Istanbul Izmir Ne Kadar Benzin Yakar?(En iyi çözüm)

  • İzmir ile İstanbul arası ne kadar yakar? Yakıt hesaplamaları yapılırken; baz alınan ortalama litre fiyatları: benzin için 4.9 TL, dizel için 4.2, LPG için 2.8 TL Yakıt tutarı hesaplamaları yapılırken; baz alınan ortalama tüketim miktarları: benzinli araç için 0.09 Lt/Km, dizel araç için 0.06 Lt/Km, LPGli araç için 0.11 Lt/Km

İstanbul İzmir arası kaç mil?

İzmir ile İstanbul arası 490 Km.

İzmir İstanbul ne kadar tutar?

Peki bu otoyolu kullanacak vatandaşlar İzmir ‘e ulaşmak için kaç TL para ödeyecek. 1.sınıf otomobiller İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 TL ödeyecek. Yani vatandaşlar 210 dakikalık yolu 256 TL’ye geçecek.

İstanbul İzmir uçakla kaç km?

İzmir – İstanbul arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer? İzmir – İstanbul arası uçuş mesafesi toplam 346 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

İstanbul İzmir kaç kilometre kaç saat?

Otoyol sayesinde İstanbul – İzmir arası 8 saat süren yolculuk 3,5 saate düşecek. İstanbul – İzmir arasındaki mevcut yol yaklaşık 515 kilometre. Otoyolla iki kent arası 426 kilometreye düşmüş olacak. Böylece İstanbul ile İzmir arasındaki 8.5 saatlik seyahat süresinin 3,5 saate düşeceği hesaplanıyor.

You might be interested:  31. Icra Müdürlüğü Istanbul Nerede?(Çözülmüş)

İzmir İstanbul uçakla kaç mil?

İSTANBUL – İZMİR ADNANMENDERES arasındaki uçuş mesafesi 257 km dir. 257 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 0 saat 22 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

İstanbul İzmir kaç deniz mili?

İstanbul ‘dan çıkıp, Ege denizinden, Sığacık, İzmir ‘e kadar yaklaşık 300 deniz mili…

İstanbul İzmir arası otoban kaç TL?

1. sınıf araçlar 367 TL ödeyecek. 2. sınıf araçlar 568,50 TL ödeyecek. 3. sınıf araçlar 696,50 TL ödeyecek.

İzmir İstanbul otobanı kaç paraya mal oldu?

MALİYETİ 11 MİLYAR DOLAR 11 milyar dolara (89 milyar 836 milyon 690 bin lira) mal olan asma köprülü, 3 tünel, 2’si çelik olmak üzere 38 viyadük ile 179 köprünün bulunduğu 426 kilometrelik İstanbul-İzmir otoyolu geçiş ücreti el yakıyor.

İzmir İstanbul arabayla kaç TL?

Şaka Gibi Ama Gerçek: Özel Araçla İstanbul ‘dan İzmir ‘e Gidip Gelmenin Maliyeti 1200 TL ‘yi Buluyor. Özel aracınızla İstanbul – İzmir arasında gidip gelmek ortalama 1200 TL ‘yi buluyor.

İstanbul İzmir uçuş kaç dk?

İstanbul – İzmir arası uçuş mesafesi toplam 346 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

İstanbul İzmir arası kaç metre?

İstanbul İzmir arası 478,8 km ‘dir. Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer? İstanbul İzmir arası arabayla ortalama 4 saat 27 dakika, otobüs ile 7 saat 47 dakika ve uçak ile tam 1 saat sürmektedir.

İstanbul’dan İzmir’e giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Manisa gibi şehirlerden gelen ziyaretçiler İstanbul – İzmir Otoyolu’nu kullanabilirler. Bu yol ile İstanbul -İzmir arası yolculuk ortalama 4.5 saat sürmektedir.

You might be interested:  Ankara Yeni Otogar Nerede?(Doğru cevap)

İzmir İstanbul arası kaç km yeni yol?

İstanbul – İzmir arası, otoyolun açılmasıyla 100 kilometre kısaldı. 192 kilometrelik yeni bölümün hizmete girmesiyle 8.5 saatlik yol, 3.5 saate indi. Otoyol turistik ve ekonomik merkezleri yakınlaştırdı.

İstanbul İzmir denizyolu kaç saat?

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin üç yıl önce son verdiği İstanbul – İzmir seferini artık bir özel şirket yapacak. İki kent arasında tek yönde 16 saat sürecek karşılıklı seferler, 16 Haziran’da Haydarpaşa Limanı’ndan hareket edecek Samsun gemisiyle başlıyor.

İstanbul İzmir devlet yolu kaç km?

Turhan, İstanbul – İzmir arasındaki mevcut devlet yolunun yaklaşık 515 kilometre olduğunu anımsatarak, otoyolla iki kent arasının 404 kilometreye düşmüş olacağını bildirdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *