Istanbul Anadolu Yakasından Bozcaadaya Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

  • İstanbul’dan Bozcaada’ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada’ya ulaşmak.

Istanbuldan bozcaadaya feribotla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Bozcaada’ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada’ya ulaşmak.

Bozcaada ya arabayla nasıl gidilir?

Bozcaada’ya tek ulaşım yolu Geyikli’den kalkan feribot seferleri ile gidilir. Geyikli Ezine’ye bağlı beldedir. Geyikli’ye Çanakkale Ezine yolu üzerinden aracınız ile 45 dakikada gelebilir buradan adaya geçmek için Bozcaada Geyikli feribot seferlerini kullanabilirsiniz. Yaz kış seferler düzenlenmektedir.

Istanbul Bozcaada kaç saat sürüyor?

Hızlı Feribot Araba kullananlar İstanbul – Bozcaada arasında Yenikapı – Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Her gün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor.

Gelibolu dan Bozcaadaya nasıl gidilir?

Çanakkale içerisine hiç girmeden Bozcaada’ya ulaşmak istiyorsanız Gelibolu iskelesinden kalkan Lapseki feribotuna binip Lapseki’ye geçmeniz gerekiyor.

Geyikli Bozcaada feribot kaç TL?

GESTAŞ Geyikli – Bozcaada feribot ücretleri şu şekildedir: Yolcu:14 TL / GestCard Yolcu: 11 TL. Küçük Motor: 26 TL. Otomobil:150 TL. Midibüs:290 TL.

You might be interested:  Ankara Kara Harp Komutanlığı Nerede?

Bozcaada arabasız gezilir mi?

“Ada havasını tamamen solumak ve denize girmek istiyorum” derseniz araba şart, çünkü mesafeler bayağı uzak. Arabanız yoksa denize gitmek için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Bozcaada minibüsleri Mayıs-Eylül ayları arasında Ayazma Plajı ve Habbele Koyu’na sefer düzenliyor.

Bozcaada araba ile gezilir mi?

Aracınızla feribottan adaya indikten sonra trafiğe açık 2 cadde seçeneğini kullanarak arabanızı belediyenin ücretsiz park yerlerinden birine koyabilir, sonra otelinize yürüyerek gidebilirsiniz. Sonrasında merkezde araç kullanmak yok, merkez dışındaki plajlara tabiki arabanızla gidebilirsiniz.

Bozcaada arabalı vapur ne kadar?

Bozcaada ‘ya giderken tek biletle ile hem gidiş hem dönüş ücretini ödemiş olursunuz. Bu durum hem yayalar hem araçlar için geçerlidir. Bozcaada feribot ücretleri 2019 yılında güncel tarife ile Gestcart öğrenci 2,5 TL, yolcu 11 TL, otomobil 110 TL, Gestcart indirimli yolcu 9 TL’dir.

Bozcaada feribot kaç saat?

( Feribot yaklaşık 30 dakikada adaya ulaşmakta.) Bazı yol bilgileri ise şöyle: Çanakkale – Bozcaada -Geyikli Feribot İskelesi arası yaklaşık 55 kilometre ve 1 saat sürmektedir.

Bozcaadaya otobüsle nasıl gidilir?

Çanakkale Şehir Merkezinden: Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar’a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada’ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada’ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Çanakkale İstanbul nasıl gidilir?

İstanbul Anadolu Yakası’ndan Çanakkale’ye gitmek istiyorsanız, öncelikle İzmit ve ardından Bursa yolunu takip etmeniz gerekiyor. Bursa’dan sonra sırasıyla Karacabey ve Bandırma’ya ulaşacaksınız. Çanakkale merkeze ulaşmak için ise Biga ve Lapseki’yi takip etmeniz yeterli. Toplam yolculuğunuz yaklaşık 7 saat sürecek.

Gökçeada Çanakkale arası kaç kilometre?

Çanakkale şehir merkezine ortalama 45 km uzaklıktadır. Gökçeada ‘ya farklı şehirlerden ulaşım sağlayacak yolcular için havayolu, karayolu ve denizyolu ile ulaşım olanakları bulunmaktadır.

You might be interested:  Istanbul Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Nerede?(Doğru cevap)

Istanbul Çanakkale feribot nereden kalkıyor?

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale ‘ye ulaşım mümkündür.

Bozcaada istanbul arası kaç km?

Bozcaada; İstanbul ‘a 400 km. Ankara’ya 710 km.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *