Istanbul Kim Torba Geliş Kaydı Yapıldı?(Çözülmüş)

  • 2016-04-19 15:12 İSTANBUL (AVR), İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM, ARNAVUTKÖY, Torba Geliş Kaydı Yapıldı 2016-04-19 15:08 İSTANBUL (AVR), İSTANBUL KİM/İSTANBUL KİM, ARNAVUTKÖY, PTT İşyerine Girdi, Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi 2016-04-19 12:02 İSTANBUL (AVR), İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, BAŞAKŞEHİR, Gümrükten Çıktı

Torba geliş kaydı yapıldı ne demek?

Sana teslim edilecek kargonun teslimatının şubesine vardığının bildirildiğini belirtmek adına yazılmış bir ibare, Kargo yakında dağıtıma çıkacak ve eline ulaşacaktır.

Gardrops gönderinin geliş kaydı yapıldı ne demek?

Şubeye gelmiş ve girişini yapmışlar demek. Torba Geliş Kaydı Yapıldı yazıyor yazısının yazdığı ptt birimine göre farklı şekilde yorumlanır. Kısaca ilgili şubeye gelip kaydının yapıldığını gösterir. Yoğunluğa göre 2-4 gün arasında teslim edilir.

Kargo torbaya eklendikten sonra ne zaman gelir?

PTT torbaya eklendi ibaresini mesaj aldıktan sonra alıcıların kargosu, dağıtım merkezinde dağıtım tarihini bekler. Şehirlerde ise kargo dağıtımı çoğunlukla aynı gün gerçekleşir.

PTT kargo Torba kapandı ne zaman gelir?

PTT gönderi sorgulama ekranında kullanıcıların karşısına çıkan kargo kapandı yazısından sonra kargonun mühürlenerek gönderime hazır hale getirildiği anlamına gelmektedir. Torba kapandıktan sonra alıcıya ulaştırılmak üzere yola çıkmaktadır. Kargo yola çıktıktan sonra 1-4 gün arasında alıcıya ulaştırılmaktadır.

You might be interested:  Ankara Antalya Arası Ne Kadar Yakar?(Mükemmel cevap)

PTT kargo ne kadar sürede gelir?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

Zimmet Alındı ne demek?

PTT zimmete alındı mesajı; kargo şubesi, şirket veya dağıtımcı açısından zimmete alınması, dağıtım adına hazırlanması anlamını taşımaktadır. PTT zimmet alındı ibaresi; gönderi takibi esnasında ekranda çıkan bir yazıdır.

PTT Kargo iş yerine geldi ne demek?

PTT şubesinde. Yani kargonuzu size teslim edecek olan şubede.

PTT Kargo torbayı açtı ne demek?

PTT ‘de illerin dağıtım merkezlerine ulaşan torbalar, gönderilecekleri ilçelere ve mahallelere göre ayrılmaya başlanır. Bu işlem ” Torba açıldı.” olarak ifade edilir. Bu cümle ile karşılaşıldığı zaman kargonuzun bir ile iki gün içerisinde adresinize teslim edilecektir.

Cumartesi günü PTT kargo dağıtım yapıyor mu?

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece cumartesi günü hizmet vermektedir. Çalışma saati 09.00 ile 19.30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Kargolar dağıtıma çıkmaz, vatandaşlar şubeye gidip teslimatı yapılmış kargoları kendileri alırlar. Diğer PTT kargo şubeleri ise hafta sonu hizmet vermezler.

PTT kargo hafta içi kaça kadar dağıtım yapıyor?

PTT Kargo ‘nun dağıtım saatleri PTT ‘nin çalışma saatleri ile aynı olarak belirlenmiş durumda. PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası hizmet vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasında.

Kargo Torba kapandı nedir?

PTT üzerinden yollanılan her kargoda ” torba kapandı ” cümlesi ile karşılaşmak oldukça mümkündür. Bu cümle, kargonuzun yola çıktığını ve alıcıya doğru ilerlediğini belirtmek için kullanılmaktadır.

Cihet listesine eklendi ne demek?

PTT Kargo cihet hazırlama listesine eklendi ifadesi; Kargonun, kargo teslimini yapacak cihetin yani dağıtıcının bir sonraki günkü kargo teslim programına eklendiği anlamına gelir. Listeye eklenen kargolar aynı gün dağıtıma çıkarılamaz. Sadece sonraki gün programına alındığı anlamına gelir.

You might be interested:  Romatoloji Bölümü Hangi Hastanelerde Var Istanbul?(Çözüm bulundu)

PTT kargo Cts çalışıyor mu?

Ancak cumartesi günleri kargo dağıtımı gerçekleşmiyor. Hafta sonu PTT çalışma saatleri ise hafta içi ile aynı. PTT şubeleri cumartesi günleri saat 08.80 ile 17.30 saatleri arasında açık oluyor. Pazar günleri ise PTT kapalı oluyor.

Gümrükten çıktı torba kapandı ne demek?

Torba kapandı demek ürününüz dağıtım torbasında yola çıktı. Tombala çekimi bitti demek galiba.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *