Istanbul Maslak Hangi Ilçeye Bağlı?(Mükemmel cevap)

Maslak, İstanbul‘un Sarıyer ilçesine bağlı bir mahalle. Mahalle, içerisinde gökdelenler ve iş merkezlerinin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ana yerleşkesini ve Harp Akademileri’ni barındırmaktadır.

Istanbul Maslak hangi semtlere yakın?

Maslak; İstanbul’un Avrupa Yakasındadır. 18 Ekim 2012 tarihine kadar Şişli ilçesine bağlı olan Maslak ‘ın kuzeyinde ve doğusunda Sarıyer vardır. Batısında Ayazağa, güneyinde Huzur mahallesi, güneydoğusunda Beşiktaş ile komşudur.

Maslak hangi ilçelere yakın?

MASLAK, SARIYER BELEDİYESİ’NE BAĞLI Ekim 2012’de Maslak ile birlikte Ayazağa ve Huzur mahalleleri de Sarıyer ilçesine bağlanmıştı.

Ayazağı nereye bağlı?

Ayazağa İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı olan bir semt ve mahalledir. 2012’de alınınan belediyeler birliği kararnamesiyle Huzur ve Maslak mahalleleri ile birlikte Şişli’den ayrılarak Sarıyer’e bağlanmıştır.

Maslak semti nasil bir yer?

İstanbul iş hayatının en hareketli bölgelerinden biri olduğu gibi şehirdeki diğer iş bölgelerine de oldukça yakın olan Maslak, aynı zamanda komşu olduğu Fatih Ormanları ile İstanbul’un en yeşil semtlerinden biridir. Bunun dışında günün geri kalan kısmında Maslak sessiz bir semttir.

1453 Maslak nereye bağlı?

Ağaoğlu Maslak 1453 41.113953 enlem ve 29.013857 boylamda yer almaktadır. Sarıyer ilçesine bağlıdır. Ağaoğlu Maslak 1453 haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Ağaoğlu Maslak 1453 posta kodu 34398.

You might be interested:  Trendyol Nerede Var Istanbul?

1453 e nasıl gidilir?

Sariyer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Ağaoğlu Maslak 1453 adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 41E, 41Y, 47L, 59RS.
  2. Metro: M2.
  3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-08, MİNİBÜS: SRY-10, MİNİBÜS: SRY-13.

Acıbadem Maslak Hastanesi hangi semtte?

Acıbadem Maslak Hastanesi 41.127304 enlem ve 29.024567 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Maslak ve Sarıyer ilçesine bağlıdır. Acıbadem Maslak Hastanesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Acıbadem Maslak Hastanesi posta kodu 34457.

Maslak metro ile nasıl gidilir?

Metrobüs kullanarak Maslak’a gelmek için; Zincirlikuyu ya da Mecidiyeköy duraklarında inebilirsiniz. Zincirlikuyu’da indikten sonra Gayrettepe metro istasyonundan M2 Yenikapı – Hacıosman metro hattını kullanarak Maslak’a ulaşabilirsiniz. (İTÜ-Ayazağa durağında inmeniz gerekiyor.)

Vadi istanbul hangi ilçeye bağlı?

İstanbul ‘daki büyük AVMler arasında başat konumda yer alan Vadi İstanbul, Sarıyer’e bağlı Ayazağa bölgesinde Kemerburgaz caddesi üzerinde yer almaktadır.

Istanbul Nişantaşı nereye bağlı?

Nişantaşı, İstanbul’un Şişli ilçesinde, merkezi, Valikonağı Caddesi ile Teşvikiye Caddesi-Rumeli Caddesi’nin kesiştiği kavşakta yer alan anıt taş olan, Meşrutiyet ve Teşvikiye mahallelerinin Vali Konağı çevresindeki bölümlerini kapsayan, ev sahipliği yaptığı dünyaca ünlü markaların mağazaları, kafeler ve eğlence

Ayazağa ismi nereden gelir?

1955 yılında Emlak Bankası tarafından tasarlanan 12 000 konutluk yerleşim merkezi için 1958 de inşaatı başlamıştır. Yapılan anketle ismi Ataköy olarak kabul edilmiştir. Ayazağa: Yeniçeri Kethüdası Ayas Ağa’nın, yöredeki çiftliği ve çevresindeki oluşan yerleşime Ayasağa denilmiş ve zamanla ismi Ayazağa ‘ya dönüşmüştür.

Ayazağa hangi Otobüs gidiyor?

Sariyer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İETT AYAZAĞA adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  • Otobüs: 41AT, 41E, 41Y.
  • Metro: M2.
  • Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-08, MİNİBÜS: SRY-13.
You might be interested:  Eskişehir Antalya Yolu Nasıl?(En iyi çözüm)

Maslak ne anlama gelir?

1. Su yolları üzerinde bulunan, içinde toplanan suyun ufak boru veya künklerle çeşitli yönlere dağıtıldığı küçük havuz. 2. İçinden devamlı su akan boru, su borusu.

Maslak ismi nereden gelir?

25. Maslak. Osmanlı döneminde şehre su dağıtan şehir dışındaki büyü su depolarına ‘ maslak ‘ denilmekte idi. Rivayetlere göre semtin ismi ‘ maslak ‘ denilen bu büyük su depolarının burada bulunmasından gelmiştir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *