatılım sağlanabilir. Kayak, snowboard, kite vb. kış sporları, gerek profesyonel gerekse amatör bir şekilde uzmanlar eşliğinde her biri farklı standartlarda pistlerde deneyimlenebilir.

Bursa merkezde nereler gezilir?

Tarihi Mekanlar

 • Bursa Tophane. Heykel’de oturuyorum dolayısıyla değinme fırsatı bulmak pek zor olmuyor.
 • Bursa Merinos Enerji Müzesi.
 • Arap Şükrü Sokağı
 • Bursa Atatürk Müzesi.
 • Eski İpek Han.
 • İnkaya Asırlık Çınarı
 • Yeşil Türbe.
 • İnkaya Asırlık Çınarı

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *