Istanbul Bozcaada Arabayla Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

  • Bozcaada’ya arabayla ulaşmak için İstanbul ’dan sırasıyla Tekirdağ, Gelibolu, Çanakkale ve Ezine rotası izlenerek Geyikli beldesine ulaşılır ve buradan Bozcaada’ya feribotla geçiş sağlanır.

Bozcaada feribotu nereden kalkıyor?

Bozcaada ‘ya ulaşım; Bozcaada ‘ya Çanakkale’ye bağlı Ezine ilçesinden Geyikli beldesinden saat başı kalkan feribotlarla arabalı yada arabasız ve yaz aylarında Çanakkale merkezden kalkan gezi tekneleri ile arabasız gidebilirsiniz.

Istanbuldan bozcaadaya araçla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Bozcaada’ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada’ya ulaşmak.

Istanbul Bozcaada araçla kaç saat?

Böylece sadece 3 saat araba kullanarak İstanbul ‘dan adaya ulaşmış oluyorsunuz. İstanbul – Bozcaada 400 km. Ankara – Bozcaada 710 km.

Bozcaada feribotu ne kadar?

Bozcaada ‘ya giderken tek biletle ile hem gidiş hem dönüş ücretini ödemiş olursunuz. Bu durum hem yayalar hem araçlar için geçerlidir. Bozcaada feribot ücretleri 2019 yılında güncel tarife ile Gestcart öğrenci 2,5 TL, yolcu 11 TL, otomobil 110 TL, Gestcart indirimli yolcu 9 TL’dir.

Tatil için Gökçeada mı Bozcaada mı?

Vel hasıl-ı kelam, daha canlı daha butik bir tatil yapmak istiyorsanız, deniz mahsulleri ilk tercihiniz ve romantik bir tatil ise amacınız Bozcaada, yok ben daha sakin bakir bir alan gezmek istiyorum, gitmişken Türkiye’nin tek su altı milli parkına da dalış yaparım diyorsanız Gökçeada size daha uygun.

You might be interested:  Ankara Medipol Üniversitesi Nereye Kurulacak?(Mükemmel cevap)

Izmirden bozcaadaya otobüsle nasıl gidilir?

İzmir ‘den Bozcaada’ya otobüsle ulaşmak için Ezine otogarına, Balıkesir ve Bursa’dan Bozcaada’ya ulaşmak için ise önce Çanakkale ya da Ezine otogarına ulaşmanız gerekiyor. Çanakkale’den Geyikli iskelesine ulaşmak için Çanakkale otogarından kalkan Geyikli dolmuşlarına binmelisiniz.

Bozcaada’da arabaya gerek var mı?

Ada üzerinde ulaşım; motosiklet, araba, taksi ve minibüslerle sağlanıyor.

Bozcaada arabasız gezilir mi?

“Ada havasını tamamen solumak ve denize girmek istiyorum” derseniz araba şart, çünkü mesafeler bayağı uzak. Arabanız yoksa denize gitmek için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bozcaada minibüsleri Mayıs-Eylül ayları arasında Ayazma Plajı ve Habbele Koyu’na sefer düzenliyor.

Geyikli Bozcaada feribot kaç TL?

GESTAŞ Geyikli – Bozcaada feribot ücretleri şu şekildedir: Yolcu:14 TL / GestCard Yolcu: 11 TL. Küçük Motor: 26 TL. Otomobil:150 TL. Midibüs:290 TL.

Bozcaada feribot kaç saat?

( Feribot yaklaşık 30 dakikada adaya ulaşmakta.) Bazı yol bilgileri ise şöyle: Çanakkale – Bozcaada -Geyikli Feribot İskelesi arası yaklaşık 55 kilometre ve 1 saat sürmektedir.

Bozcaada otobüsle nasıl gidilir?

Çanakkale Şehir Merkezinden: Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar’a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada ‘ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada ‘ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

İstanbul Çanakkale feribot nereden kalkıyor?

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale ‘ye ulaşım mümkündür.

Gestcard nasıl alınır?

Gestcard Öğrenci ve 65 Yaş üstü yaya kartı almak için online başvuru yapabilirsiniz. Gestcard tam yaya kartını ise tüm gişelerimizden temin edebilirsiniz.. Araç kartı almak için ise, başvuru evrakları ile birlikte hafta içi mesai saatleri içersinde Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktasına başvurabilirsiniz.

You might be interested:  Alanya Toki Evleri Nerede?(En iyi çözüm)

Bozcaada feribot bileti nereden alınır?

Yolcularımızın dikkatine! 02.06.2021 Tarihi itibariyle Online Bilet uygulaması başlamıştır. https://online.gdu.com.tr/ adresimizden üyelik işleminizi gerçekleştirerek bilet alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bozcaada feribot bileti nasıl alınır?

Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli- Bozcaada hatlarında seyahat edecek yolcularımız, 12 Haziran 2021 tarihi ve sonrası için biletlerini online olarak alabilir, yola çıkmadan yerinizi ayırtabilirsiniz. Tek yapmanız gereken online.gdu.com.tr internet sitesine girerek üyelik oluşturmak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *