Istanbul Teknik Üniversitesi Hangi Ilçede?(En iyi çözüm)

İstanbul Teknik Üniversitesi 41.105595 enlem ve 29.025339 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Maslak ve Sarıyer ilçesine bağlıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi posta kodu 34467.

 • İstanbul ili, Sarıyer ilçe sınırında yer alan İstanbul Teknik Üniversitesi ya da kısaca ismi İTÜ; 1773 yıllında hizmette açılan bir devlet üniversitesidir. Bu üniversite resmi olarak ise 1994 yıllında hizmette açılmıştır. Bu üniversite, Osmanlı döneminde batılı anlamda mühendislik eğitimi vermek amacıyla hizmette açılmıştır.

Istanbul Teknik Universitesi hangi yakada?

İTÜ bugün İstanbul ‘un iş merkezi Maslak’ta bulunan ve ana kampüsü olan Ayazağa Yerleşkesi de dahil 4’ü İstanbul ‘un Avrupa, 1’i Anadolu yakasında, 1’i de Kıbrıs’ta olan toplam 6 yerleşkeye yayılmıştır. Maçka, Taşkışla ve Gümüşsuyu yerleşkelerinde Osmanlı döneminden kalan binalarda hâlâ eğitim yapılmaktadır.

Istanbul teknik üniversitesi hangi mahallede?

Semt/ Mahalle olarak Reşitpaşa Mh. ve Sarıyer ilçesine bağlıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi posta kodu 34467.

ITÜ Ayazağa Kampüsü nereye bağlı?

İTÜ Ayazağa Kampüsü 41.103367 enlem ve 29.024172 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Reşitpaşa Mh. ve Sarıyer ilçesine bağlıdır. İTÜ Ayazağa Kampüsü haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

You might be interested:  Nereye Nasıl Gidilir Istanbul?(Doğru cevap)

Yıldız Teknik Üniversitesi hangi ilçede?

Semt/Mahalle olarak Yıldız Mh. ve Beşiktaş ilçesine bağlıdır. Yıldız Teknik Üniversitesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi posta kodu 34349.

Istanbul Teknik Üniversitesi Hangi Semttedir?

İstanbul Teknik Üniversitesi 41.105595 enlem ve 29.025339 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Maslak ve Sarıyer ilçesine bağlıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi posta kodu 34467.

İTÜ Ayazağa Kampüsü nde hangi bölümler var?

Kampüste Yer Alan Birimler

 • Rektörlük.
 • Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi.
 • Elektrik- Elektronik Fakültesi.
 • Fen-Edebiyat Fakültesi.
 • Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi.
 • İnşaat Fakültesi.
 • Kimya-Metalürji Fakültesi.
 • Maden Fakültesi.

ITÜ Ayazağa Kampüsü hangi bölümler var?

Ayazağa yerleşkesinde Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, İnşaat Fakültesi, Kimya-Metalürji Fakültesi, Maden Fakültesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır.

Istanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği nerede?

+ fakültem nerede olacak? – Endüstri Mühendisliği Bölümü, İTÜ İşletme Fakültesi’nde yer alıyor. İşletme Fakültesi ise, Beşiktaş ilçesinin Maçka semtinde, İTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nun yanıbaşında. Fakültenin konumu için “İstanbul’un merkezi” demek abartı olmaz.

Odtü Kampüs kaç m2?

ODTÜ öğrencilerinin yüzde kırktan fazlası yüksek lisansa devam etmektedir. Kampüs alanı 45.000 dekar (4500 hektar), orman alanı ise 30.430 dekar (3043 hektar) büyüklüğündedir ve Ankara’nın merkezinden 20 km uzaktaki Eymir Gölü’nü de içine almaktadır.

İTÜ nerelerde var?

KAMPÜSLERİMİZ

 • AYAZAĞA KAMPÜSÜ GÜMÜŞSUYU KAMPÜSÜ
 • MAÇKA KAMPÜSÜ TAŞKIŞLA KAMPÜSÜ
 • TUZLA KAMPÜSÜ KKTC KAMPÜSÜ

İTÜ de kaç kampüs var?

“İnsan odaklılık ve farklılıklara açıklık, özgürlükçülük ve eleştirellik, girişimcilik ve rekabetçilik, özgünlük ve yenilikçilik” İTÜ ‘nün temel değerleridir. İstanbul’un merkezi noktalarına konumlanmış 5 ayrı kampüste, 13 fakültede lisans programı ve 7 enstitüde yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim veriliyor.

You might be interested:  Istanbul Anadolu Üniversitesi Nerede?(Çözünme)

İTÜ Ayazağa kaç kişi?

Kampüste, Makine Fakültesi’nin yanında Kapalı Spor Salonu ile açık hava spor alanları bulunmaktadır. Kampüsde bulunan 2 adet bloktan oluşan toplamda 286 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurdu İTÜ öğrencilerine standartların ötesinde bir yaşam kalitesi sunmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü hangi ilçede?

YTÜ – Davutpaşa Kampüsü 41.024120 enlem ve 28.892456 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Çifte Havuzlar Mh. ve Esenler ilçesine bağlıdır. YTÜ – Davutpaşa Kampüsü haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. YTÜ – Davutpaşa Kampüsü posta kodu 34200.

Yıldız Teknik Üniversitesi nereye yakın?

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Yıldız Mahallesinde bulunur.

Yıldız Teknik Üniversitesi hangi ilde?

Yıldız Teknik Üniversitesi ( YTÜ ), İstanbul, Türkiye’de yer alan; 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Âlîsi adıyla kurulmuş devlet üniversitesidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *