Istanbul Mavi Kart Ne Kadar Oldu?(Çözünme)

İSTANBULKART ÜCRET CETVELİ

Kart Türü İlk Başvuru Yeni̇leme
MAVİ KART 20 TL 20 TL
ÜCRETSİZ KART – 1 (65 Yaş Kart, Belediye Zabıta Kartı, Anne Kart, Engelli Kart, EHS Kartı, Basın Mensubu Kartı (Sarı Basın), Devlet Sporcu Kartı (Milli Sporcu), Sağlık Çalışanı Kartı) 20 TL 20 TL
ÜCRETSİZ KART – 2 (TUİK) 70 TL 70 TL

14 

  • İstanbul kart veya tam kart olarak bilinen tam akbil ücreti son zamla beraber tek seferlik kullanım 4.03 liradan 5.47 liraya çıktı. MAVİ KART ÜCRETİ NE KADAR? Aylık abonelik sistemi ile kullanılabilen mavi kart ücreti 317 TL civarından 431 lira 12 kuruşa çıktı. Yani mavi kart ücretine tek seferde 114 lira zam yapıldı.

Mavi kart ücreti ne kadar?

Metro, otobüs ve vapur alınan tam elektronik bilet ücreti 4.03 liradan 5.48 liraya, öğrenci bileti 1.96 liradan 2.66 liraya yükseldi. 2022 Aylık akbil olarak bilinen tam mavi kart aylık 430 liraya, öğrenci aylık akbil fiyatı ise 78 liraya yükseldi.

Mavi Kart nasıl alınır?

İstanbulkart’a nasıl bakiye yüklenir? İstanbulkartınıza bakiye yüklemek için şehrin her noktasında bulabileceğiniz BELBİM biletmatiklerini kullanabilirsiniz. Telefonunuzdan veya internet üzerinden İstanbulkart ile anlaşmalı olan bankaların kartları ile TL ya da abonman yüklenmesi yapabilirsiniz.

You might be interested:  Antalya Biletleri Ne Kadar?(Çözüm bulundu)

Mavi akbil ne kadar 2021?

UKOME’da kabul edilen son zamlara göre, 2021 yılında 316 lira olan Mavi kart ücreti, 430 liraya yükseldi. Ayrıca 57.50 lira olan öğrenci aylık kartı da 78 liraya, öğretmen ve 60 yaş aylık kartı ise 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

Aylık abonman kaç basım?

Aylık Mavi kart önce 200 basıma ve daha sonra 180 basıma indirilmiştir. Öğrenci Mavi kartı 200 basım ile sınırlandırılmıştır.

Istanbul abonman kart nasıl alınır?

Mavi Kart almak için nüfus cüzdanı, (ehliyet ya da pasaport da dahil) kimlik kartınız ve 1 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile beraber size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvurarak alabilirsiniz. 5

Mavi Kart nasıl alınır Türkiye?

Mavi Kart Uygulaması Mavi Kart almak için; talebi belirten dilekçe, iki adet fotoğraf ve yabancı devlet vatandaşı olduğunu gösteren kimlik belgesi veya pasaport ile birlikte müracaat makamlarına başvurulur. Söz konusu hakların kullanılmasında Mavi Kartın ibrazı yeterlidir.

Aylık abonman nasıl yapılır?

Öğrenciler İBB’nin bireysel.istanbulkart. istanbul adresindeki başvuru formuna kişisel bilgilerini ve fotoğrafını kaydederek online başvuru yapabilir. İstanbulkart ve 6 TL kargo ücreti ödemesini başvurunun son adımında kredi kartı ile yapabilir. EFT ve havale ile yapılan ödemeler kabul edilmediğini belirtelim.

Aylık akbil ne kadar 2021?

İETT ZAMMI SONRASI AYLIK AKBİL FİYATLARI NE KADAR OLDU? Mavi Kart ( aylık ) 316 liradan 430 liraya, aylık öğrenci 57,50 liradan 78 liraya, aylık sosyal (öğretmen-60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseldi.

İstanbulkart aylık nereden yapılır?

Kişisel kart kategorinize göre, https://www. istanbulkart. istanbul / web sitemiz üzerinden online kart başvurusu yapabilirsiniz. Kayıp kartınızdaki TL bakiye veya aylık abonman aktarım talebinizi, herhangi bir PTT şubesinden, BELBİM A.Ş müşteri numarası (100184342) ile bize iletebilirsiniz.

You might be interested:  Ali Göde Istanbul Nerede?(Mükemmel cevap)

Aylık abonman nedir?

MAVİ Kart ( Abonman ) Ulaşım ücret tarifesi ve kullanım koşulları UKOME tarafından belirlenen, aylık abonman yüklenerek kullanılan “İstanbulkart”tır. Aylık yüklemenin yanında normal dolum yapılarak da kullanılabilen kişisel karttır.

İstanbulkart satış noktaları nerelerdir?

İstanbul genelinde tüm Bireysel ve Kurumsal temsilcilerimizden ya da Biletmatiklerden (Otomatik Dolum/Satış Makineleri) Anonim İstanbulkart ‘ınızı temin edebilirsiniz.

Aylık Akbil süresi ne kadar?

Aylık Abonman (Mavi) Akbil yüklemelerinde, geçerlilik süresinin tarihle sınırlandırılması uygulaması iptal edilmiş olup, artık ayın herhangi bir gün ve saatinde 31 gün süreyle geçerli olacak şekilde yükleme yapılmaktadır.

Abonman kart kaç dakika arayla basılır?

7. Öğrencilerimizin hat veya istasyonlarda Abonman kartlarını aynı validatörde ilk kullanımlarından hemen sonra ikinci kez kullanmaları mümkün değildir. İlk kullanım ile ikinci kullanım arasında 30 dakika geçmesi gerekmektedir.

Aylık abonman Marmaray’da geçerli mi?

Marmaray ‘da, İstanbul genelinde kullanılmakta olan aylık abonman (Mavi Kart) geçerlidir. Aynı istasyonlardan çıkışlarda ücret iadesi yapılmaz. Marmaray bir kullanımlık kart sadece Marmaray ‘da geçer diğer ulaşım vasıtalarında geçmez.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *