Istanbul Toplu Taşıma Ne Zamana Kadar Ücretsiz?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun teklifi ve İBB Meclisi’nin onayıyla, İstanbul‘da son 2 yıldır dini ve ulusal bayramlar ile resmi tatillerde toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet veriyor. Yeni yılın ilk resmi tatil günü olan 1 Ocak 2022 Cumartesi günü de toplu taşıma ücretsiz olacak.

  • İstanbul toplu taşıma ne zamana kadar ücretsiz olacağına dair İBB’den açıklama geldi. 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından İstanbul toplu taşımada ücretsiz ulaşım 31 Temmuza kadar uzatıldı. İstanbul’da ücretsiz ulaşım süresi uzatıldı mı? sorusuna İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım Uzatildi mı?

Sağlık çalışanlarının 30 Haziran’a kadar toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanması da oy birliği ile kabul edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, sağlık çalışanlarına tanına ücretsiz Toplu Taşıma hakkı süresi 6 ay daha uzatıldı.

1 Ocak toplu taşıma ücretsiz mi?

Otobüs, metro, metrobüs, tramvay ve Marmaray için açıklama yapan İBB, toplu taşıma araçlarının yeni yılın ilk tatil günü 1 Ocak Cumartesi günü ücretsiz hizmet vereceğin duyurdu.

1 Ocak 2022 Otobüsler Ücretsiz mi?

2021 yılının geride bırakarak 2022 yılı sabahına uyandık. İstanbul’da her zaman olduğu gibi yoğunlukla metrobüs, tramvay ve otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre metrobüs, tramvay ve otobüs 1 Ocak ‘ta ücretsiz olacak.

You might be interested:  Bodrum Kervansaray Otel Kimin?(Çözünme)

İstanbul sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım Ne zamana kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin salgın süreci nedeniyle Mayıs 2020 tarihinde uygulamaya koyduğu sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı. İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün teklifi, İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Sağlık çalışanlarına toplu taşıma ne zamana kadar ücretsiz?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, sağlık çalışanlarına daha önce 31 Aralık 2021’e kadar tanınan ücretsiz toplu taşıma kullanma hakkı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Toplu taşıma sağlık çalışanlarına ücretsiz mi?

Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına tanınan ” ücretsiz toplu taşıma ” hakkı, 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı. Sağlık çalışanlarına tanınan ” ücretsiz toplu taşıma ” hakkı 28 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

1 Ocakta akbil ücretsiz mi?

2022 yılı için geri sayım başlandı. 1 Ocak günü toplu ulaşım İstanbul’da ücretsiz hizmet verecek. 31 Aralık günü yoğunlukla metro, metrobüs, tramvay ve otobüs gibi araçları kullanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre toplu taşıma araçları 1 Ocak ‘ta ücretsiz olacak.

1 Ocak’ta iett ücretsiz mi?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun teklifi ve İBB Meclisi’nin onayıyla, İstanbul’da son 2 yıldır dini ve ulusal bayramlar ile resmi tatillerde toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet veriyor. Yeni yılın ilk resmi tatil günü olan 1 Ocak 2022 Cumartesi günü de toplu taşıma ücretsiz olacak.

İstanbul Marmaray ücretsiz mi?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter sayfasından yaptığı duyuruda Marmaray seferlerinin arttırıldığı ve ücretsiz olduğunu belirtti. Trakya ve Anadolu istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların kente giriş kısıtlamasının kaldırıldı.

You might be interested:  Işsizlik Maaşı Için Nereye Başvurulur Ankara?

1 Ocak otobüsler çalışıyor mu?

Açıklamaya göre ayrıca, yılbaşı gecesinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak, otobüs ve metro seferleri 24 saat hizmet verecek. İETT, yılbaşı gecesi normal gece hatlarıyla beraber 15 ayrı hatta 186 sefer düzenleyecek.

Yılbaşında otobüsler bedava mı?

1 Ocak’ta toplu taşıma ücretsiz mi sorusu son gelişmeler ile takip ediliyor. Otobüs, metro, metrobüs, tramvay ve Marmaray için açıklama yapan İBB, toplu taşıma araçlarının yeni yılın ilk tatil günü 1 Ocak Cumartesi günü ücretsiz hizmet vereceğin duyurdu.

Sağlık çalışanı kartı süresi Uzatildi mı?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısına göre, Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz toplu taşıma hakkı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Ankara Sağlıkçılara ulaşım ne zamana kadar ücretsiz?

EGO Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığınca alınan karar kapsamında, sağlık çalışanlarının 30 Haziran 2022’ye kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmaya devam edeceğini bildirdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *