Istanbul 8.Asliye Hukuk Mahkemesi Nerede?(Çözüm bulundu)

Küçükçekmece Adliyesinde hangi mahkemeler var?

Yeni hizmet binasında, 9 ağır ceza mahkemesi, 2 çocuk ağır ceza mahkemesi, 3 ticaret mahkemesi, 2 fikri sınai haklar mahkemesi, 14 iş mahkemesi, 14 asliye hukuk mahkemesi, 10 sulh hukuk mahkemesi, 12 aile mahkemesi, 4 icra mahkemesi, 28 asliye ceza mahkemesi, 3 sulh ceza hakimliği, 3 çocuk mahkemesi için olmak üzere

Istanbul 10 ağır ceza mahkemesi nerede?

BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, Şişli bölgesinde bulunan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır.

Çağlayan adliyesi nereye bağlı?

Çağlayan Adliyesi 41.069824 enlem ve 28.979240 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Merkez Mh. ve Şişli ilçesine bağlıdır. Çağlayan Adliyesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Istanbul adliyesi hangi ilçede?

İstanbul Adalet Sarayı İstanbul ‘un Kâğıthane ilçesinde yer alan adliyedir. Temmuz 2011’de mevcut konumundaki yeni binasının açılışından sonra Avrupa’nın en büyük adliyesi oldu. 343,000 m2 genişliğindedir.

Küçükçekmece Adliyesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Küçükçekmece Adliyesi yakınından geçiyor: 401T, 76D, 76O, 89A, 98TB, BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.

Küçükçekmece icra dairesi nereye taşındı?

2017 Adli yargı açılışında, Hukuk Adliyesinde bulunan 4 adet İcra Müdürlüğü ve 2 adet İcra Tetkik mahkemesi A Blok Ceza Adliyesi Alt kısmına taşınmıştır.

You might be interested:  Ankara Sapanca Nasil Gidilir?(Çözüm bulundu)

Adliyede en yetkili kişi kimdir?

Cumhuriyet Başsavcısı her adliyede mali talepleri Adalet Bakanlığı ile koordine eden tek yetkilidir.

Istanbul’da kaç tane adalet sarayı var?

İstanbul Adalet Sarayına İstanbul Adliyesi ve ek binaları (Sirkeci, Gülhane, Levent), Beyoğlu Adliyesi, Şişli Adliyesi, Fatih Adliyesi, Sarıyer Adliyesi ve Eyüp adliyesi olmak üzere 11 ayrı binada bulunan adliyeler 25 Temmuz 2011 – 22 Ağustos 2011 tarihleri arasında taşınmış, İstanbul Adliyesi adı altında birleşmiştir.

Büyükçekmece Adliyesinde hangi mahkemeler var?

Büyükçekmece Adalet Sarayı A Blok ( Büyükçekmece Adliyesi A Blok) Büyükçekmece Adliyesi A Blok içinde Cumhuriyet Başsavcılığı, 1-11 arası Asliye Ceza Mahkemeleri, Sulh Ceza Mahkemeleri ve Çocuk Mahkemeleri bulunmaktadır.

Çağlayan Adliyesi hangi ilçelere bakıyor?

Beşiktaş, Şişli, Sarıyer, Eyüp, Fatih, Kağıthane,Bayrampaşa, Beyoğlu, ilçeleri İstanbul Çağlayan adliyesine bağlıdır.

Asliye hukuk mahkemesi hangi davalara bakar?

6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununa göre; dava konusunun değer ve miktarına bakılmaksızın malvarlığı haklarına ilişkin davarlarla, şahıs varlığına ilişkin davalarda görevli mahkeme, aksine bir düzenleme bulunmadıkça asliye hukuk mahkemesidir.

Istanbul Çağlayan hangi ilçeye bağlı?

Çağlayan, Kâğıthane’nin güneyinde yer alan mahalle. Doğusunda Kağıthane İlçesi’ne bağlı Hürriyet, Harmantepe ve Yahya Kemal, kuzeyde Merkez mahallesi, güneybatıda Gürsel mahallesiyle çevrilidir.

Istanbul sancaktepe ilçesi hangi adliyeye bağlı?

Sancaktepe ilçesi Kartal adliyesine bağlıdır. Sancaktepe ilçesi Kartal adliyesine bağlıdır.

Istanbul adliyesi hangi semtte?

İstanbul Adliyesi 41.080105 enlem ve 29.011141 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Esentepe Mh. ve Şişli ilçesine bağlıdır. İstanbul Adliyesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Istanbul Anadolu Adliyesi hangi ilçede?

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı, Kartal ilçesinin Esentepe Mahallesi’nde bulunan bir adliyedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *