Istanbul Öğrenci Kartımı Kaybettim Yenisini Nasıl Alırım?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

  • Ardından yeni bir başvuru yaparak yeni bir öğrenci istanbulkart ı almalısınız. Kaybolan/çalınan kartınızın içinde kalan bakiyeyi ya da aylık abonmanı yeni istanbulkart ınıza aktarmak için, KADIKÖY, KARAKÖY ya da BAKIRKÖY de bulunan İstanbulkart Başvuru merkezlerine giderek başvurmanız gerekir.

Kaybolan öğrenci kartı nasıl çıkarılır?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA

  1. Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir.
  2. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

IBB kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

Kayıp ve yenileme taleplerinizi, Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezine bireysel olarak yapabilirsiniz. Kart alım şartları ve gerekli evraklar hakkında, https://www.istanbulkart. istanbul/kartlarimiz linkini ziyaret edebilir ya da ALO 153 Beyaz Masa ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci kartı kaybolursa ne olur?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

You might be interested:  Istanbul Esenler Otogardan Taksime Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Istanbul kart nasıl güncellenir?

Kart, Biletmatik’in kart okuma kısmına yerleştirilir. 2. Biletmatik ekranında “5TL karşılığında güncellemeyi kabul ediyor musunuz?” uyarısı çıktığında onay tuşuna basılır. 3. Onay tuşuna basıldıktan sonra 10 saniye beklenir ve kart alınır.

Ankara Öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım?

Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Kızılay Metrosu veya Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası (EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 22 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

Öğrenci Istanbulkart nasıl çıkarılır?

Öğrenci akbili nasıl çıkarılır 2021? İstanbul İndirimli Kart çıkarmak isteyen öğrencilerin yapması gereken ilk şey bireysel. istanbulkart. istanbul adresine girip form doldurmak ve başvuru yapmak. Başvurunuzun durumunu yine aynı siteden görüntüleyebilirsiniz. Kartınız kısa bir süre içinde onaylanacak.

Iett kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Öğrenci kartım kayboldu ne yapmalıyım?

Kartların çalınması ve zayi olması durumunda Kart Başvuru Merkezlerimize şahsen gelerek ya da 0 232 293 53 49, 0 232 293 53 53 ve 0 232 293 53 55 numaralı telefonlara bildirimde bulunulması, kartın kullanıma kapatılmasının sağlanmasından kart sahibi sorumludur.

Öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım Bursa?

Eğer kartınız burada yoksa hiç vakit kaybetmeden Burulaş Seyahat Kartları Ofislerine başvurup gerekli işlemleri yaptırarak kayıp kartı iptal ettirip yeni kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

AÖF öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Öğrenciler http://obs.atauni.edu.tr/auth adresinden kullanıcı adı ve parolanızla ÖBS`ye girerek kimlik kartı talep edebilirler. Adınıza düzenlenen kimlik kartını telefonunuza gelecek SMS bildirimi üzerine üniversitemiz e-kartlar biriminden alabilirsiniz.

Öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım Konya?

İndirimli ve kontörlü kartların kaybedilmesinden dolayı yeniden çıkartılması durumunda istenen belgeleri belediyemize ait www. konya.bel.tr/elkart internet adresi ile (0.332) 221 14 00 / 1803 -1804 numaralı telefonlarından öğrenebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Gaz Yağı Nerede Bulunur?(En iyi çözüm)

Ücretsiz İstanbulkart nasıl güncellenir?

Güncelleme tarihlerinde kent dışında bulunulması hâlinde kartın güncelleme hakkı 5 seneye kadar devam edecektir. Vizeleme işlemi İstanbul genelinde bulunan Biletmatik cihazlarından, karta para yüklemesi yapan büfelerden ve İstanbulkart mobil uygulamasından yapılabiliyor.

İstanbulkart mobilden Vizeleme nasıl yapılır?

Uygulamadaki ‘Kartlarım’ sekmesinde yer alan İstanbulkart ‘ı seçtiğiniz zaman, eğer vize işlemi yapılmadıysa kırmızı renkte vizeleme işleminin yapılması gerektiğine dair uyarı çıkacak. Uyarı yazısına tıklayarak kredi kartı aracılığıyla İstanbulkart ‘ınızın vizeleme işlemi için online olarak talimat verebilirsiniz.

İstanbulkart Vizeleme yapılmazsa ne olur?

İstanbul’da öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını doldurmuş kişiler toplu ulaşımda indirimli seyahat ediyor. İndirimli İstanbulkart ‘lar için her yıl vizeleme adı altında güncelleme yapılıyor. Vizeleme yapılmayan kartların indirim geçerliliği ortadan kalkıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *