Istanbul Bursa Araçla Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

İstanbul’dan Bursa’ya Nasıl Gidilir | Nasıl Gidilir

 • İstanbul’dan Bursa’ya gidebilmek için Esenler otogarından Bursa’ya kalkan otobüslere binebilirsiniz. Ya da yolu daha da kısaltmak için İDO’lar ile Mudanya’ya giden feribotlara bindiğiniz takdirde 1.5 saat sonra Bursa’ya varabilirsiniz. İndikten sonra ise şehir içi ulaşım araçlarıyla Bursa şehir merkezine gelebilirsiniz.

Istanbuldan Bursa’ya araçla nasıl gidilir?

İstanbul’dan İzmit yolunu takip ederek Yalova– Bursa yolundan ilerleyerek Bursa ‘ya ulaşmak mümkündür. Bu güzergah üzerinde dilerseniz arabalı vapuru kullanabilir, dilerseniz de Osmangazi Köprüsü’nden ücretli geçiş yaparak direkt Bursa sınırlarına giriş yapabilirsiniz.

Bursa’ya nasıl gidilir istanbuldan?

İstanbul – Bursa arası seyahat edecek yolcular için deniz yolu ile ulaşım seçeneği bulunmaktadır. İDO ve BUDO’nun düzenlediği seferler ile Yalova, Mudanya ve Güzelyalı feribot iskelelerine ulaşım sağlanmaktadır. Pendik ve Yenikapı olmak üzere iki farklı noktadan hareket eden feribot seferlerini İDO düzenlemektedir.

Istanbul avrupa yakasından Bursa’ya nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan Bursa ‘ya gidebilmek için Esenler otogarından Bursa ‘ya kalkan otobüslere binebilirsiniz. Ya da yolu daha da kısaltmak için İDO’lar ile Mudanya’ya giden feribotlara bindiğiniz takdirde 1.5 saat sonra Bursa ‘ya varabilirsiniz.

Bursadan istanbula hangi yoldan gidilir?

Bursa İstanbul Arası Kaç Kilometre?

 • Feribot ile 177 km.
 • Eski kara yolu, 0-5 ve O-4 üzerinden 155 km (Osmangazi Köprüsü ile)
 • O-5 ve D100 üzerinden 150 km (Osmangazi Köprüsü ile)
 • Ücretli yol kullanılmadan Gebze Otoyolu ve İzmit üzerinden 242 km sürmektedir.
You might be interested:  Antalya Spor Stadı Nerede?(Çözülmüş)

Bursa arabalı feribot ne kadar?

Araç içi yolcu fiyatları da sabit bir fiyat belirlendi. Yenikapı – Bursa araç geçişi 69 TL araç içi yolcu 15 TL’den başlayan fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Siz de bu indirimlerden yararlanmak için yenikapı ido bileti sayfamızdan seferleri sorgulayabilirsiniz.

Bursa’ya en uygun nasıl gidilir?

Bunun için Mudanya’ya İDO, Güzelyalı’ya ise BUDO’nun feribotları ile ulaşabilirsiniz. Oradan şehir içi ulaşım ile Bursa merkeze gelebilirsiniz. İsterseniz İstanbul’dan, Bursa Gemlik’e gelen deniz uçakları ile de Bursa ‘ya ulaşabilirsiniz. Gemlik’ten şehir içi ulaşımla Bursa merkeze gelebilirsiniz.

Bursa İstanbul arası feribotla kaç TL?

Yenikapı-Bandırma hattında hafta içi şöför dahil araç fiyatı 124 lira olarak belirlenirken, Yenikapı- Bursa 99 lira oldu. Aynı hatlarda araçsız geçişler de 39 TL ve 24 TL olarak belirlendi.

İstanbul Bursa feribot nereden kalkıyor?

Bursa – Yenikapı Feribot Seferleri Hakkında Yenikapı Bursa feribot seferleri yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir. İdo Yenikapı Feribot İskelesinden kalkan gemiler Bursa merkeze 25 km uzaklıktaki Mudanya İlçesinin Güzelyalı Mahallesinde bulunan feribot iskelesine varır. Seferler bu iki iskele arasında yapılır.

İDO nerelere gidiyor?

İDO Yenikapı İskelesinden Yapılan Seferler

 • Kadıköy – Yenikapı – Bursa.
 • Bostancı – Yenikapı – Bandırma.
 • Kadıköy – Yenikapı – Armutlu Tatil Köyü – Armutlu – Kumla – Bursa.
 • Bostancı – Yenikapı – Marmara – Avşa.
 • Bostancı – Yenikapı – Çınarcık – Esenköy.
 • Yenikapı – Bursa.
 • Yenikapı – Bandırma.
 • Yenikapı-Yalova.

Istanbuldan Bursa Mudanya ya nasıl gidilir?

İstanbul’dan Mudanya ‘ya en kolay ulaşım yolu deniz yoludur. BUDO’nun düzenlediği seferler Eminönü iskelesi ve Büyükçekmece iskelesinden yapılmaktadır. Mudanya iskelesine yanaşan deniz otobüsleri ile yolculuk yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir. Bilet fiyatı 34 – 40TL’dir.

You might be interested:  Ankara Anadolu Lisesine Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Bursa Mudanya otobüsleri nereden kalkıyor?

Bursa kent içinde bulunuyorsanız herhangi bir BursaRay istasyonu’ndan “Emek” yazılı raylı sistemle Mudanya Minibüslerinin kalktığı Organize Sanayi İstasyonuna ve trenden inmeyip devam ettiğinizde 1M numaralı Sarı renkli belediye otobüslerinin kalktığı EMEK Belediye Otobüs durağına ulaşacaksınız.

Bursa deniz otobüsü nereden kalkıyor?

İDO Bursa İskelesi, Mudanya’da bulunan Eğitim Mahallesi, Burgaz Caddesi üzerinde yer alıyor. Mudanya’da en fazla ziyaret edilen yerlerden biri olan İDO Bursa İskelesi, merkezi konumu sayesinde kolayca bulunabilmektedir.

Bursadan istanbula giderken hangi köprüden geçilir?

İstanbul ve Bursa Arası En Kolay Ulaşım – Osmangazi Köprüsü

Bursa İstanbul araba ile kaç saat?

Bursa ve İstanbul şehrinin uzaklığı kişilerin öğrenmek istediği bir bilgidir. Bursa ve İstanbul arası yaklaşık olarak 155 km ‘dir. Bireyler kendi aracıyla yaklaşık olarak 3 saat içerisinde ulaşım sağlayabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *