Istanbul Bayrampaşa Hangi Ilçeye Bağlı?(Çözüm bulundu)

Bayrampaşa, (1978’e kadar Sağmalcılar) İstanbul‘un bir ilçesidir. Kuzeyde Gaziosmanpaşa, doğuda Eyüpsultan, güneyde Zeytinburnu, batıda Esenler ile çevrilidir.

Bayrampaşa
İlçe
Bayrampaşa‘nın İstanbul‘daki konumu
Ülke Türkiye
İl İstanbul

16

 • İstanbul ilimize bağlı Bayrampaşa ilçesi konum olarak 41.043810 enlem, 28.912140 boylamda yer almaktadır. Coğrafi koordinatları ise 41°02’37,7″N 28°54’43,7″E ‘dır. Bayrampaşa İlçesi Nereye Bağlı? İstanbul Bayrampaşa ilçesi bölge olarak Marmara Bölgesi içerisinde yer alıp İstanbul iline bağlıdır. İlçeye bağlı toplam adet mahalle, köy bulunmaktadır.

Bayrampaşa istanbulun hangi yakasında?

İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Doğusunda Eyüp, batısında Esenler -Güngören, kuzeydoğusunda Gaziosmanpaşa, Güneyinde Zeytinburnu ilçeleri ile sınırlı ve komşudur.

Istanbul Bayrampaşa hangi semte yakın?

Bayrampaşa, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yaklaşık 270.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul ‘un Avrupa yakasındadır. Bayrampaşa ilçesi, İstanbul ‘un ilçelerinden güneyde Zeytinburnu, doğuda Eyüp Sultan ve Gaziosmanpaşa ve batıda da Esenler ilçeleriyle komşudur.

Bayrampaşa Maltepe nereye bağlı?

Bayrampaşa – Maltepe Haritası Zeytinburnu ilçesine bağlıdır. Bayrampaşa – Maltepe haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Bayrampaşa – Maltepe posta kodu 34010. Bayrampaşa – Maltepe GPS koordinatları 41° 1´ 26.9832″ ve 28° 55´ 17.7744″.

İstanbul anadolu yakasında hangi ilçeler var?

İlçeler

 • Adalar.
 • Ataşehir.
 • Beykoz.
 • Çekmeköy.
 • Kadıköy.
 • Kartal.
 • Maltepe.
 • Pendik.
You might be interested:  Istanbul Yeşilköy Hangi Ilçeye Bağlı?(Doğru cevap)

Sağmalcılar mahallesi nereye bağlı?

Sağmalcılar 41.040897 enlem ve 28.906998 boylamda yer almaktadır. Bayrampaşa ilçesine bağlıdır. Sağmalcılar haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Sağmalcılar posta kodu 34200.

Bayrampaşa Sağmalcılar hangi mahallede?

Kocatepe- Sağmalcılar Posta Kodu 34040 Kartaltepe Mh. Muratpaşa Mh.

Bayrampaşa adli yönden nereye bağlı?

Bayrampaşa ilçesi İstanbul Çağlayan adliyesine bağlıdır. Bayrampaşa ilçesi İstanbul Çağlayan adliyesine bağlıdır. Yargı Çevrelerine Göre İstanbul Rehberi için tıklayınız.

Bayrampaşa hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Bayrampaşa yakınından geçiyor: 32M, 32T, 33, 33M, 36ES.

Bayrampaşa Maltepe hangi mahallede?

Bayrampaşa – Maltepe 41.034069 enlem ve 28.920233 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Topçular Mh. ve Eyüp ilçesine bağlıdır.

İstanbul Maltepe hangi yakada?

Maltepe, İstanbul’un Anadolu Yakası ‘nda Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir ilçedir. Kadıköy, Kartal, Sancaktepe ve Ataşehir ilçeleriyle komşu olan Maltepe, nüfus bakımından İstanbul’un dokuzuncu, Anadolu Yakası ‘nın dördüncü büyük ilçesi konumundadır.

Bayrampaşa hangi ilçeden ayrıldı?

1990 yılında Eyüpsultan’dan ayrılarak ilçe hâline getirildi. Tarihî yarımadaya yakınlığı nedeniyle hızla büyüyen Bayrampaşa Topkapı’dan kaldırılan İstanbul Otogarı’nın da yeni adresi oldu. Batısında Esenler; güneyinde Zeytinburnu; doğusunda Eyüpsultan ve kuzeyinde Gaziosmanpaşa ile komşudur.

İstanbul Avrupa Yakası hangi ilçeler var?

Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir. İç ilçeler Esenyurt, Başakşehir, Bağcılar, Bahçelievler, Güngören, Esenler, Bayrampaşa, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Kâğıthane ve Şişli’dir.

İstanbul Sarıyer Avrupa yakasında mı?

Avrupa Yakasındaki İlçeler: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şişli, Sultangazi, Zeytinburnu olmak üzere toplam 24 tane ilçeye

You might be interested:  Setcard Hangi Marketlerde Geçerli Istanbul?(Çözüm bulundu)

Anadolu yakasında hangi üniversiteler var?

anadolu yakasındaki üniversiteler

 • istanbul’un anadolu yakasındaki üniversiteler. boğaziçi üniversitesi (sadece kandilli kampüsü anadolu yakasında )
 • (bkz: istanbul medeniyet üniversitesi ) *
 • (bkz: gebze yüksek teknoloji enstitüsü)
 • özyeğin üniversitesi – çekmeköy.
 • (bkz: piri reis üniversitesi )
 • (bkz: acıbadem üniversitesi )

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *