Istanbul Kart Nereden Nasıl Alınır?(En iyi çözüm)

İstanbul genelinde tüm Bireysel ve Kurumsal temsilcilerimizden ya da Biletmatiklerden (Otomatik Dolum/Satış Makineleri) Anonim İstanbulkart‘ınızı temin edebilirsiniz.

  • İstanbul Kart Nasıl Alınır? Standart bilet almak isterseniz İstanbulkart için dolum yapan her türlü büfe, kırtasiye ya da diğer merkezlerden faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde bazı toplu taşıma istasyonlarının girişinde yer alan görevlilerden de bu kartları temin etmeniz mümkün.

İstanbulkart ücreti ne kadar?

İETT 2022 ÜCRET TARİFESİ Mavi Kart (aylık) 316 liradan 430 liraya, aylık öğrenci 57,50 liradan 78 liraya, aylık sosyal (öğretmen-60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

İstanbulkart nereden alinir 2021?

Mavi kart, indirimli kart, ücretsiz kartlar, öğrenci kartları gibi İETT kartlarına online başvuru yapabilmek için https://bireysel. istanbulkart. istanbul / adresine gidebilirsiniz.

Istanbul Mavi Kart Nereden Alınır?

İstanbul Mavi kart sahibi olmak için, nüfus cüzdanı, (ehliyet ya da pasaport da dahil) kimlik kartınız ve 1 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile beraber size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı alabilirsiniz.

Öğrenci İstanbulkart nasıl alınır?

Öğrenciler, kayıt sonrasında https://www.belbim.istanbul/online-islemler-bireysel adresinde yer alan aşağıdaki İstanbulkart Başvuru Merkezlerine öğrenci belgesi, kimlik aslı ve fotoğraf ile başvurarak İndirimli Öğrenci Kartlarını bizzat temin edebilirler.

You might be interested:  Ulan Istanbul Final Ne Oldu?(Çözülmüş)

Iett aylık abonman kaç TL?

AYLIK AKBİL NE KADAR? Tam mavi kart aylık akbil 430 liraya, öğrenci aylık akbil fiyatı ise 78 liraya yükseldi.

İstanbulkart bir basım ne kadar?

Zam gelmeden önceki fiyatlarda İstanbulkart tam ücreti 4.03 TL, öğrenci 1,96 TL ve sosyal kart 2.88 TL olarak belirlenmişti. Mavi kartlarda ise tam 316 TL, öğrenci 57,50 TL ve sosyal kart 196 TL olarak şekillenmişti. Zammın yansıtılmasının ardından bu fiyatlar yüzde 36 artacak.

İstanbulkart nerede yenilenir?

Kayıp ve yenileme taleplerinizi, Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezine bireysel olarak yapabilirsiniz. Kart alım şartları ve gerekli evraklar hakkında, https://www. istanbulkart. istanbul /kartlarimiz linkini ziyaret edebilir ya da ALO 153 Beyaz Masa ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İstanbulkart içinde ne kadar var?

İSTANBULKART BAKİYE SORGULAMA NASIL YAPILIR? İnternetten bakiye sorgulamaları https://www. istanbulkart. istanbul/ üzerinden yapılabiliyor. Öncelikle online işlemler alanından üye olduktan sonra karta dair tüm detaylara ulaşılabiliyor.

Istanbul kartlar değişiyor mu?

BELBİM A.Ş., ulaşım ve yaşam kartı olarak hizmet veren İstanbulkart’ın marka kimliğini ve marka imajını yeniliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM A.Ş. ( İstanbul Belediyeler Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret A.Ş.), İstanbulkart’ı ve İstanbulkart Mobil’i yenilediğini açıkladı.

Mavi Kart nereden temin edilir?

Mavi kart almak isteyen ve yurt dışında yaşamakta olan vatandaşlar, yurt dışı temsilciliklere başvuruda bulunabilirler. Yurt içinde yaşamakta olanlar ise İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine mavi kart almak için başvuru yapabilirler.

Mavi Kart kaç basıyor?

Aylık Mavi kart önce 200 basıma ve daha sonra 180 basıma indirilmiştir. Öğrenci Mavi kartı 200 basım ile sınırlandırılmıştır.

Mavi kart ücreti ne kadar 2021?

UKOME’da kabul edilen son zamlara göre, 2021 yılında 316 lira olan Mavi kart ücreti, 430 liraya yükseldi. Ayrıca 57.50 lira olan öğrenci aylık kartı da 78 liraya, öğretmen ve 60 yaş aylık kartı ise 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

You might be interested:  Antalya E Tipi Cezaevi Nerede?(Çözülmüş)

Öğrenci akbili nasıl alınır 2021?

Öğrenciler İBB’nin bireysel.istanbulkart. istanbul adresindeki başvuru formuna kişisel bilgilerini ve fotoğrafını kaydederek online başvuru yapabilir. İstanbulkart ve 6 TL kargo ücreti ödemesini başvurunun son adımında kredi kartı ile yapabilir.

Öğrenci Istanbulkart kimler alabilir?

Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanunu kapsamında eğitim gören öğrenciler ile Temel Eğitim Kanunları ve diğer kanunlar kapsamında eğitim gören öğrenciler, Açık İlköğretim, Açık Lise, Kur’an Kursu öğrencileri İBB’nin indirimli İstanbulkart ‘ını almak için başvuru yapabilir.

Öğrenci kartı kaç TL?

İşte İETT ücret tarifesi 2022. 2022 AYLIK AKBİL FİYATLARI (TAM VE ÖĞRENCİ ) NE KADAR OLDU? Mavi Kart (aylık) 316 liradan 430 liraya, aylık öğrenci 57,50 liradan 78 liraya, aylık sosyal (öğretmen-60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *