Istanbul Da Elektrik Kesintisi Bugün Ne Kadar Sürecek?(Soru)

  • İstanbul ’da bugün yaşanan elektrik kesintileri gündemde. Vatandaşlar, BEDAŞ ve AYEDAŞ tarafından yapılan elektrik kesintilerinin ne zaman sona ereceğini araştırıyor. 23 Aralık Perşembe günü İstanbul’un çeşitli ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak ve kesinti gün boyu sürecek.

Elektrik kesintisi kaç saat sürer?

Yönetmeliğe göre kesintinin bildirimli veya bildirimsiz olmasına bakılmaksızın terör, sabotaj, doğal afet, ağır kış koşulları gibi mücbir sebepler haricinde elektrik kesintisi süresi günlük olarak en fazla 12 saat olarak sınırlandırılmıştır.

Elektrik Arıza kaçı arıyoruz?

Elektrik arızaları ile ilgili görevli şirket bölgedeki elektrik dağıtım şirketidir. Türkiye’nin tüm elektrik dağıtım bölgelerinde elektrik arıza çağrı merkezi telefon numarası 186’dır.

Elektrikler neden kesildi?

ELEKTRİK KESİLMESİNİN NEDENLERİ Kesintinin sebebi evlerdeki yani hanehalkının ısınmasında kullanılacak doğalgaz arzında sıkıntı yaşanması. İkinci sebep ise elektrik iletim hatlarının soğuk hava koşullarına dayanamıyor olması. Sakarya Bölgesi’nde yaşanan iletim hatları kopmasının buna örnek olduğu söyleniyor.

186 nedir?

Alınan arıza ihbarlarında, görevli ekiplerimiz arızaya hemen müdahale etmekte ve çalışma ile ilgili açıklayıcı bilgi ve tahmini elektrik verme süresi Çağrı Merkezine iletilerek abonelere bilgi verilmektedir.

Elektriğin ne zaman geleceğini nasıl öğreniriz?

Elektrikler ne zaman gelecek sorusunu merak edenler elektrik arıza 186 ‘yı arıyor.

You might be interested:  Istanbul Ümraniye Hangi Bölgede?

Voltaj düşüklüğü sebebiyle elektrikli cihazları arızalanan tüketiciler ne yapmalı?

Voltaj düşüklüğü sebebiyle elektrikli cihazları arızalanan tüketiciler ne yapmalı? Yaşanan problem veya karşılaşılan zarar, hemen ilgili dağıtım şirketine iletilmeli. Mağdur abone, bozulan cihazlar için yetkili servis çağırarak arıza tespiti yaptırmalı.

Gaziantep Tedaş numarası kaç?

TOROSLAR EDAŞ GAZİANTEP İL MÜDÜRLÜĞÜ – TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Perakende Elektrik Dağıtım, Elektrik Dağıtım Şirketleri | Şehitkamil Gaziantep, 0342 321 50 00 Bulurum.com.

Arıza nereye bildirilir?

Arıza bildirimlerini 121 numarayı çevirerek bildirilebilirsiniz. Arıza kaydı internet üzerinden de yapılabiliyor.

Sürekli elektrik kesintisi nereye şikayet edilir?

Tüketici hizmetleri merkezinin telefon, internet, faks ve e-posta bilgilerini herhangi bir elektrik faturanızın üzerinde bulabilirsiniz. Ancak Türkiye çapında tüm illerde elektrik ihbar ve şikayet hattı numarası 186’dır ve bulunduğunuz bölgede bu numarayı arayarak müracaatınızı yapabilirsiniz.

Elektrikler neden kesildi 29 Kasım?

İSTANBUL FATİH ilce MERKEZ-BİNBİRDİREK mah DİVANYOLU, PEYKHANE sk bölgelerinde 29 /11/2021 10:00:00 – 29 /11/2021 14:00:00 saatleri arasında Yatırım / Yeni Kablo Bağlantısı Sebebi ile İş Sağlığı ve Güvenliği’ni de gözeterek elektrik kesintisi yapılacaktır.

Türkiye’de elektrik ne zaman kesildi?

2015 Türkiye geneli elektrik kesintisi, 31 Mart 2015 günü Türkiye’nin neredeyse tamamında yaşanan bir elektrik kesintisidir.

Neden her gece elektrik kesiliyor?

gece 03.00-04.00 civarı yapılan elektrik kesintilerinin sebebi manevra denilen elektrik terimidir. şemadan da göreceğiniz üzere bir tüketim merkezi iki orta gerilim merkezinden beslenebilecek şekilde bağlantı yapılır.

186 Beni neden aradı?

186 da elektrik arızanın çağrı merkezi numarasıdır. 186 Elektrik Arıza Neden Arar? Akıllı tarife olarak geçen elektrik arıza olan 186 çağrı merkezi numarasını belirli hizmetler alabilmek için kişiler aramaktadır. Otomatik olarak ilgili bölgede görevli olan elektrik alanındaki dağıtım şirketine bağlantı yapılır.

You might be interested:  Ankara Plaka Hangi Harfte 2017?(EN iyi 5 ipucu)

Başka şehirden 186 nasıl aranır?

ALO 186 elektrik hattını cep telefonundan başına alan kodu koymadan aradığınızda otomatik olarak bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketine bağlanırsınız. Bu hattı ararken Türkiye’nin hangi bölgesinde olduğunuz önemli değildir, ülkemizin her yerinden bu numarayı tuşlayarak ilgili dağıtım şirketine ulaşılır.

Elektrik kesintisi için nereyi aramalıyız?

186 numaralı elektrik arıza ve kesinti hattını, veya dağıtım şirketinizin çağrı merkezini arayarak dağıtım şirketi yetkililerine ulaşabilir, kendilerinden bilgi alabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *