Istanbul Hangi Adalara Gidilir?(En iyi çözüm)

İstanbul Adalar‘ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre. Bizim tavsiyemiz, bu gezi için erken yola çıkmanız ve bütün bir gününüzü adalar gezisi için ayırmanız olacaktır.

 • Adalar, İstanbul’da yaşayanlar için özellikle yaz aylarında kalabalıktan kaçıp rahat bir soluk alabileceğiniz atmosferi ile sizi dinlendirecek nadide yerlerdir. İstanbul Adalar’ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre.

Hangi ada güzel İstanbul?

İstanbul ‘a Yakın En Güzel Adalar Listesi

 • 1 Avşa Adası
 • 2 Marmara Adası
 • 3 Prens Adaları 3.1 1- Kınalıada. 3.2 2- Burgazada. 3.3 3- Heybeliada. 3.4 4- Büyükada. 3.5 5- Sedef Adası

Hangi adada tatil yapılır?

Bu bilgilerden sonra sırada geldi en güzel Türkiye adaları listesine.

 1. 1-Bozcaada. Türkiye adaları deyince ilk akla gelen yerlerden biri olan Bozcada, Kuzey Ege’nin en huzurlu tatil destinasyonlarından.
 2. 2-Gökçeada.
 3. 3-Cunda Adası (Alibey Adası)
 4. 4-Sedir Adası
 5. 5-Kekova Adası
 6. 6- Kalem Adası
 7. 7-Akdamar Adası
 8. 8-Büyükada.

Adalar hangi sırayla?

9 ada sırası ile şu şekildedir; Büyükada (Prinkipo), Heybeliada (Halkis/Halki), Burgazada (Antigone/Antigoni), Kınalıada (Proti), Sedefadası (Terevinthos/Terebintos), Kaşık Adası (Pita), Tavşan Adası (Neandros), Yassıada (Plati), Sivriada (Ohia/Oksiya).

You might be interested:  Trt Istanbul Stüdyoları Nerede?(Mükemmel cevap)

İstanbul’un en buyuk adasi hangisi?

İstanbul Adaları’nın en büyüğü Büyükada’dır. Yüzölçümü 5,4 kilometrekaredir. Maltepe sahiline uzaklığı ise 2300 metredir. Adalar’da, biri güney diğeri kuzeyde olmak üzere iki tepe bulunur.

Istanbula en yakın ada hangisi?

Kınalıada, İstanbul Adalar (Prens Adaları) arasında İstanbul’a en yakın ada olanı ve aynı zamanda da en küçüğüdür.

En güzel Prens Adası hangisi?

Büyükada, Rumca adıyla Prinkipo; Prens Adalarının en büyüğü ve en güzelidir. Birçok insanın ziyaret ederek gezip gördüğü tek ada budur ve en gözde yazlık mekanlardan biridir. 5,4 km2’lik yüzölçümüyle Büyükada, diğer üç ana adanın toplamından daha büyüktür. Aynı zamanda Adalar’ın, nüfus bakımından en yoğun olanıdır da.

En yakın ada hangisi?

Kınalıada. İstanbul’a en yakın adadır. Yüzölçümü bakımından en küçük olmasına rağmen nüfus yoğunluğu fazladır. En kalabalık ada özelliğini taşır.

İstanbul hangi adada denize girilir?

İstanbul Adalar En İyi Plajlar ve Beachler

 • Teos Beach.
 • Ada Beach Club – HEYBELİADA.
 • 3. Elio Sedef Beach – SEDEF ADASI.
 • Yörükali Plajı – BÜYÜKADA.
 • Nakibey Plajı – HEYBELİADA.
 • Sedef Liya – SEDEF ADASI (KAPALI)
 • 7. Madam Martha Koyu Plajı – BURGAZADA.
 • 8. Değirmenburnu Plajı – HEYBELİADA.

En güzel ada nerede?

Maldivler hiç şüphesiz dünyanın en güzel ada ülkeleri dendiğinde ilk akla gelen yer. Kristal berraklığındaki denizi, her göreni büyüleyen bembeyaz plajları ve Hint Okyanusu’nun bütün diğer güzellikleri sebebiyle en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biri.

Adalar vapuru ilk hangi ada?

İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür. Beşiktaş üzerinden Adalar seferi yapan vapur 07.30’da başlamaktadır. Sıra ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrar. En son Büyükada’ya ulaşır.

You might be interested:  Gaz Yağı Nerede Bulunur Ankara?(Mükemmel cevap)

En küçük ada hangisi istanbul?

Bu sürgünlerin en önemlisi Romen Diyojen’dir. Eski adı Proti’dir. Sedef Adası, İstanbul ‘da bulunan Adalar ‘ın yerleşime açık olan en küçük adası.

Hangi Adalar Türkiyenin?

Konya

 • Adacık (Hüyük)
 • Akburun Adası (Beyşehir)
 • Aygır Adası (Beyşehir)
 • Çifte Adalar (Beyşehir)
 • Eşek Adası; (Şarkikaraağaç)
 • Hacıâkif Adası (Beyşehir)
 • İğdeli Ada (Şarkikaraağaç)
 • Kızkulesi Adası (Beyşehir)

İstanbul adaların isimleri nelerdir?

İstanbul ‘un Adalar ilçesi, Prens Adaları ya da Kızıl Adalar olarak bilinen büyüklü küçüklü 9 ada (Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Sedef Adası, Yassıada, Sivriada, Kaşık Adası, Tavşan Adası) ve Vordonos Adası’nın oluşturduğu ada takımına sahip.

İstanbul büyük adaya nasil gidilir?

Eminönü’nden kalkan şehir hatları vapuru Kadıköy’e uğrayıp oradan Büyükada’ya geçmektedir. Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada’ya uğrayan vapur 1 saat 15 dakikada Büyükada’ya varmaktadır. Bostancı vapur iskelesinden kalkan Bostancı-Adalar şehir hatları vapuru 35 dakikada Büyükada’ya varmaktadır.

Istanbulda kaç tane ada var?

Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. Aynı zamanda İstanbul ilinin bir ilçesini oluşturan Adaların beşinde (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası) yerleşim vardır. Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası’nda ise sürekli ve düzenli yerleşim bulunmamaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *