Istanbul Karta Vize Ne Demek?(Çözünme)

BELBİM AŞ şirket politikaları kapsamında İstanbulkart’ların yılda bir defa güncellenmesi gerekiyor. Bu güncellemenin bir diğer adı ‘vize işlemi’dir. Kartın son vize tarihinden evvel güncelleme işlemi yapılmazsa bloke olacaktır ya da tam tarifeye geçecektir.

  • #İstanbulkart Vize İşlemi #İstanbulkart Toplu ulaşım araçlarında klasik kağıt bilet veya jeton yerine kullanılan, içerisine elektronik para yüklemesi yapılabilen İstanbulkart ile ilgili en çok soru sorulan konulardan biri de vize işlemi.

İstanbulkart Vizeleme işlemi nasıl yapılır?

İSTANBULKART VİZELEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR? İstanbulkart vizeleme işlemi için, Biletmatik’lere indirimli kartınızı okuttuğunuzda, ekranda çıkan vizeleme onay butonuna basarak 10 saniye gibi kısa bir süre içinde vizeleme işleminizi yapabilirsiniz.

İstanbulkart vize yenileme nedir?

İndirimli İstanbulkartlar için her yıl vizeleme adı altında güncelleme yapılmaktadır. Vizeleme yapılmayan kartların indirim geçerliliği ortadan otomatik olarak kalkmaktadır. Bu nedenle her sene vize yenileme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İstanbulkart vize işlemi online yapılır mı?

Öğrenci akbili vizeleme, İstanbulkart mobil uygulamasından online yapılabiliyor. Öğrenciliği devam eden İstanbulkart sahipleri; akbil yüklemesi yapan büfelerden/bayilerden, Biletmatik cihazlarından ve İstanbulkart mobil uygulamasından vizeleme yapabiliyor.

Vizeleme ücreti nedir İstanbulkart?

Her yıl indirimli ulaşım kartını kullanmak için kart sahiplerinin, vizeleme işlemini yapması gerekiyor. 2021 yılı aralık ayı içinde yapılması gereken İstanbulkart vizeleme işlemi, öğrenci ve 60 yaş üstü için 5 liradan 13 liraya çıkarıldı.

You might be interested:  Taç Mağazaları Istanbul Nerede?(Çözülmüş)

İstanbulkart Vizeleme yapılmazsa ne olur?

İstanbul’da öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını doldurmuş kişiler toplu ulaşımda indirimli seyahat ediyor. İndirimli İstanbulkart ‘lar için her yıl vizeleme adı altında güncelleme yapılıyor. Vizeleme yapılmayan kartların indirim geçerliliği ortadan kalkıyor.

İstanbul kartımı nasıl güncellerim?

Kart, Biletmatik’in kart okuma kısmına koyun. 2) Biletmatik ekranında, “5 Türk lirası karşılığında güncellemeyi kabul ediyor musunuz?” uyarısı çıktığında onay tuşuna basın. 3) Onay tuşuna basmanızın ardından 10 saniye beklenir ve kart alınır. 4) Kart güncelleme işlemi tamamlanmıştır.

Öğrenci akbili yenileme nasıl yapılır?

Yenileme işlemi, İstanbul genelinde bulunan yaklaşık 780 civarında Biletmatik cihazından gerçekleştirilir ve dolum yapılma esnasında yenileme işleminiz otomatik olarak tamamlanır. İndirimli kartlarda yenileme yapılabilmesi için öncelikle kartınızın içinde 5TL bakiye bulunması gerekmektedir.

Öğrenci Abonman kaç basım?

Aylık Mavi kart önce 200 basıma ve daha sonra 180 basıma indirilmiştir. Öğrenci Mavi kartı 200 basım ile sınırlandırılmıştır.

Anne kart 150 kontör ne demek?

Nasıl başvuru yapılır: 0-48 ay çocuğu olan anneler, 24 Temmuz itibariyle Anne Kart adı altında ücretsiz İstanbulkart ( 150 kontör içeren) alımları başladı. Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/ anne – kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

İstanbulkart aktivasyonu nasıl yapılır?

İstanbulkart dolum temsilcilerinden satın aldığınız, SKB’lerin 60 günlük aktivasyonları satış esnasında, ilgili temsilci tarafından yapılmalıdır. Aktivasyonu yapılmamış SKB için, satın aldığınız İstanbulkart dolum temsilcisine giderek aktivasyon işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

Ücretsiz İstanbulkart nasıl güncellenir?

Güncelleme tarihlerinde kent dışında bulunulması hâlinde kartın güncelleme hakkı 5 seneye kadar devam edecektir. Vizeleme işlemi İstanbul genelinde bulunan Biletmatik cihazlarından, karta para yüklemesi yapan büfelerden ve İstanbulkart mobil uygulamasından yapılabiliyor.

You might be interested:  Istanbul Ilk Kez Hangi Osmanlı Padişahı Tarafından Kuşatılmıştır?

İstanbulkart Öğrenci Aylık abonman nasıl yapılır?

Öğrenciler İBB’nin bireysel. istanbulkart. istanbul adresindeki başvuru formuna kişisel bilgilerini ve fotoğrafını kaydederek online başvuru yapabilir. İstanbulkart ve 6 TL kargo ücreti ödemesini başvurunun son adımında kredi kartı ile yapabilir. EFT ve havale ile yapılan ödemeler kabul edilmediğini belirtelim.

Indirimli İstanbulkart nasıl alınır?

İstanbulkart Başvuru Merkezlerine giderek, nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet güncel fotoğraf ile indirimli kart başvurusunda bulunabilirler.

  1. 1-Başvuru Formunu Doldurma.
  2. 2-Kargo ve Kart Ücreti Yatırma.
  3. 3-Başvuru Takip.
  4. 4-Kartı Teslim Alma.
  5. (Kargo seçeneği ile başvurulan kartlar İBM’ lerden teslim alınamamaktadır.)

Indirimli İstanbulkart nereden alınır?

Bunun da 2 yolu bulunmaktadır. İsterseniz internet üzerinden online olarak ya da İstanbulkart Başvuru Merkezlerine bireysel olarak başvurarak kartınızı temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden online öğrenci akbili başvurusu yapmak için https://bireysel. istanbulkart. istanbul/ adresine girerek kayıt olmanız gerekiyor.

İstanbulkart Zammı ne zaman geçerli?

Karara şerh koyuldu Yücel, “Yalnız belirtilen şerhler toplantıya katılan üyelerin çoğunluğunu teşkil ettiğinden, UKOME kararı, servis araçları ile elektronik bilete yüzde 20,28 oranında zam yapılması şeklinde olmuştur.” görüşünü dile getirdi. Zamlı tarifeler, 1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *