Istanbul Çamlıca Tepesine Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

  • Çamlıca Tepesi İstanbul Üsküdar’da bulunmaktadır. Çamlıca Tepesi’ne kadar çıkan toplu taşıma olmadığından Turistik Çamlıca Tesisleri otobüs durağından yürüyerek ya da taksi ile tepeye ulaşabilirsiniz. Anadolu yakasından gelenler için

Çamlıca Tepesi hangi metro?

Bu Metro hatları Üsküdar Çamlıca Tepesi yakınından geçiyor: M4, M5.

Üsküdar Çamlıca tepesine nasıl gidilir?

Üsküdar’dan geliyorsanız 11A, 11D, 11E, 11F, 11G, 11K, 11L, 11P, 11ST, 11V, 11Y, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD, veya 9Ş numaralı İETT otobüslerini kullanarak Çamlıca durağında inip buradan da kısa bir yürüyüş sonrasında Çamlıca Tepesi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Çamlıca Tepesi’ne giden otobüsler?

Bunun için Üsküdar’dan 11A, 11D, 11E, 11F, 11K, 11L, 11ST, 11V, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD ve 9Ş otobüs hatları ile ulaşmak mümkündür. Bu otobüs hatlarına Üsküdar’dan binip Çamlıca durağında inilmesi gerekir. Çamlıca durağından inildikten sonra kısa bir süre yürüyerek Çamlıca Tepesine ulaşabilirsiniz.

Çamlıca tepesine metro ile nasıl gidilir?

Bunun için Yenikapı – Havalimanı metrosuna binmek ve Merter durağında inmek gerekmektedir. Sonrasında metrobüse binilerek Altunizade durağında inilir. Altunizade durağından kalkan Çamlıca Tepesi otobüsleri ile tepeye ulaşmak mümkündür.

Çamlıca tepesinde piknik yapılır mı?

İstanbul’u en iyi seyredebileceğiniz yerlerden biri olan Çamlıca Tepesi, temiz havası, otantik atmosferi, boğaz manzarası ve piknik alanlarıyla İstanbullunun popüler gezi duraklarından biri olarak bilinir. Dışarıdan getireceğiniz yemekler ve içecekler ile gün boyunca burada piknik yapabilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Kurtuluşu Ne Zaman?(Çözüm bulundu)

Istanbul Çamlıca hangi yakada?

Çamlıca Tepesi, İstanbul ‘un Anadolu yakasında yer almaktadır. Daha detaylı olarak İstanbul ‘un Üsküdar ilçesi sınırlarında yer alan bir bölge olduğunu söylemek mümkün.

Küçük Çamlıca hangi Otobüs?

Bu Otobüs hatları Küçük Çamlıca Korusu yakınından geçiyor: 11ÜS, 129T, 14, 14R, 15BK, 522, 8E.

Çamlıca kulesine metro ile nasıl gidilir?

Altunizade Metro 5. Çıkış – Çamlıca Kulesi’ne Ring Araçları ile kolayca gelebilirler. 10.00 – 18.20 saatleri arası Ring Servisleri bulunmaktadır. Ayrıca, Büyük Çamlıca Cami – Çamlıca Kulesi arası servisler bulunuyor. 10.00 – 18.20 arası bu servisler ile iki nokta arasında Gidiş – Geliş yapabilirsiniz.

Nakkaştepe ye hangi Otobüs gider?

Anadolu yakasından Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek isteyenler; Kadıköy’den 14M yada 15F numaralı otobüse binilir ve Bağlarbaşı durağında inilir. Burada İlahiyat Fakütlesinin önünden 14M yahut 15F otobüsüne binmeli ve Nakkaştepe Durağında inmelidir.

Metrobüs Üsküdara gidiyor mu?

Metrobüs ‘ten Uzunçayır durağında inilir ve buradan sıkça geçen Üsküdar minibüsleri ile kısa bir sürede Üsküdar merkezine ulaşılır.

Beşiktaş yıldız parkına nasıl gidilir?

Yıldız Parkı ‘na gitmek için Beşiktaş ‘tan sahil yönünden geçen 57UL, U1, 42T, DT2, 40T, 40, 30D, U2, DT1, 22, 22RE 25E No’lu otobüslere binebilirsiniz. Taksim’den ise 42T, İstinye’ye giden 40T, Ortaköy’e giden DT2 No’lu otobüsü kullanabilirsiniz. Kabataş’tan 25E, 22RE, 22 No’lu otobüsler bu istikametten geçiyor.

Büyük Çamlıca mı Küçük Çamlıca mı?

Küçük Çamlıca Tepesi, Büyük Çamlıca Tepesine göre daha küçük bir tepedir. Küçük Çamlıca Tepesi deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 230 metre kadardır. Tepede Küçük Çamlıca Korusu ve Sofa, Cihannüma, Topkapı köşklerinden oluşan Küçük Çamlıca Köşkleri bulunmaktadır.

Çamlıca tepesinden nereler görülür?

Tepede, Küçük Çamlıca Korusu ve Sofa, Cihannüma, Topkapı köşklerinden oluşan Küçük Çamlıca Köşkleri bulunur. Bu mekanlar yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar. Büyük Çamlıca Tepesi ise denizden 268 metre kadar yüksekte bulunur. Tepe, Nurbaba Tekkesi ve TV verici kulelerine ev sahipliği yapar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *