Istanbul Adliyesi Nerede?(Doğru cevap)

Istanbul adliyesi hangi semtte?

İstanbul Adliyesi 41.080105 enlem ve 29.011141 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Esentepe Mh. ve Şişli ilçesine bağlıdır. İstanbul Adliyesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Istanbul 10 ağır ceza mahkemesi nerede?

BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, Şişli bölgesinde bulunan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır.

Istanbul anadolu adliyesi nereye bağlı?

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Kartal ilçesinin Esentepe Mahallesi’nde bulunan bir adliyedir. Yargı çevresi İstanbul ‘un Anadolu Yakasındaki ilçelerle sınırlıdır. Adliyenin açılmasıyla birlikte, İstanbul ‘un Anadolu Yakası’ndaki ilçe adliyeleri kapatılarak bu binaya taşınmıştır.

Istanbul adalet sarayı hangi mahallede?

İstanbul Adalet Sarayı Posta Kodu 34381 Merkez Mh. Merkez Mh.

Istanbul Çağlayan Adliyesi hangi ilçede?

Çağlayan Adliyesi 41.069824 enlem ve 28.979240 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Merkez Mh. ve Şişli ilçesine bağlıdır. Çağlayan Adliyesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Çağlayan Adliyesi posta kodu 34381.

Istanbul adliyesi hangi ilçede?

İstanbul Adalet Sarayı İstanbul ‘un Kâğıthane ilçesinde yer alan adliyedir. Temmuz 2011’de mevcut konumundaki yeni binasının açılışından sonra Avrupa’nın en büyük adliyesi oldu. 343,000 m2 genişliğindedir.

You might be interested:  Istanbul Sabah Namazı Ne Zaman Kılınır?(Doğru cevap)

Adliyede en yetkili kişi kimdir?

Cumhuriyet Başsavcısı her adliyede mali talepleri Adalet Bakanlığı ile koordine eden tek yetkilidir.

Istanbul’da kaç tane adalet sarayı var?

İstanbul Adalet Sarayına İstanbul Adliyesi ve ek binaları (Sirkeci, Gülhane, Levent), Beyoğlu Adliyesi, Şişli Adliyesi, Fatih Adliyesi, Sarıyer Adliyesi ve Eyüp adliyesi olmak üzere 11 ayrı binada bulunan adliyeler 25 Temmuz 2011 – 22 Ağustos 2011 tarihleri arasında taşınmış, İstanbul Adliyesi adı altında birleşmiştir.

Büyükçekmece Adliyesinde hangi mahkemeler var?

Büyükçekmece Adalet Sarayı A Blok ( Büyükçekmece Adliyesi A Blok) Büyükçekmece Adliyesi A Blok içinde Cumhuriyet Başsavcılığı, 1-11 arası Asliye Ceza Mahkemeleri, Sulh Ceza Mahkemeleri ve Çocuk Mahkemeleri bulunmaktadır.

Küçükçekmece adliyesi hangi ilçelere bakıyor?

Küçükçekmece Adalet Sarayı yargı alanı olarak, Küçükçemece, Avcılar ve Başakşehir ilçelerine bakmaktadır.

Izmir bayraklı adliyesi nereye bağlı?

İzmir Adliyesi 38.449234 enlem ve 27.176126 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Adalet Mh. ve Bayraklı ilçesine bağlıdır.

Arnavutköy iş mahkemesi olarak nereye bağlı?

Arnavutköy ilçesi İş Mahkemeleri bakımından İstanbul Adliyesine bağlıdır.

Sarıyer hangi mahkeme?

Sarıyer ilçesi İstanbul Çağlayan adliyesine bağlıdır. Sarıyer ilçesi İstanbul Çağlayan adliyesine bağlıdır.

Beylikdüzü Adli Yargı nereye bağlı?

Zira adli yargıda hukuk davaları yönünden Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece ilçeleri Büyükçekmece Adliyesi yetkilidir.

Istanbul Şişli adliyesi nereye bağlı?

Şişli ilçesi İstanbul Çağlayan adliyesine bağlıdır. Şişli ilçesi İstanbul Çağlayan adliyesine bağlıdır. Yargı Çevrelerine Göre İstanbul Rehberi için tıklayınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *