Istanbul Ayvalık Araba Ile Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

  • Ayvalık’a karayolu ve denizyolu ile ulaşım oldukça kolaydır. İlçeye havayolu ile de ulaşım mümkündür. İstanbul ’a 423 kilometre uzaklıkta bulunan Ayvalık’a arabayla ortalama 5,5 saatte ulaşmak mümkündür. Ankara ile Ayvalık arası 680 kilometredir ve araba ile yaklaşık 8 saat te gidilebilir.

Istanbul Ayvalık araçla nasıl gidilir?

Mesafe açısından en fazla olan seçenek; İstanbul – İzmit – Bursa – Ayvalık güzergahı ve bu güzergah yaklaşık 520 kilometre. İstanbul – Yenikapı’dan hareket eden araçlı feribotlarla Bandırma’ya geçiş ise yaklaşık 2 saat sürüyor. Bandırma’ya ulaştıktan sonra karayolu ile Ayvalık ‘a devam edilebilir.

Istanbul Ayvalık en kısa nasıl gidilir?

Ayvalık ‘a denizyolu ile ulaşmak bir diğer seçenektir. İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya geçebilir, buradan 3 saatlik bir yolculuk ile Ayvalık ‘a ulaşabilirsiniz. Midilli Adası’ndan feribot ve deniz otobüsleri ile Ayvalık ‘a yaklaşık iki saatte ulaşmak mümkündür.

Istanbul Ayvalık hangi yoldan gidilir?

İstanbul ‘dan gidecekler için Ayvalık yol tarifi şu şekildedir; öncelikle iki seçenek söz konusudur. Birinci seçenek Osmangazi Köprüsü’nden geçtikten sonra Bursa’ya varacaksınız. Bursa’dan Balıkesir yönüne doğru gittikten sonra Susurluk ve Burhaniye ayrımından sonra Edremit yolunu takip edip Ayvalık ‘a ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Tantitoni Hangi Avm De Var Istanbul?(Çözülmüş)

Istanbul Ayvalık feribot var mı?

İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık ‘a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

Istanbuldan sarımsaklı’ya arabayla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Sarımsaklı ‘ya aracınızla ulaşmak için iki alternatif daha bulunuyor: Uzun mesafeli olan; İstanbul > İzmit > Bursa > Balıkesir > Edremit > Ayvalık > Sarımsaklı istikameti. Bu mesafe yaklaşık 527 km. Kısa mesafeli olan ise: İstanbul > Tekirdağ > Çanakkale > Ayvalık > Sarımsaklı istikameti ve 482 km.

Istanbul Ayvalık otobüs bileti ne kadar?

En ucuz İstanbul – Ayvalık otobüs bileti 199,00 TL’dir.

İstanbul Cunda Adası arası kaç km?

Toplam mesafe 496 km.

İstanbul Cunda Nasıl Gidilir?

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz ve deniz yolunu kullanmak istiyorsanız, İDO feribotları ile Bandırma’ya gelip oradan Ayvalık ve Cunda ‘ya ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz Ayvalık’a ulaştıktan sonra, yaklaşık 8 kilometre daha gidip boğaz köprüsünü kullanarak Cunda ‘ya ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bursa arası köprüsüz kaç km?

O-5 ve D100 üzerinden 150 km (Osmangazi Köprüsü ile) Ücretli yol kullanılmadan Gebze Otoyolu ve İzmit üzerinden 242 km sürmektedir.

Istanbul Balıkesir en kısa nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan tarifeli feribot ve deniz otobüsleriyle iki saatte Bandırma’ya ulaşabilir, dilerseniz uçakla Edremit’te bulunan Koca Seyit Havaalanı’na gidebilirsiniz.

Istanbul Ayvalık Çanakkale üzerinden nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan yola çıkacaksanız Tekirdağ ve Çanakkale yolu üzerinden ya da İDO’ya ait feribotlar ile Ayvalık ‘a gelebilirsiniz. Yenikapı’dan Bandırma’ya yapılan seferlerle feribot ile deniz yolu üzerinden, daha sonra da karayolu ile Ayvalık ‘a devam edebilirsiniz.

Ayvalıktan cundaya nasıl gidilir?

Ayvalık merkezden her 30 dakikada bir hareket eden Ayvalık Belediyesi’ne ait otobüsler, sabah 06.30 ile gece 01.00’a kadar Cunda ile Ayvalık arasında karşılıklı seferler düzenliyor. Aynı şekilde 07.00-01.00 saatleri arasında taksi dolmuş ve taksi seçenekleriyle de Ayvalık’tan Cunda Adası’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Bağcılar Ne Tarafta?(Doğru cevap)

Arabalı vapur kaç TL?

2021 yılında otomobil ve minivan araçlar için 21 TL olan arabalı vapur biniş ücreti yaklaşık yüzde 40 zamla 29 TL ‘ye yükseldi. Radyo Trafik’in haberine göre; zamla birlikte yolcu bileti de 8 TL ‘den 10 TL ‘ye yükseldi. İstanbul karttan alınan ücret ise 4.03 TL ‘den 5.48 TL ‘ye çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *