Istanbul Minyatür Park Hangi Semtte?(Mükemmel cevap)

İstanbul içinde kısa bir sürede Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarında tur atmak isteyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok ideal bir mekan. Haliç kıyılarında, Sütlüce semtinde bulunuyor. Aynı zamanda 60.000 metrekarelik alanı ile dünyanın en geniş alanına kurulmuş bir minyatür park özelliğine sahip.

  • Miniatürk (Minyatür Türkiye Parkı) İstanbul Rehberi İstanbul Müzeleri Miniatürk (Minyatür Türkiye Parkı) Adres: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi 34445 Sütlüce Beyoğlu İstanbul Telefon: 0212 222 28 82

Miniatürk giriş ücreti ne kadar?

Tam bilet ücreti: 7,5 TL. İndirimli: Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş bilet ücreti: 3 TL. Yabancı (turist) ziyaretçi giriş bilet ücreti: 15 TL.

Minyatür park nerede?

Miniatürk Beyoğlu Belediyesine bağlı Sütlüce semtindedir. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST belediye otobüsü yada dolmuşla ulaşılabilir. Eminönü’nden kalkan 47, 47E,47Ç ve 47N hatları da Miniatürk’e ulaşım için diğer bir yöntemdir.

Miniatürk’ün içinde neler var?

İstanbul Eserleri

  • Kırk Çeşmeler Su Sistemi.
  • Baştarda 1657.
  • Taksim Cumhuriyet Anıtı
  • Aya İrini Kilisesi.
  • Sultan I. Ahmed Türbesi.
  • Alman Çeşmesi.
  • Mısır Dikilitaşı
  • Burmalı Sütun.

Miniatürk ne zaman kuruldu?

Büyük ülkenin küçük bir modeli Kısacası, Türkiye’nin Vitrini!” Müzemiz, her gün 9.00 – 18.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Miniatürk giriş ücreti ne kadar 2021?

Giriş Ücretleri ( 2021 ) Miniatürk Girişleri ücretlidir. Tam bilet ücreti 10 TL’dir. Öğrenci ve öğretmenler için 5 TL, Asker ve polis için 5 TL, Yabancı uyruklular için ise 20 TL’dir.

You might be interested:  Istanbul Üniversitesi Ne Zaman Başlıyor?(Çözüm bulundu)

Miniatürk hangi ilçeye bağlı?

İstanbul içinde kısa bir sürede Türkiye’nin önemli tarihi ve kültürel mekanlarında tur atmak isteyenler ve özellikle çocuklu aileler için çok ideal bir mekan. Haliç kıyılarında, Sütlüce semtinde bulunuyor.

Miniatürk hangi durakta inilir?

Metrobüs ile gelecek olan ziyaretçilerimiz, Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST (Seyrantepe-Topkapı) Belediye Otobüsüne veya dolmuşuna binip Miniatürk durağında inerek buraya ulaşabilirler.

Miniatürk e müze kart geçerli mi?

* Müze kart burada geçerli değildir.

Miniatürkte kaç eser var?

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniaturk’te, 57 eser İstanbul’dan, 51 eser Anadolu’dan, 12 eser ise bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere, toplam 120 sabit eser sergilenmektedir.

Miniatürk ne kadar zamanda gezilir?

Miniatürk Kaç Saatte Gezilir? Eğer Parktaki restoran ve hediyelik eşya mağazasına uğramadan bir gezi planı yapıyorsanız, Miniatürk gezisi için 1 saat fazlasıyla yeterli olacaktır. Ancak çocuklarınız ile Miniatürk ‘ü ziyaret ediyorsanız en azından 2 saatinizi ayırın deriz.

Miniatürk tarihi eser mi?

Miniatürk ‘te, binlerce tarihi eser arasından, bilinirliğine, dönemini temsil yeteneğine göre Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilen 60 eser İstanbul’dan, 63 eser Anadolu’dan ve 13 eser bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere 136 mimari eserin, 1/25 oranına küçültülmüş minyatür

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *