Istanbul Avrupa Yakası Kosgeb Nerede?(Soru)

KOSGEB istanbulda nerelerde var?

İstanbul Avrupa yakasında 3 İlçede KOSGEB müdürlüğü yer almaktadır. KOSGEB İSTANBUL AVRUPA YAKASI MÜDÜRLÜĞÜ

  • İkitelli Müdürlüğü
  • Kağıthane’de Boğaziçi Müdürlüğü
  • Zeytinburnu Topkapı’da yer alan Haliç Müdürlüğü

KOSGEB nasıl ulaşabilirim?

Çağrı Merkezi

  1. 444 1 567.
  2. Pazartesi – Cumartesi 8.30-17.30.

KOSGEB kaç ilde var?

KOSGEB 1. teşvik bölgesindeki İller: İstanbul, Kocaeli, İzmir, Eskişehir, Bursa, Antalya, Ankara, Muğla. KOSGEB 2. teşvik bölgesindeki İller: Yalova, Tekirdağ, Sakarya, Konya, Kırklareli, Kayseri, Isparta, Edirne, Denizli, Çanakkale, Bolu, Aydın, Adana.

KOSGEB den kimler yararlanabilir?

Mikro ve küçük ölçekli işletmeler (MKİ’ler) başvurabilecektir. 2019 yılında asgari gelir hacmine ulaşmış olma kriteri: Gelir İdaresi Başkanlığı mali kayıtlarına göre 2019 yılında asgari 75.000 TL net satış hasılatı elde edilmiş olması, salgından önce aktif işletme olmanın kanıtı sayılacaktır.

KOSGEB hangi projelere destek veriyor?

Kosgeb ‘in en çok desteklediği sektörlerin başında imalat sektörü gelmektedir. İmalat sektöründe tütün ürünleri imalatı, tekstil ürünleri imalat ve giyim eşya imalatı ile birlikte pek çok sektörden destek almak mümkündür. İmalat sektöründe kosgeb tarafından 324 farklı alanda destek verilmektedir.

KOSGEB kredisi nasıl alınır?

DESTEK BAŞVURUSU: Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

You might be interested:  Ankara Ulustan Hamamönüne Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

KOSGEB ödeme talep formu nasıl oluşturulur?

KOSGEB internet sayfasındaki E-KOBİ bölümündeki giriş paneline kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp girişi onayladıktan sonra, “ Ödeme Talep Formu Oluştur” linkini tıklayarak Talep Formunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz…

KOSGEB den girişimci eğitim sertifikası nasıl alınır?

Uzaktan eğitim ile girişimcilik sertifikası alabilmek için ilk olarak lms. kosgeb.gov.tr adresinden e-Devlet hesabınız ile giriş yapılması gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ve İleri Girişimcilik Eğitimi seçeneklerinden biri seçilerek eğitimlere başlanabilir.

KOSGEB kursuna nasıl katılabilirim?

Bunun için www. kosgeb.gov.tr adresinden “Online Girişimcilik Eğitimleri” bölümünden e-devlet şifreniz ile girişimcilik eğitimlerine giriş yapabilirsiniz. Online Girişimcilik Eğitimleri herkesin katılımına açık olup, ücretsizdir.

KOSGEB geri ödemeli mi?

KOSGEB tarafından geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden önce işletmeden destek tutarı kadar teminat alınır. Geri ödemeli destekler, proje süresinin bitiş tarihinden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.

KOSGEB kime ait?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB, 20 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasayla kuruldu. Merkezi Ankara’da olan ve tüm illerde müdürlükleri bulunan KOSGEB, tüzel kişiliği haiz özel bütçeli bir kuruluştur.

KOSGEB Katılım Belgesi kaç yıl geçerli?

Cevap: Hayır kuramazsınız. Soru: Sertifikanın geçerlilik süresi nedir? yürürlükte olduğu müddetçe geçerlidir. Yani sertifika aldıktan 5 sene sonra kurduğunuz bir işletme için eğer hala bu destek devam ediyorsa (uygulama esasları yürürlükte ise) yeni kurduğunuz işletme için desteğe başvurabilirsiniz.

KOSGEB şahıs şirketlerine destek veriyor mu?

Program, kapsamında girişimciler, şirket kuruluşu, performans dönemi destekleri sunmaktadır. Şahıs ( gerçek kişi ) işletmesi kuranlar 5.000 TL., Tüzel ( limited, anonim ) şirket kuranlar da 10.000 TL. destek almaktadır. 100.000 TL. destek alabilmesi için 133.333,333 TL + KDV harcama yapması gerekir.

You might be interested:  Ünlülerin Heykelleri Istanbul Nerede?(Çözülmüş)

KOSGEB En çok ne kadar kredi veriyor?

Program kapsamında müşterilerimiz İşletme Kredisi ve Makine Teçhizat Kredisi kullanabileceklerdir. Kredilerin Limitleri: Girişimci İşletmeler için azami 50.000.-TL olup, kadın girişimci, genç, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakınları için azami 70.000.-TL’dir.

KOSGEB de yaş sınırı var mı?

KOSGEB ‘den destek başvurusu yapmak ise çok kolay. Ödeneğe Ar-ge ve inovasyon fikri olan işletmeler ve girişimciler müracaat edebilir ve müracaat amacıyla rastgele bir yaş sınırlaması yoktur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *