Istanbul Bozcaada Nasil Gidilir?

  • İstanbul’dan Bozcaada’ya Nasıl Gidilir diye merak ediyorsanız ilk seçenek İstanbul-Tekirdağ kara yolu ile Gelibolu’ya gelip feribot ile Lapseki’ye geçerek Lapseki Ezine-Geyikli yolu üzerinden Geyikli iskelesinden feribotları kullanmaktadır.

Istanbuldan bozcaadaya feribotla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Bozcaada’ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada’ya ulaşmak.

Bozcaada feribot nereden kalkıyor?

Bozcaada ‘ya ulaşım; Bozcaada ‘ya Çanakkale’ye bağlı Ezine ilçesinden Geyikli beldesinden saat başı kalkan feribotlarla arabalı yada arabasız ve yaz aylarında Çanakkale merkezden kalkan gezi tekneleri ile arabasız gidebilirsiniz.

Istanbul Bozcaada feribotla kaç saat?

Hızlı Feribot Araba kullananlar İstanbul – Bozcaada arasında Yenikapı – Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Her gün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor.

Bozcaada otobüsle nasıl gidilir?

Çanakkale Şehir Merkezinden: Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar’a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada ‘ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada ‘ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Geyikli Bozcaada feribot kaç TL?

GESTAŞ Geyikli – Bozcaada feribot ücretleri şu şekildedir: Yolcu:14 TL / GestCard Yolcu: 11 TL. Küçük Motor: 26 TL. Otomobil:150 TL. Midibüs:290 TL.

You might be interested:  Istanbul Oto Pazarı Hangi Günler?(EN iyi 5 ipucu)

Bozcaada arabasız gezilir mi?

“Ada havasını tamamen solumak ve denize girmek istiyorum” derseniz araba şart, çünkü mesafeler bayağı uzak. Arabanız yoksa denize gitmek için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bozcaada minibüsleri Mayıs-Eylül ayları arasında Ayazma Plajı ve Habbele Koyu’na sefer düzenliyor.

Çanakkale Bozcaada arası feribot kaç saat?

Geyikli – Bozcaada arası feribot la yaklaşık yarım saat, Çanakkale merkez ile Bozcaada arası ise gezi teknesi feribotu ile yaklaşık bir saat saat sürmektedir.

Istanbul Bozcaada otobüs kaç saat?

İstanbul – Geyikli ( Bozcaada ) arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 8 dakika sürmektedir.

Bozcaada’da arabaya gerek var mı?

Adayı keşfetmenin en keyifli yolu tabi ki kendinize ait bir araç kullanmak. Ufak bir adada olduğunuz için kaybolmaktan korkmadan yollara bırakabilirsiniz kendinizi. Adanın anayolları düzgün ve asfalt ile kaplı. Toprak yolların ise sadece bir kısmı araçla girmek için müsait.

Izmirden bozcaadaya otobüsle nasıl gidilir?

İzmir ‘den Bozcaada’ya otobüsle ulaşmak için Ezine otogarına, Balıkesir ve Bursa’dan Bozcaada’ya ulaşmak için ise önce Çanakkale ya da Ezine otogarına ulaşmanız gerekiyor. Çanakkale’den Geyikli iskelesine ulaşmak için Çanakkale otogarından kalkan Geyikli dolmuşlarına binmelisiniz.

Istanbul Çanakkale feribot nereden kalkıyor?

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale ‘ye ulaşım mümkündür.

Bozcaada merkezden Ayazma plajına nasıl gidilir?

Bozcaada Ayazma Koyu Minibüs Saatleri Mayıs – eylül ayları döneminde hizmet veren minibüsler yüksek sezonda her 15 dakikada bir Bozcaada merkezinden Ayazma koyuna yolcu taşımaktadır. Gece saatlerinde ise 21:15 ve 24:00’da Ayazma koyu rotasına hizmet vermektedirler.

Istanbuldan Gökçeadaya arabayla nasıl gidilir?

Arabayla. İstanbul’dan gelirken TEM otoyolu üzerinden Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, Eceabat istikametinde ilerleyerek Gökçeada feribotunun kalktığı Kabatepe Limanı’nına ulaşılıyor. İzmir, Ankara, Eskişehir, Bursa’dan gelirken Çanakkale Boğazı’nı geçerek Trakya tarafına geçmeniz gerekiyor.

You might be interested:  Marmaris Belediyesi Hangi Partide?(Soru)

Yenikapı Bandırma ne kadar sürüyor?

İDO Yenikapı Terminali üzerinden seyahat edebileceğiniz 10 farklı güzergahtan biri olan Yenikapı Bandırma arası yolculuk toplamda 1 saat 45 dakika sürüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *