Istanbul Kar Ne Zaman Geliyo?(En iyi çözüm)

  • Kar İstanbul’a ne zaman yağacak! Meteoroloji: 3-4 Şubat‘a dikkat! Türkiye İstanbul’a kar yağışı geliyor. Geçtiğimiz günlerde kar İstanbul’da hayatı esir almıştı.

Hangi durumlarda kar yağar?

Kar yağışı genellikle hava sıcaklığı -4 °C ilâ -20 °C arasındayken olur. Bu yağış, sıcaklık sıfırın altında birkaç derece olduğunda ağır, nemli, ebatları bir santimetreye ulaşan parçalar halinde gerçekleşir.

Giresun’a kar ne zaman yağacak 2021?

Giresun’da halen devam eden kuvvetli sağanak yağışların 23.09. 2021 Perşembe ve 24.09. 2021 Cuma günleri de çok kuvvetli, kıyı kesimler şiddetli (51-100 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Kar ne zaman yağar 2022?

Uzmanlar İstanbul’a 2022 yılının ilk karının düşeceği tarihi açıkladı. Meteorolojiden alınan tahminlere göre İstanbul’a 12 Ocak Çarşamba ve 13 Ocak Perşembe günlerinde kar yağacak. Geçen sene de İstanbul’a ilk kar Ocak ayında düşmüştü.

2022 Ocak ayında kar yağacak mi?

Meteorolojinin İstanbul için yayımladığı 5 günlük hava tahminine göre 12 Ocak 2022 Çarşamba ve 13 Ocak 2022 Perşembe günü kar yağışı etkili olacak.

Nem kaç olursa kar yağar?

Aynı hesaplama programından da göreceğiniz gibi hava sıcaklığı 2 dereceyken nem oranı ancak %87’nin altına düştüğünde çiylenme sıcaklığı 0 dereceye düşebilmektedir. O halde 2 derecede tam manasıyla kar yağabilmesi için istisnalar haricinde havadaki nem oranı %87 ve altında olmalıdır.

1 derecede kar tutar mı?

Kar yağışı için gerekli olan sıcaklık değeri 0 derece ve altıdır genellemesi yapılabilir. Ancak kar yağışının düştüğü yerdeki sıcaklığın 0 derece olması şart değildir. Öyle ki bazen termometreler 4-5 dereceyi gösterirken bile kar yağdığı görülebilir.

You might be interested:  Metrobüsle Istanbul Havalimanına Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Giresun kışın kaç derece?

Sıcaklık grafiği Giresun 21.7 °C sıcaklıkla Ağustos yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 4.5 °C olup yılın en düşük ortalamasıdır.

Sağanak kar yağışı ne demek?

Sağanak kar veya kar sağanağı, aniden başlayan yağış yoğunluğu itibariyle sert olan kar şeklindeki donmuş yağış türüne denir. Sağanak kar veya kar sağanağı etkili olduğunda zemini hızlı sürede beyazlatabilir. Bu sebepten dolayı kar sağanakları trafikte son derece zor anların yaşanmasına neden olabilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *