Istanbul Çatalca Hangi Ilçeye Bağlı?(EN iyi 5 ipucu)

Çatalca
Çatalca‘nın İstanbul‘daki konumu
Ülke Türkiye
İl İstanbul
Coğrafi bölge Marmara

16 

  • Atatürk Mahallesi, Çatalca semti Çatalca ilçesi İstanbul ilinde yer almaktadır. Atatürk Mahallesi İstanbul’da nerede, hangi ilçeye bağlı? Atatürk Mahallesi İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Çatalca ilçesinde Çatalca semtine bağlıdır.

İstanbul Çatalca Hangi ilçeye yakın?

Çatalca ilçesi, İstanbul ‘un ilçelerinden güneybatıda Silivri, güneyde Büyükçekmece ve doğuda da Arnavutköy ilçeleriyle birlikte batıda da Tekirdağ’ın Saray ve Kapaklı ilçeleriyle komşudur. İstanbul ‘un Karadeniz’e kıyısı olan ilçelerinden olan Çatalca ‘nın il merkezinden uzaklığı da yaklaşık 51 kilometredir.

İstanbul Çatalca hangi semtte?

İstanbul ‘un Avrupa yakasında, batı sınırlarındaki ilçesidir. Hem Marmara’ya, hem de Karadeniz’e kıyısı vardır. İlçenin yüzölçümü 1.715 km²’dir.

Çatalca hangi ile bağlıdır?

Çatalca, yüzölçümü itibariyle İstanbul ilinin en büyük ilçesidir. İstanbul’un batı sınırında kurulmuş bir kent merkezidir.

Çatalca’da denize nerede girilir?

Çatalca ‘ya 35 kilometre uzaklıktaki Evcik Plajı, Ormanlı Köyü’ndeki Ormanlı Plajı, Çatalca ‘ya 65 kilometre uzaklıktaki Çilingoz Plajı ve Yalıköy Plajı denize girebileceğiniz en güzel noktalar arasında.

Çatalca’nın en güzel köyü hangisi?

ORMANLI KÖYÜ Çatalca ‘ nın en güzel köyü … Karadeniz kıyısında, ormanların arasında hatta neredeyse her şeyi orman olan bir köyden bahsedelim.

İstanbul Çatalca nasıl bir yer?

Çatalca; İstanbul şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan ve İstanbulluların günübirlik tatil rotaları arasında yer alan bir ilçedir. Birbirinden güzel köyleri, doğası ve plajları ile giderek daha turistik bir bölgeye dönüşen Çatalca, doğal yaşamı deneyimleyebileceğiniz Karadeniz köyleri ile de ünlüdür.

You might be interested:  Antalya Özdilek Sinema Hangi Filmler Var?

Çatalca’ya hangi otobüsler gider?

Otobüs ile Çatalca ‘ya ulaşım sağlayabileceğiniz İETT hatları; 401 Çatalca – Yenibosna Metro, 402 Binkılıç- Çatalca, 403 Çiftlikköy- Çatalca ve 404 Yalıköy- Karacaköy Çatalca otobüs hatlarıdır.

Çatalca’nın köyleri hangileri?

Çatalca Köyleri

  • Akalan Köyü
  • Aydınlar Köyü
  • Başakköy Köyü
  • Belgrat Köyü
  • Çanakça Köyü
  • Celepköy Köyü
  • Dağyenice Köyü
  • Elbasan Köyü

İstanbul şile hangi yakada?

Şile İstanbul’un bir ilçesidir. İstanbul’un Anadolu yakasında Karadeniz bölgesinde yer almaktadır.

Çatalca ne zaman il oldu?

Cumhuriyet döneminde 1924 yılında il statüsüne getirilen Çatalca, 26 Haziran 1926 ´da tekrar ilçe yapılmıştır.

Ovaların yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Türkiye’de en fazla ova, Akdeniz Bölgesinde yer alır. Toros Dağlarının iç kesiminde yeraltı ve yer üstü kaynakları bakımından oldukça zengin ovalar bulunuyor. Bölgedeki tektonik ovalar İSE Kahramanmaraş ve Amik Ovasıdır. Seyhan ve Ceyhan ovaları da Çukurova’nın büyük kısmını oluşturur.

Çatalca ova mı plato mu?

Çatalca -Kocaeli platosu, Çatalca -Kocaeli yarımadasında yer alan, akarsuların aşındırmasıyla peneplenleşmeye uğramış alçak plato.

Hangi ovada verimlilik azdır?

Genellikle verimsiz olan karstik ovaların en fazla bulunduğu bölge Akdeniz bölgesidir. Karstik ovalara gölova da denilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *