Istanbul Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Nerede?(Çözünme)

  • Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı İletişim Bilgileri: Adres : Büyükdere Cd.No:116 Esentepe-Şişli İSTANBUL 34394 Telefon : +90 212 267 09 09 (Pbx)

Hangi vergi dairesine bağlı olduğumu nasıl öğrenirim?

Hangi Vergi Dairesinde işlem yapması gerektiğini öğrenmek isteyenler sorgulama işlemlerini 444 0 189 numaralı hattan yapabilir. Numara arandığında müşteri temsilcisi ile işlemler gerçekleştirilir. Bununla birlikte ALO 189 hattından da Vergi Dairesi bilgileri kolayca öğrenilebilir.

Büyük Mükellefler vergi Dairesi ne iş yapar?

Vadesi geçmiş toplam borç stokunun büyük bir yüzdesini oluşturan büyük mükellefler için basit ve uygun beyanname verme ve ödeme süreçleri oluşturarak vergi yükümlülüklerine bağlı kalmalarını ve vergi borçlarını vadesinde ödemelerini sağlamak.

Büyük Mükellefler vergi Dairesi müdür?

Adem Koyuncu – Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı – Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı | LinkedIn.

189 Hangi numara?

Yeni süreçte vatandaşlar, vergi kayıp ve kaçağına ilişkin telefon ile bildirecekleri ihbarları Vergi İletişim Merkezine yapacaklar. Bundan önce Alo Maliye 189 hattına yapılan ihbarlar, 1 Eylül 2010 tarihinden itibaren Alo Maliye 189 yerine, 444 0 189 numaralı hattan Vergi İletişim Merkezi’ne yapılacaktır.

Pasaport harcı ödeme hangi vergi dairesine yatırılır?

Pasaport harcını internetten ödeme Pasaport harç ve defter ücreti Maliye Bakanlığı İnternet Vergi Dairesi ‘nin https://ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden banka ya da kredi kartı kullanılarak yatırılabiliyor.

You might be interested:  Ankara Almanya Konsolosluğu Randevu Nasıl Alınır?(EN iyi 5 ipucu)

Kimlik kartı bedeli hangi vergi dairesine ödenir?

Yeni Kimlik Kartının Kaybı Nedeniyle düzenlenen Yeni Kimlik Kartı Bedeli 60,00 TL T.C Kimlik Kartu/Sürücü Belgesi/Pasaport Bedelleri için Anlaşmalı Bankalar, PTT Şubeleri, Vergi Dairesi Veznesi veya Interaktif Vergi Dairesi https://iyd. gib.gov.tr adresinden ödeme yapılabilir.

Büyük Mükellef nasıl olunur?

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre, büyük mükellef sayılmak için, daha önce 21 milyon 500 bin TL yıllık iş hacmine sahip işletmelerin, iş hacmi alt sınırı 50 milyona, 20 milyon TL olan aktif büyüklüğü 40 milyona, 8 milyon TL olan öz sermaye büyüklüğü de 15 milyona yükseltildi.

Alo 189 nasıl aranır?

+90 312 444 0 189 numaralı hattan ulaşılabilen VİMER hizmet saatleri hafta içi 09:00-19:00 arasında olup, resmi tatil günlerinde hizmet verilmemektedir.

Mükellefiyet Vergisi Nedir?

Vergi mükellefi, vergiyi doğuran olayı gerçekleştiren ve bu suretle üzerine düşen vergi borcunu ödemekle yükümlü olan gerçek veya tüzel kişidir. Toplum üyelerinin vergi ödevi vergiyi doğuran olayla birlikte ortaya çıkar. Kişi, ortaya çıkan vergi borcunu ödemekle mükellef olduğundan, vergi mükellefi olarak adlandırılır.

Vergi Dairesi Başkanı nedir?

MADDE 25.- Vergi Dairesi Başkanı; Vergi Dairesi Başkanlığının amiri olup, yetki alanındaki işlemlerin mevzuat hükümlerine göre yürütülmesi ve izlenmesi, vergi inceleme ve denetimlerinin gerçekleştirilmesi, kendisine bağlı birimlerin görevlerini etkin bir şekilde yerine getirmelerinin sağlanması, mükelleflere kanunların

Büyük Mükellefler kimler?

Büyük mükellefler, genellikle, çok sayıda çalışana sahiptirler. Pek çoğunun sınır aşan ortakları veya iş bağlantıları söz konusudur. Vergi hukuku ve muhasebe tekniği açısından karmaşık ve kapsamlı işlemler yapmaktadırlar.

444 0 189 neden arıyor?

Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı olarak faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi (VİMER- 444 0 189 ), mükelleflerin vergi ile ilgili konularda güncel, doğru ve hızlı bilgiye telefon aracılığıyla ulaşmalarını sağlamak amacıyla 1 Mart 2008 tarihinde kurulmuştur.

You might be interested:  Tchibo Istanbul Hangi Avm Lerde Var?(En iyi çözüm)

Alo 189 ne işe yarar?

Kira geliri elde eden 60 yaşını doldurmuş mükelleflerimiz ile engelliliği veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumda olan mükelleflerimizin, Vergi İletişim Merkezini ( 189 ) aramaları durumunda, adreslerine gidilerek beyannamelerini hazırlamalarına ve göndermelerine idaremizce yardımcı olunacaktır.

444 0 189 Kim?

444 0 189 Vergi İletişim Merkezi’ne(VİMER) ait çağrı merkezi numarasıdır. Mart 2008 yılından beri hizmet veren çağrı merkezi vatandaşlara vergi ile alakalı tüm konularda yardımcı olmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *