Istanbul Adana Nasıl Gidilir?(Soru)

  • İstanbul – Adana arası mesafe yaklaşık olarak 935 Km dir. Bu yolculuk arabayla tahminen 9 saat 53 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 709 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 26 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Dizel bir araç bu mesafede ortalama 51.43 Lt, benzinli bir araç ise 74.8 Lt yakıt tüketir.

Adana’ya giderken hangi şehirlerden geçilir?

Türkiye’nin birçok kentinden şehirlerarası otobüs firmaları ile Adana ‘ya direkt ulaşım sağlanıyor. Özel araçla İstanbul’dan Adana ‘ya gelmek isteyenlerin Bolu, Ankara, Aksaray, Pozantı rotasını takip etmeleri gerekiyor. Bu güzergahın uzunluğu 920 km.

Adanadan Mersine neyle gidilir?

Adana tren garına giderek Adana ve Mersin arası sefer yapan trenlere dilediğiniz saatte bilet alarak gidebilirsiniz. Demiryolu ile hızlı tren seçeneği bulunan Adana ile Mersin şehrine gitmek oldukça ucuz bir fiyata sahiptir. Rahat ve konforlu bir yolculuk için demir yolu ile gidebilirsiniz.

Mersine giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul – Mersin arası mesafe ise ortalama 946 km olup, bu yolculuk yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir. Seyahat sırasında Aksaray, Pozantı, Tarsus’tan geçilmektedir.

Mersine uçak ile nasıl gidilir?

Havayolu ulaşımı Mersin’e 67 km. mesafede olan Adana Şakirpaşa havaalanından sağlanmaktadır. Adana (Şakirpaşa) Havaalanından Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir’e düzenli seferler yapılmakta olup diğer illere yapılan seferlerin programına havayolu şirketlerinin aşağıda belirtilen web sitelerinden öğrenilebilir.

You might be interested:  Merkez Bankası Istanbul Nerede?(En iyi çözüm)

Ankara Adana yeni otoban kaç km?

Küreselleşen dünyada ulaşım ve iletişim altyapısının öneminin her geçen gün arttığının altını çizen Karaismailoğlu, “275 kilometresi otoyol, 55 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere 330 kilometre uzunluğundaki otoyol; Ankara ‘yı, Mersin’e, Adana ‘ya, Gaziantep’e, Hatay’a ve hatta Şanlıurfa’ya kadar kesintisiz bölünmüş

Adana Hava Alanı Mersin arası kaç km?

Adana Havalimanı ile Mersin şehir merkezi arası mesafe yaklaşık 65 km -70 km aralığındadır.

Adana Mersin tren kaç lira?

Adana > Mersin treni tam bilet fiyatı 12 ₺ olup kısa mesafe ve indirimli Adana Mersin tren bileti fiyatlarını öğrenmek için istasyon bilet gişelerini arayabilirsiniz.

Adama Mersin arası kaç km?

Adana ile Mersin arası 90 km sürmektedir. Araba ile yapılan bu yolculuk yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.

Alanya’ya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul şehir merkezi ile Alanya arası uzaklık yaklaşık 816 km’dir. Yolculuk ortalama 9 saat 30 dakika sürmektedir. D560 karayolu üzerinden Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Antalya üzerinden Alanya ‘ya ulaşım sağlanabilir.

Ankara Mersin arası otoban var mı?

275 kilometresi otoyol, 55 kilometresi bağlantı yolu olmak üzere 330 kilometre uzunluğundaki otoyolun Ankara ‘yı, Mersin ‘e, Adana’ya, Gaziantep’e, Hatay’a ve hatta Şanlıurfa’ya kadar kesintisiz bölünmüş yol ile bağlamış olacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, yolun Türkiye’nin doğusunu batısına bağlayacağını belirtti.

Istanbuldan Mersine hangi yoldan gidilir?

İstanbul ‘a 946 km mesafede olan Mersin’e İstanbul -Ankara Otoyolu’nu kullanarak Aksaray, Pozantı, Tarsus güzergahı takip edilerek özel araçla 10 saatte varılıyor.

Mersinde hava alanı var mı?

Maalesef Mersin / İçel şehrinde havalimanı bulunmuyor. Bu konuma en yakın havalimanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı ‘na karayolu ile 1 saat 2 dakikada ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *