Istanbul Çanakkale Assos Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

  • İstanbul Tekirdağ Üzerinden Assos’a Nasıl Gidilir Assos’a İstanbul Tekirdağ yolu üzerinden ulaşmak isterseniz; İstanbul’dan, Tekirdağ yolu izleyerek Çanakkaleye, Çanakkale boğazından da arabalı vapurla karşıya geçerek Assos’a ulaşabilirsiniz. Assos, İstanbul arası yaklaşık 7 saat.

Istanbul Assos hangi yoldan gidilir?

Assos İstanbul arası mesafe 450 km olsa da bu gözünüzü korkutmasın. Çünkü Çanakkale Boğazı’nı geçmek için Gelibolu, Eceabat veya Kilitbahir üzerinden feribota binebilirsiniz. Ayrıca Yenikapı’dan Bandırma’ya geçen hızlı feribot seferi ile Küçükkuyu yolu üzerinden yalnızca 5 saatte Assos ‘a varabilirsiniz.

Assos otobüsle kaç saat?

İstanbul Assos arası yaklaşık 540 kilometre ve yaklaşık 8 saat 15 dakika sürmektedir. İzmir Assos arası yaklaşık 265 kilometre ve yaklaşık 4 saat 15 dakika sürmektedir. Bursa Assos arası yaklaşık 300 kilometre ve yaklaşık 4 buçuk saat sürmektedir.

Assos a uçakla nasıl gidilir?

Assos’a en kolay ve kısa sürede ulaşım hava yolu iledir. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Assos’a 60 kilometre mesafede yer almaktadır. Çanakkale Havalimanı ise Assos’a 90 kilometre uzaklıktadır. İstanbul ve Ankara’dan haftanın her günü Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na direkt uçuşlar mevcuttur.

Assos a ne zaman gidilir?

Sahip olduğu tarihî zenginlikler ile sadece yaz döneminde değil yılın dört mevsimi ziyaret edilebilen yerlerin başında gelen Assos önemli bir turizm merkezidir. Antik Çağ kalıntılarını ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

You might be interested:  Ankara Üniversitesine Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?(Doğru cevap)

Istanbul çanakkale kaç km nasıl gidilir?

Anadolu yakasından Çanakkale şehir merkezi arası ortalama 7 saat sürmektedir. Yaklaşık mesafe ise 508 km ‘ dir.

Bozcaada istanbul arası kaç km?

Bozcaada; İstanbul ‘a 400 km. Ankara’ya 710 km.

Assos a nasıl gidilir otobüsle?

Otobüsle. Büyükşehirlerden Assos’a direk otobüs seferleri bulunmuyor. Çanakkale Truva, Kamil Koç veya Metro otobüsleriyle Ayvacık, Küçükkuyu ya da Altınoluk’a ulaştıktan sonra Assos’a saat başı kalkan minibüslerle ya da taksi ile ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Assos nerede?

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı bir köy olan Assos, Middili Adası’nın hemen karşısındaki Edremit Körfezi’nde bulunuyor.

Çanakkale Assos arası kaç km?

Çanakkale Assos arası, merkezden 86 kilometre ve yaklaşık 1 saat 11 dakika, Balıkesir Assos arası 150 kilometre ve yaklaşık 2 saat 18 dakika, İzmir Assos arası 252 kilomete ve yaklaşık 3 saat 53 dakika, İstanbul Assos arası Beşiktaş’tan 407 kilometre ve yaklaşık 5 saat 42 dakika.

Istanbul Küçükkuyu arası kaç kilometre?

İstanbul ‘dan, Tekirdağ, Çanakkale ve Küçükkuyu güzergahı takip edilmeli. Bu yol güzergahı yaklaşık 423 km.

Çanakkale Behramkale arası kaç km?

– Çanakkale – Behramkale arası ise 85 km.

Assos hangi şehirde?

Assos (Grekçe: Άσσος) ya da Behramkale, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km güneyindeki Behramkale Köyü’nde yer alan bir antik kent.

Assos ta hangi ay denize girilir?

Deniz tatili yapmak isteyenlerin haziran ayından itibaren akın etmeye başladığı Assos ‘un en kalabalık dönemiyaz aylarıdır. Sıcaklık 25-30 derece arasında olmasına rağmen devamlı esintili olması sayesinde bunalmadan gezebilirsiniz.

Assos ta Eylül’de denize girilir mi?

ASSOS Eylülde telaşlar bitiyor, dinginlik başlıyor. Deniz mahsullerinin, zeytinyağlıların lezzeti hissediliyor. Deniz soğuktan da öte çivi gibi, adamı zinde kılıyor. Günbatımı tepelerden güzelliğini en iyi eylülde gösteriyor” diyor.

You might be interested:  Istanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kampüsü Nerede?(Çözülmüş)

Assos Deniz suyu soğuk mu?

denizi temiz olduğu kadar soğuk olan; bu nedenle balık tutmak, köylü teyze ve amcalarla sohbet etmek ve tabii ki balık yemek gibi aktiviteleri tercih edebileceğiniz mekan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *