Istanbul Adalara Nasıl Gidilir 2017?(Çözüm bulundu)

Istanbul adalara hangi iskeleden gidilir?

İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Asya yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Acılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

Adalara vapur kaç TL?

Adalar ‘da bir kişinin bilet ücreti 23 TL oldu Öğrenci 7.82 TL oldu. TURYOL’da ise bilet fiyatı 23 TL olurken öğrenci 18 TL oldu. 2022 AYLIK AKBİL FİYATLARI NE KADAR OLDU? Mavi Kart (aylık) 316 liradan 430 liraya, aylık öğrenci 57,50 liradan 78 liraya, aylık sosyal (öğretmen-60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

Adalara gitmek ne kadar?

Geçerli olan seyahat ücreti ise kişi başı tek yön ve gidiş – dönüş ise olarak ücretlendiriliyor. 2021 yılı ücret tarifesi ise tek yön 25 TL, gidiş -dönüş ise 35 TL olarak belirlendi.

Istanbul Anadolu yakasından Adalara nasıl gidilir?

Adalar’a tek ulaşım şekli denizyoludur. Adalar’a ulaşım sağlamak için Anadolu yakasından Bostancı, Kadıköy, Avrupa yakasından Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş üzerinden Adalar vapurlarına binilerek Adalar’a ulaşım sağlanmaktadır.

Adalara nereden vapur var?

İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür. Beşiktaş üzerinden Adalar seferi yapan vapur 07.30’da başlamaktadır. Sıra ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrar. En son Büyükada’ya ulaşır.

You might be interested:  Ankara Lunapark Ne Zaman Açık?(Çözüm bulundu)

Adalara hangi vapur gider?

Şehir Hatları Vapurları

  • Bostancı – Adalar Ring Hattı (Bostancı-Kınalıada-Burgazada-Heybeliada-Büyükada-Bostancı)
  • Kabataş – Adalar Hattı (Kabataş, Kadıköy, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada, Bostancı)
  • Beşiktaş – Adalar Hattı (Beşiktaş, Kadıköy, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada, Büyükada)

Adalara giriş ücretli mı?

Giriş ücreti hafta içi 30 TL, cumartesi, pazar ve bayram günleri 40 TL. 0-7 yaş ücretsiz, 7 yaş üzeri için tam ücret alınıyor.

Heybeli Adaya nasıl gidilir fiyat?

Ortalama 2 saatte bir kalkan bu vapur Büyükada’ya uğrayarak 50 dakikada Heybeliada ‘ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Ada kart kaç TL?

Adakart’a sahip olmayanlar deniz ulaşımında İstanbulkart ile 10 ₺ öderken, Adakart sahipleri 6 ₺ ödemektedir. Adakart’a sahip olmayanlar 13 kişilik elektrikli araçlarla yapılacak seferlerde İstanbulkart ile 12 ₺ öderken, Adakart sahipleri 3,50 ₺ ödeyecektir.

Iett aylık abonman kaç TL?

AYLIK AKBİL NE KADAR? Tam mavi kart aylık akbil 430 liraya, öğrenci aylık akbil fiyatı ise 78 liraya yükseldi.

Heybeli Adaya nasıl gidilir 2021?

Heybeliada ‘ya Kadıköy, Bostancı, Eminönü ve Kabataş’tan kalkan vapurlarla ulaşılmaktadır. Aynı zamanda Bostancı İskelesi’nden hareket eden motorlarla da Heybeliada ‘ya gitmek mümkündür. Tarifeler yıl içinde mevsimlere göre değişiklik göstermekte olup, hafta sonlarında sefer sayısı artırılmaktadır.

Anadolu yakasından Büyükada’ya nasıl gidilir?

1 – Mavi Marmara Seferleri ile Büyükada’ya Ulaşım Bostancı’dan Büyükada ‘ya ulaşımın birinci yöntemi Mavi Marmara İskelesi’nde kalkan Bostancı – Büyükada – Heybeliada motoruna binmektir. Ortalama yarım saatte bir kalkan bu motor ya direkt olarak ya da sadece Heybeliada’ya uğrayarak Büyükada ‘ya gitmektedir.

Kartal Adalar iskelesi hangi durak?

Kartal Sahil durak, Kartal içindeki Kartal Adalar – İskelesi konumuna en yakındır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *