Istanbul 1 Köprüden Hangi Araçlar Geçebilir?(En iyi çözüm)

15 Temmuz Şehitler Köprüsü‘nden geçebilecek araçlar, dingil mesafesi 3.20 altında olan panelvan, kamyonet dışında kalan 1. Sınıf tüm araçlar. İETT otobüsleri, taksi ve dolmuşlar da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü‘nü kullanabiliyor.

  • 1. Sınıf araçların tamamı Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçebilir. (1.Sınıf araçlar aks aralığı 3.2 metrenin altında olan araçlardır. Örneğin : otomobil, jeep..) Van, minibus, panelvan, kamyonet gibi 2.sınıf araçlar Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçebilir. (Aks aralığı 3.2 metrenin üstünde olan araçlar 2. Sınıf araçlar olarak adlandırılır.)

Fiat Doblo 15 Temmuz köprüsünden geçer mi?

UKOME kararı varmış. Kararda değişiklik yapılarak, 1. sınıfa giren taksi ve doblo araçlar, 15 Temmuz köprüsünden geçebilecek” dedi.

15 Temmuz Köprüsü kamyonet geçebilir mi?

Azami yüklü ağırlığı 0,75 tonu geçmeyen hafif römorklu araçlar hariç, sürücü ve yanındaki oturma yerleri dışında başka oturma yeri de bulunabilen, sürücü bölümü gövdeyle bitişik olan Panelvan kamyonetler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ‘nü kullanabilecek.

1 inci köprüden hangi araçlar geçebilir?

UKOME’nin aldığı karara göre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden 1. sınıf araçlar ile yolcu taşımasında kullanılan M1 ve M2 sınıfı ile N1 sınıfı kategorisindeki minibüs tipi olan ve yük taşıyamayan Panelvan kamyonetlerden oluşan 2. sınıf araçlar, turizm, personel ve okul için kullanılan tüm servis araçları, toplu taşıma

You might be interested:  Istanbul Kart Nasıl Alinir?(Çözüm bulundu)

Pikaplar 1 köprüden geçer mi?

Daha önce köprüyü kullandığı için ceza kesilen panelvan ve kamyonetler de artık 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ‘nden geçebilecek. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ‘nden ise 1. ve 2. sınıf araçların yanı sıra tüm servis araçları, toplu taşıma araçları kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı araçları geçebilecek.

Fiat Doblo HGS kaçıncı sınıf?

PTT den bunlar ticari olduğu için 2. sinif kategorisine giriyor dedi.

15 Temmuz ile köprüsünden hangi araçlar geçebilir?

– 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü; 1. Sınıf araçlar, Tüm yolcu servis araçları, (Turizm, Personel, Okul vb.) Toplu Taşıma Araçları (IETT ve Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş. vb. Taksi dolmuş) ve N1 Sınıfı acil yardım ambulansı ve Acil Sağlık Araçları kullanabileceklerdir.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü kamyonet cezası ne kadar?

Sözcü’nün haberine göre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ‘nde geçişi yasak olan binlerce araç sahibi 31 Mart yerel şeçimleri sonrası trafik cezaları ile karşılaşıyor. Aks aralığı belli bir uzunluğun üstünde olan ve ruhsatlarında 1. sınıf kamyonet yazan araçlara her geçiş için 1.132 lira ceza kesiliyor.

1 ve 2. sınıf araçlar hangileri?

Köprü ve otoyollardan geçişte kullanılan HGS ve OGS almak için araç sınıfları önem arzediyor. 1. sınıf araç kategorisinde otomobiller bulunurken, 2. sınıf araç minibüs, 3. sınıf araç, otobüs, 4. sınıf araç kamyon 5. sınıf araç tır, 6. sınıf araç motosiklettir.

Kamyonetler hangi köprüden geçer 2021?

Tüm araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü ‘nden geçebilecek. Diğer köprülerden geçişlerine izin verilmeyen ağır tonajlı araçlar, kamyonet ve kamyon geçişleri de bu köprüden yapılacak.

1. Sınıf araçlar nelerdir?

1 – Sınıf Araç: AKS aralığı-dingil mesafesi; 3.20 metre altında olan araçlar, 1. sınıf araç olarak nitelendirilir. Otomobiller bu sınıfta bulunur.

You might be interested:  Istanbul Ankara En Hızlı Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Köprü geçiş ücreti hangi yönde alınıyor?

”İKİ YÖNLÜ OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR” Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak belirlenmiştir” denildi. 2022 yılı itibariyle, araç sahipleri geçiş ücreti tek yön yerine çift yönlü olacak ve araç sahipleri toplam 16.50 lira ödeyecek.

1 inci köprü hangisi?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, eski adıyla Boğaziçi Köprüsü ya da boğaza inşa edilen ilk köprü olmasına atıfla halk arasında Birinci Köprü; Karadeniz ile Marmara Denizini birbirine bağlayan İstanbul Boğazı üzerinde yer alan üç asma köprüden biri ve ilkidir.

Dacia Logan 1 köprüden geçer mi?

Logan MVC ruhsatta kamyonet olarak geçse de neticede bir SW. Polis durdurmadığı sürece (ki hiç bir polisin bir SW’yi durduracağına ihtimal vermiyorum) köprü geçişinde bir mahsur yok. Kimseyi uygunsuz araçla 1. köprüden geçmeye yönlendirme gibi bir amacım yok.

Mercedes Vito 1 köprüden geçer mi?

Mercedes Benz hafif ticari araçları, ufak işletmelerin en fazla kullandığı araçların başında bulunuyor. Ancak Mercedes Vito Panel aracı 1.sınıf ve 2.sınıf araçlar arasında yer aldığı için aks aralığı 3.2 metrenin altında. Sonuç olarak da köprüden geçerken herhangi bir ceza almanız söz konusu olamaz.

50cc motor köprüden geçer mi?

Cevap; Tabi ki 50 cc ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden geçebilirsiniz, bunun için herhangi bir yasal engel yok. Ayrıca ogs-kgs cihazınız olmasa da köprüden geçebilirsiniz, ancak 15 gün içinde abone olursanız plakanıza herhangi bir ceza yazılmayacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *