Istanbul Dan Bursa’ya Nasıl Gidilir?(Çözünme)

  • İstanbul ’dan İzmit yolunu takip ederek Yalova – Bursa yolundan ilerleyerek Bursa’ya ulaşmak mümkündür. Bu güzergah üzerinde dilerseniz arabalı vapuru kullanabilir, dilerseniz de Osmangazi Köprüsü ‘nden ücretli geçiş yaparak direkt Bursa sınırlarına giriş yapabilirsiniz.

Istanbul Bursa feribotla nasıl gidilir?

İstanbul – Bursa arası seyahat edecek yolcular için deniz yolu ile ulaşım seçeneği bulunmaktadır. İDO ve BUDO’nun düzenlediği seferler ile Yalova, Mudanya ve Güzelyalı feribot iskelelerine ulaşım sağlanmaktadır. Pendik ve Yenikapı olmak üzere iki farklı noktadan hareket eden feribot seferlerini İDO düzenlemektedir.

Istanbul’dan Bursa’ya en hızlı nasıl gidilir?

İstanbul ‘ dan Bursa ‘ya gidebilmek için Esenler otogarından Bursa ‘ya kalkan otobüslere binebilirsiniz. Ya da yolu daha da kısaltmak için İDO’lar ile Mudanya’ya giden feribotlara bindiğiniz takdirde 1.5 saat sonra Bursa ‘ya varabilirsiniz.

Bursa’ya nasıl gidilir istanbul’dan?

İstanbul ‘ dan Bursa ‘ya gitmek isteyen yolcular özel araç, şehirlerarası otobüs, deniz otobüsü/feribot ve uçak yolculuklarını tercih edebilirler. Özel aracınız ile birlikte İstanbul ‘ dan Bursa ‘ya gitmek istediğinizde O-4 ve Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolları üzerinden yaklaşık olarak 155 kilometre gitmeniz gerekecektir.

You might be interested:  Istanbul Ticaret Üniversitesi Iktisat Fakültesi Nerede?(Mükemmel cevap)

Istanbuldan Bursa Nilüfer e nasıl gidilir?

İDO ve Budo, Bursa – İstanbul seferleri ile kısa sürede önce Bursa ‘ya sonra da Nilüfer ilçesine ulaşılabilmektedir. İDO’nun düzenlediği Pendik ve Yenikapı hareketli Yalova feribot seferleri ile arabalı ve arabasız yolcu taşımacılığı yapılmaktadır.

Bursa İstanbul arası feribotla kaç TL?

Yenikapı-Bandırma hattında hafta içi şöför dahil araç fiyatı 124 lira olarak belirlenirken, Yenikapı- Bursa 99 lira oldu. Aynı hatlarda araçsız geçişler de 39 TL ve 24 TL olarak belirlendi.

Bursa deniz otobüsü nereden kalkıyor?

İDO Bursa İskelesi, Mudanya’da bulunan Eğitim Mahallesi, Burgaz Caddesi üzerinde yer alıyor. Mudanya’da en fazla ziyaret edilen yerlerden biri olan İDO Bursa İskelesi, merkezi konumu sayesinde kolayca bulunabilmektedir.

Bursa’ya en uygun nasıl gidilir?

Bunun için Mudanya’ya İDO, Güzelyalı’ya ise BUDO’nun feribotları ile ulaşabilirsiniz. Oradan şehir içi ulaşım ile Bursa merkeze gelebilirsiniz. İsterseniz İstanbul’dan, Bursa Gemlik’e gelen deniz uçakları ile de Bursa ‘ya ulaşabilirsiniz. Gemlik’ten şehir içi ulaşımla Bursa merkeze gelebilirsiniz.

İstanbul Bursa arası köprüsüz kaç km?

O-5 ve D100 üzerinden 150 km (Osmangazi Köprüsü ile) Ücretli yol kullanılmadan Gebze Otoyolu ve İzmit üzerinden 242 km sürmektedir.

Bursaya giderken nerelerden geçilir?

İstanbul’dan İzmit yolunu takip ederek Yalova–Bursa yolundan ilerleyerek Bursa’ya ulaşmak mümkündür. Bu güzergah üzerinde dilerseniz arabalı vapuru kullanabilir, dilerseniz de Osmangazi Köprüsü’nden ücretli geçiş yaparak direkt Bursa sınırlarına giriş yapabilirsiniz.

Bursa İstanbul arası feribotla kaç saat sürer?

Bursa İstanbul arası İDO seferleri hızlı feribot ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Yenikapı Deniz Otobüsü iskelesine nasıl gidilir?

Yenikapı, Fatih bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İDO Yenikapı İskelesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 30D, 41Y, 47A, 77, BN1.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M1B, M2.
You might be interested:  Merkez Bankası Istanbul Nerede?(En iyi çözüm)

Yenikapı Bursa arası feribotla kaç saat?

Yenikapı Bursa feribot seferleri yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir. İdo Yenikapı Feribot İskelesinden kalkan gemiler Bursa merkeze 25 km uzaklıktaki Mudanya İlçesinin Güzelyalı Mahallesinde bulunan feribot iskelesine varır. Seferler bu iki iskele arasında yapılır.

Bursa Nilüfer e hangi otobüs gider?

Bursa il merkezinden Nilüfer’e gitmek için 43/HB, 9/D, 95/A, B/24/ B42-A ve B/7 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca 2 numaralı metro da yolcuları Nilüfer’de indirmektedir.

Nilüfer Turizm battı mi?

Kaçak işadamı Hüseyin Kayapalı’nın sahibi olduğu Nilüfer Turizm, trilyonları bulan borç ve hacizler nedeniyle göz göre göre batıyor. Piyasaya borçları nedeniyle üzerinde 15 milyon lira haciz olan ve 7 milyon lira vergi borcu bulunan Nilüfer Turizm, 3 aydır da 850 kişilik çalışan kadrosuna maaş ödeyemiyor.

Bursa otogardan üniversiteye nasıl gidilir?

Bursa Otogarı’na yaklaşık 160 metre yakınlıkta bulunan Ovaakça otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan 101 Gemlik otobüslerine binin. Hisar Mahallesi 2 durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüyerek Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *