Istanbul Ayvalık Arabayla Nasıl Gidilir?(Çözünme)

  • Ayvalık’a karayolu ve denizyolu ile ulaşım oldukça kolaydır. İlçeye havayolu ile de ulaşım mümkündür. İstanbul ’a 423 kilometre uzaklıkta bulunan Ayvalık’a arabayla ortalama 5,5 saatte ulaşmak mümkündür. Ankara ile Ayvalık arası 680 kilometredir ve araba ile yaklaşık 8 saat te gidilebilir.

Istanbul Ayvalık araçla nasıl gidilir?

Mesafe açısından en fazla olan seçenek; İstanbul – İzmit – Bursa – Ayvalık güzergahı ve bu güzergah yaklaşık 520 kilometre. İstanbul – Yenikapı’dan hareket eden araçlı feribotlarla Bandırma’ya geçiş ise yaklaşık 2 saat sürüyor. Bandırma’ya ulaştıktan sonra karayolu ile Ayvalık ‘a devam edilebilir.

Istanbul Ayvalık hangi yoldan gidilir?

İstanbul ‘dan gidecekler için Ayvalık yol tarifi şu şekildedir; öncelikle iki seçenek söz konusudur. Birinci seçenek Osmangazi Köprüsü’nden geçtikten sonra Bursa’ya varacaksınız. Bursa’dan Balıkesir yönüne doğru gittikten sonra Susurluk ve Burhaniye ayrımından sonra Edremit yolunu takip edip Ayvalık ‘a ulaşabilirsiniz.

Istanbul Ayvalık feribot var mı?

İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık ‘a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

Istanbuldan Sarımsaklı’ya arabayla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Sarımsaklı ‘ya aracınızla ulaşmak için iki alternatif daha bulunuyor: Uzun mesafeli olan; İstanbul > İzmit > Bursa > Balıkesir > Edremit > Ayvalık > Sarımsaklı istikameti. Bu mesafe yaklaşık 527 km. Kısa mesafeli olan ise: İstanbul > Tekirdağ > Çanakkale > Ayvalık > Sarımsaklı istikameti ve 482 km.

You might be interested:  Istanbul Van Otobüs Bileti Ne Kadar?

Istanbuldan Ayvalığa en kestirme nasıl gidilir?

Ayvalık ‘a denizyolu ile ulaşmak bir diğer seçenektir. İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya geçebilir, buradan 3 saatlik bir yolculuk ile Ayvalık ‘a ulaşabilirsiniz. Midilli Adası’ndan feribot ve deniz otobüsleri ile Ayvalık ‘a yaklaşık iki saatte ulaşmak mümkündür.

Istanbul Ayvalık otobüs bileti ne kadar?

En ucuz İstanbul – Ayvalık otobüs bileti 199,00 TL’dir.

Istanbul Balıkesir en kısa nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan tarifeli feribot ve deniz otobüsleriyle iki saatte Bandırma’ya ulaşabilir, dilerseniz uçakla Edremit’te bulunan Koca Seyit Havaalanı’na gidebilirsiniz.

Istanbul Cunda Nasıl Gidilir?

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz ve deniz yolunu kullanmak istiyorsanız, İDO feribotları ile Bandırma’ya gelip oradan Ayvalık ve Cunda ‘ya ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz Ayvalık’a ulaştıktan sonra, yaklaşık 8 kilometre daha gidip boğaz köprüsünü kullanarak Cunda ‘ya ulaşabilirsiniz.

Istanbul Ayvalık Çanakkale üzerinden nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan yola çıkacaksanız Tekirdağ ve Çanakkale yolu üzerinden ya da İDO’ya ait feribotlar ile Ayvalık ‘a gelebilirsiniz. Yenikapı’dan Bandırma’ya yapılan seferlerle feribot ile deniz yolu üzerinden, daha sonra da karayolu ile Ayvalık ‘a devam edebilirsiniz.

Arabalı vapur kaç TL?

2021 yılında otomobil ve minivan araçlar için 21 TL olan arabalı vapur biniş ücreti yaklaşık yüzde 40 zamla 29 TL ‘ye yükseldi. Radyo Trafik’in haberine göre; zamla birlikte yolcu bileti de 8 TL ‘den 10 TL ‘ye yükseldi. İstanbul karttan alınan ücret ise 4.03 TL ‘den 5.48 TL ‘ye çıktı.

Sarımsaklı Plajı dünyada kaçıncı?

ADEN KUMSALINDAN SONRA DÜNYANIN 2. EN BÜYÜK PLAJI Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer alan, 14 kilometre uzunluğuyla Aden Kumsalı’ndan sonra dünyanın 2’inci en büyük plajı olarak kabul edilen Sarımsaklı Plajı bu sabah denetlendi.

You might be interested:  Istanbul Hangi Sanatçı Nerede Çıkıyor?(Soru)

Ayvalık merkezden Sarımsaklı’ya nasıl gidilir?

Ayvalık ‘tan Sarımsaklı’ya nasıl gidilir: Ayvalık – Sarımsaklı arasında yaz aylarında her 15 dakikada bir dolmuş seferleri yapılıyor. Son sefer her iki noktadan 24.00’te. Taksi ile Sarımsaklı ‘ya gitmek 30 TL civarı tutuyor.

Sarımsaklı Plajında nereye gidilir?

Sarımsaklı ‘da Gezilecek Yerler

  • Şeytan Sofrası Şeytan Sofrası
  • Sarımsaklı Plajı Sarımsaklı Plajı
  • Badavut Plajı Badavut Plajı
  • Tımarhane Adası Tımarhane Adası
  • Çamlık Koyu. Çamlık Koyu.
  • Sarımsaklı Deliklitaş Sarımsaklı Deliklitaş
  • Cunda Adası Cunda Adası
  • Tuz Gölü Tuz Gölü

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *