Istanbul Selimpaşa Hangi Yakada?(Çözünme)

Selimpasa Mahallesi hangi ilçede?

Selimpaşa 41.055000 enlem ve 28.370832 boylamda yer almaktadır. Silivri ilçesine bağlıdır. Selimpaşa haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Selimpaşa posta kodu 34590.

Türkiye haritasında Silivri nerede?

Silivri, Marmara Bölgesi’nde bulunan İstanbul iline bağlı bir ilçe, İstanbul il merkezinin 69 kilometre batısında, D-100 (eski E-5) karayolu üzerinde bulunan bir sahil şehri.

Silivri Ortaköy nereye bağlı?

Ortaköy İstanbul ilinde yer almakta olup, Ortaköy Silivri ilçesine bağlıdır. Ortaköy haritası konumu ise 41° 4′ 35.9760” Kuzey ve 28° 24′ 57.1428” Doğu gps koordinatlarıdır. Ortaköy bağlı olduğu Silivri ilçe merkezine 14 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Selimpaşada denize girilir mi?

Silivri: İlçedeki Selimpaşa Plajı, 500 metre uzunlukta. Yüzme Suyu Takip Sistemi’ne göre ‘çok temiz’ özeliğe sahip. Silivri’de ayrıca Semizkum, Çanta, Gümüşyaka plajları da en çok tercih edilenlerden.

Istanbul Silivri hangi yakada?

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçenin, güneyinde Marmara Denizi, batısında Tekirdağ’a bağlı Çorlu ve Marmaraereğlisi ilçeleri, doğusunda ve kuzeyinde ise sırasıyla İstanbul’a bağlı Büyükçekmece ile Çatalca ilçeleri yer alıyor.

Silivri Selimpaşa posta kodu nedir?

– Balaban, Fevzipaşa, Gümüşyaka, İsmetpaşa, Sancaktepe, Yolçatı Mahalleleri 34580 olarak belirlenmiştir. – Selimpaşa mahallesi 34590 olarak belirlenmiştir.

Silivri hangi semte yakin?

Tekirdağ il sınırında yer alan Silivri ilçesi; Çatalca ve Büyükçekmece ilçeleri ile komşudur. Marmara Denizi kıyısında yer alan Silivri ‘de, toplamda 7 adet semt bulunmaktadır. Bunlar; Büyükçavuşlu, Çanta, Değirmenköy, Gümüşyaka, Kavaklı, Ortaköy ve Selimpaşa semtleridir.

You might be interested:  Istanbul Da Ne Çıkarılır?(Çözünme)

Silivri ilçesi nereye bağlı?

Silivri ilçesi, kuzeyinde ve doğusunda İstanbul’un Büyükçekmece ve Çatalca ilçeleriyle birlikte batısında da Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi, Çorlu ve Çerkezköy ilçeleriyle komşudur. Güneyiyle İstanbul’un Marmara Denizine kıyısı olan ilçelerindendir ve il merkeziyle uzaklığı da yaklaşık 63 kilometredir.

Silivri soğuktur esprisi ne demek?

Silivri soğuktur Özlem Hanım; bütün zindanlar sadece kış günlerinde değil, dört mevsim soğuk olur. ” Silivri soğuktur ” sözü, iktidara yamuk yaparsan Silivri ‘yi boylarsın anlamında kullanılıyormuş, bilmiyordum.

Ortaköy mahallesi nereye bağlı?

Ortaköy, Boğaziçi’nin Avrupa yakasında, Beşiktaş ilçesine bağlı mahalle ve semt. Ortaköy ve Mecidiye mahallelerinden oluşan Ortaköy semti, sahile açılan vadi boyunca yamaçlara kurulmuş bir yerleşmedir.

Silivride denize girilir mi?

Silivri denizi sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilmekle birlikte yüzme bilmeyenler için de güvenlidir. Silivri Plajı’nın yanı sıra Semizkum Plajı, Papatya Plajı, Gümüşkaya Plajı ilçede denizin tadını çıkarabileceğiniz, kumsalda güneşlenip dinlenebileceğiniz en iyi plajlar arasındadır.

Müsilaj denize girilir mi?

Uzmanlar müsilaj olan yerlerde denize girilmemesi konusunda vatandaşları uyarıyor. Müsilajın insanlar üzerinde ishal etkisi yapabileceği belirtildi. Milliyet’ten Meltem Günay’ın haberine göre; Türk Tabipler Birliği Halk Sağlığı Kolu üyesi Halk Sağlığı uzmanı Dr. Ahmet Soysal, “Çünkü orada bir kokuşma ve çürüme var.

Silivride denize girilebilir mi?

Silivri, İstanbul’da denize girilebilecek birbirinden güzel plajlarıyla ideal tatil yerleri arasında. Her yaz, uzun sahil şeridi, temiz kumsalı ve mavi denizi ile Silivri plajları yoğun bir talep görüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *