Istanbul Alaçatı Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

İstanbul‘a 640 km, Bursa’ya 410 km, Ankara’ya 660 km uzaklıkta bulunan Alaçatı‘ya ulaşmak için İzmir – Çeşme otoyolunu kullanabilirsiniz. Bu otoyolun Çeşme’den bir önceki çıkışı olan Alaçatı‘ya saparak şehrin merkezine kadar gidebilirsiniz.

  • Alaçatı’ya nasıl gidilir? İstanbul’dan gidenlerin kullanabileceği en keyifli alternatif Yenikapı’dan Bandırma deniz otobüsüne binmek ve iki saatlik dinlendirici bir yolculuktan sonra Bandırma’dan Alaçatı’ya 300 km sürecek seyahat.

Alaçatı otobüsleri nereden kalkıyor?

Üçkuyular’dan Alaçatı ‘ya nasıl gidilir: Üçkuyular Semt Garajı, Alaçatı ‘ya Çeşme Seyahat’in otobüsleri kalkıyor. Üçkuyular Semt Garajı, İzmir Metro’nun Fahrettin Altay İstasyonu’nun hemen yakınında bulunuyor.

Alaçatıya otobüsle nasıl gidilir?

İzmir şehir merkezinden iki ayrı otobüs kullanarak Alaçatı ‘ya belediye otobüsü ile gidilebiliyor. 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsünü kullanarak Urla’da indikten sonra 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Alaçatı ‘da inebilirsiniz. Her iki otobüste de İzmirim Kart kullanılıyor.

Alaçatıya hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları alaçatı yakınından geçiyor: 102, 330, 543, 662, 699, 800, 921.

İzmir Alaçatı otobüsle kaç saat?

İzmir – Alaçatı arası otobüs ile ne kadar sürüyor? İzmir – Alaçatı arası otobüs yolculuğu ortalama 8sa 53dk sürmektedir.

You might be interested:  Istanbul Forumdan Taksime Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

İzmir Çeşme otobüsleri nereden kalkar?

Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkan Çeşme Seyahat otobüsleri İzmir – Çeşme Otoyolu’nu kullandıktan sonra Alaçatı ve Ilıca’ya uğrayıp Çeşme Otogar’a ulaşıyor. Üçkuyular’dan haftanın 7 günü ilk sefer 07.15’te son araç ise 21.30’da. Sefer sıklığı yaz döneminde 30 dakika, kış döneminde ise 45 dakika. Yolculuk ücreti ise 18 TL.

Alaçatı dan havalimanına nasıl gidilir?

Alaçatı terminalinde, Alaçatı ile İzmir arasında çalışan otobüslerle İzmir otogara gidebilirsiniz. Buradan da İzmir otogar ile İzmir Havaalanı arasında çalışan 204 Numaralı Otobüsler ile; İzmir Adnan Menderes Havalimanı ‘na rahat ve kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Fahrettin Altay dan Alaçatıya nasıl gidilir?

Bu yol için önce 984 numaralı Fahrettin Altay -Urla otobüsüne binip Urla’da inmeniz gerekiyor. Buradan da 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsüne binerek Alaçatı ‘da inebilirsiniz. İzmirim Kart iki otobüste de geçerli. Bu kartı şehirdeki tüm satış noktalarından ve dolum gişelerinden satın alabilirsiniz.

Delikli koy nasıl gidilir?

Delikli Koy ‘a Nasıl Gidilir Delikli Koya gitmek için birkaç t tepeyi aşmak gerekiyor. Henüz Delikli Koya ulaşan toplu taşıma aracı yok. Eğer özel aracınız yoksa Alaçatı Port’a kadar ulaşıp porttan sonraki bölümü yürüyerek veya otostop yaparak aşmanız gerekiyor. Alaçatı Port ile Delikli Koy arasındaki mesafe 3,6 km.

Izmir otogar Alaçatı kac km?

İzmir ‘den Alaçatı ‘ya Ulaşım 75 kilometre, yani yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk var önünüzde. Bunu ister özel aracınızla, isterseniz de İzmir -Çeşme minibüsleriyle kat edebilirsiniz.

Alaçatı nasıl bir yer?

Alaçatı, İzmir ilinin bir beldesidir. Çeşme ilçesi sınırlarında yer alır. Son yıllarda Ege Bölgesi’nde bulunan en gözde tatil yeri ve turizm merkezidir. Özellikle Akdeniz sıcağını sevmeyenlerin başlıca tatil adreslerinden biridir.

You might be interested:  Ters Ev Istanbul Da Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

İzmir urla ya nasıl gidilir?

İzmir ‘ den Urla ‘ya Ulaşım 984 no’lu hat, her 15-30 dakikada bir kalkmaktadır. Urla ‘nın köylerine İzmir şehir merkezinden ulaşım için 732, 733, 734, 737, 738, 760 ve 761 no’lu otobüs hatlarını da kullanabilirsiniz.

İzmir Seferihisar nasıl gidilir?

İzmir ‘den Seferihisar ‘a nasıl gidilir: İzmir ‘den Seferihisar ‘a ulaşım için belediye otobüsü ya da dolmuş seçeneği bulunuyor. Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’nden hareket eden 975 ve 985 numaralı ESHOT otobüsleri Seferihisar ilçe merkezine kadar gidiyor.

Izmir otogar Alaçatı kaç TL?

İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile 29 TL ‘ye,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat otogardan Çeşme’ye otobüs kalkmaktadır.) Adnan Menderes Havalimanı’ndan Havaş Firmasıyla 36 TL ‘ye Çeşme Otogara bırakmaktadır, İzmir Havaalanından Alaçatı Merkeze ise Havaş ücreti 33 TL ‘dir.

Alaçatı İzmir merkez arası kaç km?

İzmir ve Alaçatı ‘nın arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 70 km ‘dir.

Izmir Otogar metro var mı?

İZMIR METROSU, Bornova bölgesinde bulunan İZmir Otogar Bağlantısı konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:00 civarında geçer.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *