Istanbul Bahçelievler Hangi Ilçeye Bağlı?(Çözülmüş)

Bahçelievler, Türkiye’nin İstanbul iline bağlı bir ilçe. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören‘e komşudur. 1992’de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

 • Bahçelievler Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Bahçelievler İstanbul ilinde yer almakta olup, Bahçelievler Pendik ilçesine bağlıdır. Bahçelievler haritası konumu ise 41° 0′ 29.6640” Kuzey ve 28° 58′ 42.0924” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bahçelievler ilçesi hangi Kıtadadır?

İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Güneyden Bakırköy ‘e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören ‘e komşudur. 1992 yılında Bakırköy ‘den ayrılarak ilçe olmuştur. Yüzölçümü 16.7 kilometrekaredir.

Yenibosna hangi ilçeye ait?

Yenibosna, İstanbul Bahçelievler ilçesi sınırları içerisinde bir semttir. Yenibosna Spor Kulübü’ne ev sahipliği yapar. 1990 sonrası yoğun bir nüfus artışı göstermiş ve plansız büyümüştür. Batı kısmı sanayi bölgesi iken, doğusu yerleşim bölgesidir.

Bahçelievler nasil bir yer?

İstanbul ‘un Avrupa yakasında yer alan Bahçelievler ilçesi, şehir merkezine yakın konumu ile kalabalık nüfuslu ve merkezi bölgelerden biridir. Son yıllarda yükselen binaları ile modern bir görünüme kavuşan Bahçelievler; Bakırköy, Zeytinburnu, Güngören ve Küçükçekmece ilçeleri ile komşudur.

Koca Sinan nereye bağlı?

Bahçelievler ilçesine bağlıdır. Kocasinan haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Kocasinan posta kodu 34186.

You might be interested:  Istanbul Adalara Nasıl Gidilir 2017?(Çözüm bulundu)

Bahçelievler Anadolu mu Avrupa mı?

Bahçelievler, Türkiye’nin İstanbul iline bağlı bir ilçe. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy ‘e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören ‘e komşudur.

Bahçelievler Yayla mahallesi nereye bağlı?

Yayla, İstanbul’un Bahçelievler ilçesinin merkezinde bir semt. Bahçelievler metro istasyonundan başlayıp Basınsitesi, Ünverdi, UEFA Meydanı arasındaki alanı kapsar.

Yenibosna ismini nereden ve nasıl almış?

Üç rivayetin de ortak noktası Saray bosna olan bu yerin uğradığı felaketlerin ardından Viranbosna olmasıdır. Rivayetlerde bahsi geçen sarayın kalıntıları şimdiki Yenibosna Merkez Mahallesi ilkokulunun arkasındadır. Viranbosna adı 1936’da Yenibosna olarak değiştirilmiştir.

Yenibosna Bahçelievler nereye bağlı?

Yenibosna semti, Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul ilimizin Bahçelievler ilçesine bağlı bir semttir. Eskiden Bakırköy ilçesine bağlı iken, sonradan Bahçelievler ilçesine bağlanmıştır.

Yenibosna kaç mahalle var?

Yenibosna Mahalleleri Yenibosna semtinde toplam 1 mahalle bulunmaktadır.

Bahçelievler’de ne var?

Bahçelievler ‘de Gezilecek Yerler

 • MetroPort AVM. Metroport AVM.
 • Kuyumcukent AVM. Kuyumcukent AVM.
 • Milli Egemenlik Parkı Bahçelievler Milli Egemenlik Parkı
 • Bahçelievler Piknik Alanı Bahçelievler Piknik Alanı
 • Çatalmeşe Mesire Alanı
 • Bahçelievler Orman Korusu.
 • Ömür Plaza Alışveriş Merkezi.
 • Şehir Korusu Piknik Alanı

Ankara Bahçelievler nasıl bir semt?

Bahçelievler, Ankara ‘nın Çankaya ilçesinde bulunan bir semttir. Semtin sakinleri genellikle emekli insanlardan oluşmakta, özellikle yaz aylarında semt Ankara ‘nın en önemli eğlence merkezlerinden biri olmaktadır.

Istanbul semtleri nelerdir?

Şehir içinde şehir: İstanbul ‘un semtleri

 • Emirgân. İstanbul ‘da Boğaz’a nazır Emirgân Korusu ve ünlü laleleri.
 • Taksim. Taksim’in en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi’nde tarihi tramvay.
 • Nişantaşı
 • Kadıköy.
 • Moda.
 • Balat.
 • Cihangir.
 • Karaköy.

Kocasinan Merkez Mahallesi nereye bağlı?

Kocasinan Merkez Mahallesi 41.016933 enlem ve 28.840746 boylamda yer almaktadır. Bahçelievler ilçesine bağlıdır. Kocasinan Merkez Mahallesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Kocasinan Merkez Mahallesi posta kodu 34186.

You might be interested:  Istanbul Seçim Sonuçları Ne Olacak?(EN iyi 5 ipucu)

Koca Sinan Paşa kimdir?

Koca Sinan Paşa (Arnavutça: Sinan Pasha Topojani) (1520 – 3 Nisan 1596), Osmanlı padişahları III. Murad ve III. Lüksün, yolsuzluğun ve rüşvetin doruk noktasına eriştiği bir dönemde, uzun süre sadrazamlık görevinde bulunan Sinan Paşa, Osmanlı tarihinin en kudretli sadrazamlarından biridir.

Kocasinan ilçesi nereye bağlı?

Kocasinan, Türkiye’nin İç Anadolu bölgesinde bulunan Kayseri ilinin yaklaşık 384.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kocasinan ilçesi, Kayseri ilçelerinden kuzeyinde Felahiye ve Özvatan, doğusunda Sarıoğlan ve Bünyan ve güneyinde de Melikgazi ve İncesu ilçeleriyle komşudur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *